Najpopularniejsze typy sylwetki – sprawdź, którą z nich masz i podkreśl swoje atuty!

Najpopularniejsze typy sylwetki – sprawdź, którą z nich masz i podkreśl swoje atuty!

Będąc w sklepie z ubraniami, przypatrujemy się wiszącym na wieszakach ubraniom i zastanawiamy się, w czym będziemy najlepiej wyglądać. Jaki krój sukienki lub spodni wybrać, aby podkreślić swoje atuty i ukryć wady sylwetki? Każdy chciałby znać odpowiedź na to wydawałoby się proste pytanie.

Oczywiście w takiej sytuacji przydałby się prywatny stylista, jednak rzadko kiedy możemy sobie na niego pozwolić. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy nieco lepiej poznać swoje ciało i sprawdzić, jaki mamy typ sylwetki! Jeśli będziemy wiedzieć, czy jesteśmy gruszką, czy może jednak klepsydrą, znacznie łatwiej będzie nam dopasować bluzki, spódnice i raz na zawsze wybrać modele, które pasują do nas idealnie.

Jeansy damskie mają tak wiele krojów, że wybór tych odpowiednich potrafi przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jest w przypadku poszukiwań sukienki na wesele czy kombinezonu na wesele. Dobra znajomość własnego typu sylwetki może pomóc i skrócić czas sklepowej męki.

Najpopularniejsze typy sylwetki

 • cegła,
 • dzwon,
 • gruszka,
 • kolumna,
 • kręgiel,
 • lizak,
 • jabłko,
 • kielich,
 • klepsydra,
 • rożek,
 • wazon,
 • wiolonczela.
Unsplash

Typ sylwetki cegła

Kobieta o tym typie sylwetki jest dość postawna. Ma szerokie ramiona, szerokie biodra o niewyraźnej linii i słabo zaznaczoną talię. Całość sylwetki można wyrysować za pomocą prostokąta.  

Typ sylwetki dzwonek

W tym typie sylwetki zdecydowanie atutem są wąskie i delikatne ramiona. Figura zmienia się na znacznie szerszą, kiedy spojrzymy na talię i biodra. Dzwonek zazwyczaj ma mały biust.

Typ sylwetki gruszka

Gruszka charakteryzuje się przede wszystkim szerokimi biodrami i szeroką talią. Kobieta o takim typie sylwetki ma zazwyczaj małe piersi, płaski brzuch i dość masywne nogi.

Typ sylwetki kolumna

W tym przypadku mamy do czynienia z wąskimi ramionami, mały biustem i dość wąskimi biodrami. W kolumnie można również zauważyć słabo zaznaczoną talię. Zazwyczaj tego typu sylwetką mogą pochwalić się bardzo szczupłe kobiety.

Typ sylwetki kręgiel

Ten typ sylwetki stał się w ostatnim czasie dość modny i pożądany. Mamy tutaj do czynienia z wąskimi ramionami, biustem o średnim rozmiarze, mocnym wcięciem w talii, szerokimi biodrami i nieco masywnymi udami.

Typ sylwetki lizak

Podobnie jak lizak, ten typ sylwetki charakteryzuje się dość szeroką górą i wąskim dołem. Kobieta o tym typie figury ma szerokie ramiona i duży biust. Może jednak poszczycić się szczupłymi nogami i szczupłymi biodrami.

Typ sylwetki jabłko

Zaokrąglony i zgrabny biust oraz wąskie ramiona i szczupłe nogi to największe atuty tego typu sylwetki. Podobnie jak jabłko, sylwetka jest szersza w okolicach brzucha, jednak zwęża się w okolicach bioder.

Typ sylwetki kielich

Kielich jest szeroki przede wszystkim od góry. Kobieta z tym typem sylwetki ma szerokie ramiona i słabo zaznaczoną talię. Biodra są dość wąskie, a nogi szczupłe.

Typ sylwetki klepsydra

To sylwetka, o której marzy większość kobiet. Charakteryzuje się przede wszystkim dużym wcięciem w talii i proporcjonalnymi ramionami i biodrami, które są podobnej szerokości. Kobieta klepsydra jest zazwyczaj dość szczupła, choć ma wyraźnie zaznaczony biust.

Typ sylwetki rożek

Figurę rożka mają bardzo często wysokie kobiety, które uprawiają dużo sportu, najczęściej zajmując się tym profesjonalnie. Charakteryzuje się ona szerokimi ramionami, małym biustem, płaskim brzuchem, wąskimi biodrami i zgrabnymi nogami.

Typ sylwetki wazon

Kobieta o tym typie sylwetki ma pięknie zaznaczony biust i dość wąskie biodra. Największym mankamentem jest słabo zaznaczona talia. Wcięcie jest znacznie lepiej widoczne tuż pod biustem.

Typ sylwetki wiolonczela

Sylwetka podobna do wiolonczeli jest niezwykle kobieca. Proporcjonalne ramiona, dobrze zaznaczony biust, widoczne wcięcie, szerokie biodra i dość duża pupa. Wadą mogą być zbyt masywne uda.

Pexels

Oczywiście każdy typ sylwetki ma swoje plusy i minusy, należy jednak pamiętać, że odpowiednim ubiorem jesteśmy w stanie ukryć to, czego nie lubimy w swojej figurze i podkreślić te partie ciała, które kochamy.

Wystarczy kilka prostych trików. Jeśli chcemy wyszczuplić sylwetkę, damskie buty na obcasie zdecydowanie nam w tym pomogą, podobnie jak ubrania w pionowe pasy. Aby podkreślić talię, warto postawić na szeroki pasek. Przy zbyt mocno zarysowanych ramionach znakomicie sprawdzają się dekolty w serek. Przy tego typy sylwetkach należy jednak zrezygnować z bluzek i sukienek, w których aplikacje przyszyte są na rękawach lub rękawy stworzone są z piórek lub falbanek.

4.6/5 - (25)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore