Wszystko, co musicie wiedzieć o obrączkach ślubnych

Wszystko, co musicie wiedzieć o obrączkach ślubnych

Wręczanie obrączki ukochanej osobie podczas przysięgi małżeńskiej to niezwykle wzniosły moment ceremonii zaślubin. Ta biżuteria to symbol miłości i wierności, który zostanie z nami na lata, dlatego też wybór obrączek ślubnych to nie lada wyzwanie. Czym się kierować przy zakupie obrączek? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule!

Nie zwlekajcie z wyborem!

Odradzamy poszukiwanie obrączek na ostatnią chwilę. “Zdarza się, że w sezonie samo oczekiwanie na realizację wymarzonych obrączek trwa 5 tygodni. Dodatkowo, trzeba dokładnie sprawdzić rozmiar, zwłaszcza jeśli wybieracie dwa kolory złota lub dużą ilość kamieni szlachetnych – korekta najczęściej jest bardzo trudna lub niemożliwa, trzeba więc wykonywać nową obrączkę, co wiąże się z przedłużeniem terminu” – mówi właściciel firmy jubilerskiej Savicki.

Gdyby jednak zmiana rozmiaru okazała się konieczna, w Savicki możecie jej dokonać aż do 120 dni.

Na jaki kruszec się zdecydować?

Asortyment obrączek ślubnych jest ogromny, warto zacząć od odpowiedzi na pytanie – z jakiego kruszcu chcecie wykonać obrączki? Do dyspozycji macie złoto żółte, białe, różowe, platynę oraz tytan.

Najbardziej klasyczne żółte złoto występuje w kilku próbach, najczęściej wybieranymi spośród nich są 333, 585 oraz 750. Jaką próbę wybrać? Odpowiada ekspert z Savicki: “Najlepszą próbą w obrączkach jest 585, czyli 14-karatowe złoto. Jest odpowiednio twarda oraz przez długi czas utrzymuje swój blask. Wyższa próba złota 750 (18ct) będzie powodowała szybsze rysowanie obrączek, a nawet ich odkształcanie. Niższa próba złota 333 (8ct) będzie najtwardsza, ale szybciej straci swój blask poprzez utlenianie i czernienie”.

Jeżeli złoto żółte nie jest w Waszym guście, macie do dyspozycji złoto białe, różowe, albo złoto łączone, czyli obrączki dwukolorowe. Białe złoto zawdzięcza swój odcień domieszce palladu, ewentualnie niklu i cynku, złoto różowe zaś, powstaje poprzez dodanie do złota srebra oraz miedzi.

obrączki różowe złoto

obrączki ślubne

obrączki ślubne

Platyna to najdroższy z kruszców, ale też najbardziej trwały i wytrzymały, nie uczula. Występuje w odcieniach koloru srebrzystego.

Od pewnego czasu wielu zwolenników zdobywa tytan – wygląda nowocześnie i jest hipoalergiczny. Za obrączki z tego kruszcu zapłacicie mniej niż za złote, bądź platynowe. Wadą jest brak możliwości zmiany rozmiaru obrączki – jedynym wyjściem jest wymiana na nowy egzemplarz.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Polecamy obrączki z soczewką – jest to wewnętrzne wybrzuszenie, dzięki któremu obrączka nie przylega do palca całą szerokością i nie odparza skóry. Dodatkowym atutem soczewki jest większa łatwość w nałożeniu i ściągnięciu obrączki z palca.

Pamiętajcie również, że Wasze obrączki nie muszą być identyczne! Kobiety często decydują się na większą ilość zdobień, męskie wersje są bardziej klasyczne.

obrączki ślubne

obrączki ślubne z diamentami

Obrączki ślubne gładkie, ozdobne, z grawerem?

Jeżeli zdecydowaliście się już na kruszec, z którego wykonane zostaną Wasze obrączki, pora wybrać model. Wybór jest ogromny, dostępne są obrączki ze zdobieniami, grawerowane, gładkie, półokrągłe bądź płaskie.

Dużą popularnością cieszą się obrączki z diamentami – te kamienie to marzenie chyba każdej kobiety. Prezentują się pięknie na dłoni, dodatkowo, firma Savicki podaruje Wam jeden diament 0,01ct oprawiony w damską obrączkę w prezencie.

obrączki ślubne z diamentem

obrączki ślubne z diamentem

obrączki ślubne

Obrączki mogą być ozdobione nie tylko kamieniami szlachetnymi – różnego rodzaju wzory wykonane przez wykwalifikowanych jubilerów również robią wrażenie.

Chcecie spersonalizować Wasze obrączki, by były wyjątkowe i niepowtarzalne? Obrączki grawerowane to coś dla Was! Firma Savicki wygraweruje wybrany przez Was tekst bez dodatkowych opłat.

obrączki ślubne z grawerem

Na jakie obrączki się zdecydujecie? Podzielcie się w komentarzach! Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam w podjęciu decyzji.

Źródło: Jubiler Savicki

Autor: Paulina Nowak

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).