• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Najlepsze horrory na Halloween i wieczór pełen wrażeń!

Najlepsze horrory na Halloween i wieczór pełen wrażeń!

Jedni uwielbiają komedie, inni kochają westerny lub filmy obyczajowe, jeszcze inni w małym palcu mają wiedzę o filmach akcji lub melodramatach. A na jakie najlepsze horrory warto zwrócić uwagę? 

Horror to gatunek filmów, który przyciąga osoby lubiące się bać. Nie jest oczywiście łatwo stworzyć prawdziwy film grozy, dzięki któremu włosy staną dęba, a w nocy w naszych snach pojawią się prawdziwe koszmary. Na szczęście co jakiś czas reżyserom udaje się stworzyć produkcję, która mrozi krew w żyłach. Jakie najlepsze horrory ostatnich lat warto obejrzeć? Spójrzcie na naszą listę, na której znajdziecie te bardziej i mniej znane tytuły. Straszne horrory to w końcu idealny wybór na nadchodzące Halloween lub polskie Dziady! Ten przewrotny gatunek może nawet uplasować się na liście “Filmy na Walentynki”!

Najlepsze horrory – Netflix

Mało kto nie ma obecnie konta na Netflixe, który dostarcza rozrywki dla całej rodziny. Znajdziemy tam wiele filmów familijnych czy romantycznych, które były hitami na całym świecie. Netflix promuje jednak również kino europejskie i różne krajowe produkcje. Do zaoferowania ma również filmy, które zostały stworzone przez giganta. Jakie horrory Netflixa można nazwać najlepszymi?

„Więź”

Włoska produkcja z 2020 roku. Opowieść o dziewczynce, którą prześladuje tajemnicza klątwa. Oraz o matce, która stara się ochronić dziecko przed złem.

“Nawiedzony dom na wzgórzu”

Choć to serial, w 2018 roku zrobiło się o nim niezwykle głośno. Każdy odcinek nieprzerwanie trzyma w napięciu i wciąż chce się więcej. 

“The Perfection”

Można by powiedzieć, że muzyka odgrywa tutaj pierwsze skrzypce, a z pewnością wprowadza w stan niepokoju. Wiolonczelistka po wielu latach wraca do grania i do swoich mentorów. Będzie to jednak niezwykle krwawy powrót. 

“Gra Geralda”

Romantyczny weekend w odosobnieniu zamienia się w walkę o życie. Główna bohaterka zostaje przykuta do łóżka i godzi się na różne seksualne gierki męża. To jednak doprowadzi ją do prawdziwej paranoi. 

“Nie otwieraj oczu”

Nieznana siła postanowiła zawładnąć całym światem. Nikt nie jest bezpieczny, tylko ciemność i zamknięte oczy mogą sprawić, że bohaterowie przetrwają. Sandra Bullock pokazuje, jak funkcjonować z zamkniętymi oczami i walczy o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci. 

“Rytuał”

Tym razem główna akcja dzieje się w Szwecji. Czwórka przyjaciół postanawia się wybrać na wędrówkę po górach. Niestety może okazać się, że to będzie ich ostatnia przygoda. 

Najlepsze horrory 2020

„Niewidzialny człowiek”

Cecilia zrywa toksyczną relację z mężem. Mężczyzna popełnia samobójstwo, a kobietę zaczynają prześladować bardzo nietypowe wydarzenia…

„Sputnik”

Film łączący gatunek horroru oraz Sci-Fi. Opowiada o astronaucie, którego tajna misja kończy się wypadkiem, który powoduje, że w ciele mężczyzny pojawia się nieziemska istota.

„Relic”

Opowieść o trzech kobietach – należących do 3 pokoleń. Najstarsza z nich, Edna, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Równie nieoczekiwanie wraca do domu, który popada w zniszczenie.

Najlepsze horrory 2019

“To: Rozdział 2”

Kontynuacja kultowego już filmy na podstawie książki Stephena Kinga ma wielu swoich zwolenników. Przerażający klaun po raz kolejny wraca na ekrany kin, aby straszyć młodszych i starszych. 

“Annabelle wraca do domu”

O lalce Annabelle po raz pierwszy usłyszeliśmy w filmie “Obecność”. Czy istnieje na świecie drugi przedmiot, który niósłby ze sobą tyle zła. Z pewnością ta niewinna lalka ma wiele na sumieniu i potrafi przerazić. 

“Topielisko. Klątwa La Llorony”

Według znawców ten film potrafi przerazić, choć jest nieco sztampowy. Pracownica socjalna bada sprawę dzieci, które nękane są przez zjawę. Jak zakończy się cała historia?

“Prodigy. Opętany” 

Jeśli baliście się na “Egzorcyzmach Emily Rose”, ten film również nie pozwoli wam spać spokojnie. Jego fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, co dodatkowo powoduje niezłe skurcze żołądka. 

Najlepsze horrory  2018

“Suspiria”

Okazuje się, że balet może być naprawdę straszny, mroczny i krwawy. Tilda Swinton i dakota Johnson dopilnowały, aby widz nie mógł odpocząć nawet przez chwilę. 

„Naznaczony: Ostatni klucz” 

To idealny horror dla osób, które uwielbiają oglądać filmy o demonach. Szczególnie jeśli demon postanowił zamieszkać w domu pani doktor, która nie wierzy w takie zdarzenia i będzie musiała za wszelką cenę uratować swoją duszę. 

„Dziedzictwo. Hereditary” 

Czy rodzinne dziedzictwo może być przekleństwem. Ten przypadek pokazuje, że jak najbardziej. Po odejściu seniorki rodu jej rodzinę zaczynają dręczyć niezwykłe zjawiska. 

“Zakonnica”

Podobnie jak w przypadku lalki Annabelle, również Zakonnicę poznajemy w jednej z części “Obecności”. Przerażające siostry i zakon, który ma wiele tajemnic. Klimatyczny horror powinien spodobać się entuzjastom tego gatunku. 

Najlepsze horrory 2017

“To”

Pierwsza część horroru o klaunie zachwyciła, a młody aktor Bill Skarsgård zdecydowanie stanął na wysokości zadania. Ten horror z przyjemnością będzie można obejrzeć w leniwy wieczór. 

“Uciekaj!”

Na początku jest sielanka i piękna miłość, później wszystko zaczyna się komplikować. Walka o własne życie nabiera w tym filmie zupełnie nowego znaczenia!

“To przychodzi po zmroku”

Choroby i niebezpieczne wirusy, a co za tym idzie – izolacja i obsesja. To przeżycia, które towarzyszą bohaterom i widzom przez cały czas. 

„Verónica” 

Twierdzono, że będzie to najstraszniejszy film ostatnich czasów, jednak nie do końca udało się uzyskać taki efekt. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest to dobre kino grozy. Akcja filmu dzieje się w Madrycie, a treść filmu pokazuje, że nie warto bawić się planszą ouija. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu