• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Najciekawsze atrakcje weselne, których nie da się zapomnieć

Najciekawsze atrakcje weselne, których nie da się zapomnieć

Rynek weselnych atrakcji jest niezwykle urozmaicony. Szukając ciekawej rozrywki dla gości, można trafić na wiele interesujących ofert. Co jednak warto wybrać, aby zaskoczyć weselników czy nawet samą parę młodą naprawdę wyjątkową atrakcją – pokazem, którego nie będą w stanie zapomnieć?

Historia pisana ogniem

Jest jednym z czterech żywiołów i ogromnym odkryciem cywilizacyjnym – jako nieodzowny element ludzkiego życia. Swoiste połączenie przeciwieństw – ciepła i poczucia bezpieczeństwa, które w mgnieniu oka może przekształcić się w zagrożenie życia. Ogień, ponieważ to o nim mowa, ma niezwykle bogatą symbolikę, która była podkreślana przez wieki. Światło, świętość, miłość, wieczność, kara czy płodność – to tylko kilka znaczeń, które zestawiane są z tym żywiołem.

Od zarania dziejów ludzie pragną poskromić ogień – od wykorzystywania go jako źródło ciepła i światła, przez profesję, którą parali się połykacze ognia w czasach starożytnych, po dzisiejsze widowiska artystyczne.
Obecnie najpopularniejszą formą ujarzmiania żywiołu jest pokaz ogniowy, zwany także teatrem ognia, tańcem z ogniem, czy z języka angielskiego fireshow. Takiego typu pokazy to połączenie sztuki żonglerskiej, kuglarskiej z ogniem w roli głównej z różnymi stylami tanecznymi, elementami sztuki teatralnej, akrobatyki i pirotechniką. Do poskramiania ognia artyści wykorzystują różnego rodzaju rekwizyty, między innymi poi (linki, na końcach których umieszcza się płonące przedmioty), kije, wachlarze, płonące skrzydła, miecze a także – wyczekiwany przez publiczność – iskrownik.

…i malowana światłem

Jeżeli teatr ognia to nie do końca wasz kierunek weselnych atrakcji, mamy kolejną iście świetlną propozycję! Rozwijające się technologie pozwalają na organizację różnorodnych pokazów, które zaskakują i cieszą nasze oczy i serce. Szeroko pojęte pokazy światła to coś dla tych, którzy szukają czegoś oryginalnego i w nowoczesnym wydaniu.

Lightshow to widowisko skupiające się na wrażeniach świetlnych. Dzięki odpowiednim rekwizytom widzowie mają możliwość doświadczenia niezwykłej wizualnej przygody. Pokazy światła mają różne oblicza w zależności od użytej technologii, na przykład LEDshow, UVshow, czy lasershow. Gdy dołączyć do tego akrobacje, taniec i muzykę, powstaje atrakcja, która sprawdzi się na weselu i olśni (dosłownie i w przenośni) wszystkich gości. Świetnym urozmaiceniem takiego pokazu jest występ z niecodziennym rekwizytem. Dzięki najnowocześniejszej technologii artyści wprawiają w ruch rekwizyt, który na oczach widzów wyświetla zdjęcia nowożeńców, rodziców, dedykacje i napisy w pełnej wersji kolorystycznej.

Jo Art Show

Rozmawiamy z profesjonalistką

Pokazy ognia i światła to niełatwa sztuka, o której najwięcej wiedzą profesjonaliści. Rozmawiamy z Joanną Stanowską z Agencji Artystycznej Jo Art Show.

W jaki sposób należy się przygotowywać, by zostać artystą i zachwycać widownię podczas pokazów ognia?

Artyści występujący w Jo Art Show, to zawodowi aktorzy, cyrkowcy, tancerze. Osoby kompetentne, wykwalifikowane, które swoje umiejętności trenują od ponad 10 lat. To właśnie klucz do sukcesu – treningi i doświadczenie sceniczne. Dzięki temu nasze pokazy są na najwyższym poziomie, a to powoduje nie tylko piękniejsze wrażenia wizualne, ale również, a może przede wszystkim, daje poczucie bezpieczeństwa. Do ognia zawsze podchodzimy z respektem, ale dzięki treningom i próbom (średnio 3 razy w tygodniu) mamy poczucie, że rekwizyty z którymi pracujemy są nam znane i opanowaliśmy sztukę władania nimi do perfekcji.

Czy obiekt weselny musi spełnić jakieś wymagania, aby mógł odbyć się tam fireshow lub lightshow?

W przypadku pokazów ognia ze względu na bezpieczeństwo mamy kilka wymagań. Po pierwsze, pokazy ogniowe odbywają się wyłącznie na dworze. Teren, na którym występują artyści musi być płaski. Wielkość przestrzeni do występu to około 7×7 metrów. Rekwizyty ogniowe, nagłośnienie, sprzęt techniczny są ukryte w eleganckim namiocie. Czas rozstawienia pokazu  to około 2 godziny.

Jeśli chodzi o pokazy światła  – tu jest dużo prościej. Gdy występujemy w przestrzeni zamkniętej, na parkiecie sali bankietowej, czas przygotowania do występu to około 10 minut. Kiedy występ jest na dworze, czas rozstawienia sprzętu to około 60 minut.

Należy pamiętać, że każdy z pokazów wymaga ciemności. Trzeba zgasić całe oświetlenie – wówczas efekt będzie dużo większy.

Ile trwają pokazy i w jakim momencie wesela najlepiej je zorganizować?

Pokazy trwają od 5 do 30 minut. Przy okazji uroczystości weselnych proponujemy pokaz mix, czyli pokaz łączący widowisko ogniowe z elementami led show oraz pirotechniką. Taki pokaz trwa od 14 do 18 minut, w zależności od ilości osób występujących.

Po pokazie zapraszamy weselników do wspólnej sesji fotograficznej – rozdajemy gościom płonące pochodnie, a nowożeńcom płonącą parasolkę. Takie zdjęcie to niecodzienna pamiątka. Pokaz ogniowy czy światła, to atrakcja bardzo widowiskowa. Z reguły jest głównym punktem programu, często niespodzianką – pary młodej dla gości, prezentem dla rodziców, bądź odwrotnie – prezentem dla pary młodej od świadków czy rodziców.

Jo Art Show

Czy pokazy ognia i światła to rozrywka dla każdego?

Pokazy w naszym wykonaniu są doznaniem zjawiskowym. Pobudzając zmysły, zaskakują i wzbudzają wiele emocji. Muzyka do pokazów, kostiumy dostosowywane są do charakteru imprezy, upodobań gości, dzięki czemu odpowiadamy na różne gusta. Czasami wykonujemy pokazy w stylu retro, a czasami rockowe. Jesteśmy elastyczni i to nas wyróżnia.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Jo Art Show.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu