Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Krakowie na sesję ślubną i nie tylko!

Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Krakowie na sesję ślubną i nie tylko!

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, do którego co roku przyjeżdżają podróżnicy z całego świata. Jest też idealną miejscówką na różnego rodzaju sesje, w tym sesję ślubną. Ciekawe miejsca w Krakowie wprost idealnie nadają się na niezapomniane kadry z pleneru.

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy wasza sesja ślubna powinna odbyć się w Krakowie, odpowiedź jest tylko jedna. Tak! To miasto kryje w sobie wiele tajemniczych lokalizacji, które są nie tylko piękne, ale także niezwykle klimatyczne. Idealnie zaprezentują się nocą i podczas spaceru zakochanych.

Zatem upewnijcie się, że wasz fotograf ślubny jest otwarty na eksperymenty i podróżowanie po mieście dla uchwycenia najlepszych momentów. Wyznaczcie sobie trasę od punktu A do punktu B i sprawcie swojej drugiej połówce niezapomnianą i romantyczną randkę. Kraków jest dobry na każdą okazję, szczególnie, jeśli pozna się jego tajemnice.

Ciekawe miejsca w Krakowie na sesję ślubną i nie tylko!

Gdzie zatem rozpocząć swoją sesję ślubną lub podróż po tym historycznym mieście? W wielu przypadkach można przeczytać, że oczywiście najważniejszy jest Rynek, na którym znajdziemy Kościół Mariacki czy Sukiennice i oczywiście Wawel, prawdziwe dziedzictwo Polaków. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, jednak nie jest to żadna wiedza tajemna czy objawiona. Dlatego właśnie w naszym zestawieniu znajdziecie te mniej popularne miejsca, jednak zdecydowanie bardziej ciekawe i nietypowe.

Kolorowe schody na Podgórzu

To nietypowe miejsce jest odpowiednie na spacer, na randkę i na plener ślubny. Z pewnością uzdolniony fotograf będzie w stanie uchwycić odpowiedni kadr z kolorowymi schodami, na których wypisane są różne śmieszne cytaty. Jeden z nich pochodzi z bajki “Muminki”, inny wyszedł spod pióra Wisławy Szymborskiej.

Zakrzówek i Skałki Twardowskiego

To wyjątkowo magiczne miejsce nie tylko ze względu na roztaczające się tam widoki, ale także kryjącą się za nim historię. Według legend właśnie w tych okolicach słynny Twardowski miał prowadzić swoją szkołę magii. Czy tak było, nigdy się nie dowiemy, jednak bez dwóch zdań Zakrzówek i skałki to idealne miejsce na sesję. Według niektórych fotografów właśnie stąd roztacza się najlepszy widok na Kraków i okolicę. Dodatkowo wody zalewu mają nietypowy, seledynowy kolor, który na zdjęciach wygląda zachwycająco.

Ciekawe miejsca w Krakowie
Envato

Zobacz także:Najpiękniejsze miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu!

Kazimierz

Kazimierz jest równie sławny jak Rynek czy Wawel, więc nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Jest tu wiele klimatycznych uliczek, ciekawych kawiarenek. Na Kazimierzu można się poczuć  jak w zupełnie innym, egzotycznym kraju. Zdjęcia z tego miejsca nie ustępują zdjęciom wykonanym w Rzymie czy we Florencji.

Las Wolski

To miejsce idealne dla osób, które lubią naturę i dla wszystkich par młodych, które chcą uciec od tłoku panującego w mieście. Dużo zieleni, drzew i wszechogarniający spokój. Dodatkowo tą drogą można dotrzeć do jednego z kopców, a konkretnie do Kopca Piłsudskiego, który również warto uchwycić na fotografiach.  

Ogród Botaniczny

To chwila spokoju i obcowania z naturą w środku miasta. Wejście do ogrodu botanicznego kosztuje jedyne 3 złote. Jeśli jednak chcecie zrobić tam sesję ślubną, warto najpierw skonsultować się z pracownikami, którzy powiedzą, kiedy wolno tam fotografować i czy należy coś dopłacić. W ogrodzie znajdziecie wiele uroczych uliczek, wzdłuż których posadzone są różne kolorowe i nietypowe rośliny.  

Ciekawe miejsca w Krakowie i okolicach - Tyniec
Envato

Zobacz także: Podróż poślubna do Rzymu – zobacz w naszym małym przewodniu, co warto zobaczyć!

Tyniec i Opactwo Benedyktynów

W okolicach Krakowa również można znaleźć wiele pięknych miejsc na sesję ślubną czy wspólny wypad z ukochaną lub przyjaciółmi. 12 kilometrów od centrum znajduje się Tyniec i klimatycznie umiejscowione opactwo, które położone jest między dwoma wapiennymi wzgórzami. W tych okolicach można znaleźć wiele pięknych miejscówek, które będą się znakomicie prezentowały na zdjęciach i upiększą wasz teledysk ślubny.

Krakowskie uliczki

Podobnie jak na Kazimierzu, również w centrum Krakowa warto pochodzić po różnych uliczkach. Stare Miasto jest pełne niezwykłych miejsc, ciekawie ustawionych ławeczek, starodawnych szyldów sklepów i nietypowych knajpek. Nocą wszystko jest pięknie oświetlone mniejszymi i większymi lampkami.

Bronowice Małe

W minionych wiekach Bronowice Małe były zupełnie oddzielną miejscowością leżącą pod Krakowem. Obecnie jest to część miasta, choć nadal znajdziemy w niej wiele starych typowych dla tej okolicy chat oraz dwór Rydlówka.

4.7/5 - (29)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore