„Narzeczony nie lubi tańczyć, więc mu tego oszczędzę”, czyli co zamiast pierwszego tańca na weselu?

„Narzeczony nie lubi tańczyć, więc mu tego oszczędzę”, czyli co zamiast pierwszego tańca na weselu?
Envato

Wśród długiej listy zadań, realizowanych w trakcie ślubnych przygotowań, szczególne miejsce dla wielu par młodych zajmuje pierwszy taniec. To wyjątkowy moment podczas przyjęcia weselnego, w którym oczy wszystkich zaproszonych gości zwrócone są wyłącznie na nowożeńców. Co jednak zrobić, jeśli narzeczony lub też narzeczona nie do końca odnajdują się w tego rodzaju występach, nie lubią tańczyć, a duża publiczność powoduje, że dopada ich stres? Poniżej kilka propozycji, jak obejść pierwszy taniec na weselu i jednocześnie świetnie się bawić!

Aplikacja wesele z klasą

Wspólny polonez

Poloneza czas zacząć! Z pewnością kojarzycie to słynne zdanie, jeśli nie z mickiewiczowskiej epopei to ze swojej studniówkowej zabawy. Dlaczego zatem nie wykorzystać go podczas pierwszego tańca?

Oferty promowane

Poproście DJ’a lub wodzireja, który pojawi się na waszym przyjęciu o zaaranżowanie weselnego poloneza, którego wraz ze swoimi gośćmi zatańczycie. Z pewnością będzie to świetna alternatywa dla indywidualnego pierwszego tańca, a także doskonała okazja do integracji gości. Jeśli na sali nie będzie za dużo miejsca do zatańczenia poloneza, możecie pomyśleć, o ile pogoda dopisze, o zorganizowaniu występu na świeżym powietrzu. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla par, planujących wesele w ogrodzie lub wesele pod namiotem.

pierwszy taniec na weselu
Envato

Zobacz także: Pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami – jak planują zorganizować je panny młode?

Podziękowania dla rodziców

Moment, w którym na przyjęciu weselnym powinien pojawić się pierwszy taniec, możecie wykorzystać także na podziękowania dla rodziców i tym wzruszającym akcentem zainaugurować zabawę weselną. Stwórzcie mix złożony z ulubionych przebojów waszych rodziców i wspólnie, po oficjalnej części podziękowań, wręczeniu prezentów i innych przygotowanych przez was niespodzianek, wykonajcie rodzinny taniec – przytulaniec. Wzruszenie i niezapomniana pamiątka dla wszystkich gwarantowane!

Atrakcja dla gości

Nie czujecie się pewnie w tanecznych figurach, z trudnością przychodzi wam zapamiętywanie kroków i jedyne o czym marzycie to to, żeby jakoś wykręcić się z pierwszego tańca? Po pierwsze, pamiętajcie, że pierwszy taniec nie jest czymś obowiązkowym. To wyłącznie jeden ze zwyczajów, który może, ale nie musi pojawić się podczas wesela. Po drugie, wszyscy goście z pewnością to zrozumieją. To wasz wielki dzień i to wy macie czuć się w nim wyjątkowo.

Jeśli jednak szczególnie zależy wam, aby znaleźć jakiś ciekawy zamiennik dla tanecznego show, możecie pomyśleć o zaplanowaniu w tym czasie atrakcji weselnej dla gości. Jakiej? Na przykład pokazu live cooking, podczas którego na żywo będą mogli zobaczyć, jak przyrządza się sushi czy lody tajskie, a także włączyć się w proces ich tworzenia! Innym rozwiązaniem może być występ „gwiazdy wieczoru” – zespołu muzycznego, wokalisty lub profesjonalnych tancerzy, którzy w niezwykły sposób rozpoczną zabawę.

zabawa wesela pary młodej i gości
Envato

Zobacz także: Weselne tańce integracyjne, które porwą gości do zabawy!

Taniec? A może coś innego?

Nie chcecie tańczyć, ale może macie inne pasje lub wspólne zainteresowania? Narzeczony gra na gitarze, a ty na pianinie? Macie świetne głosy, które warto, aby usłyszał świat? Skorzystajcie z okazji i w miejscu pierwszego tańca zainaugurujcie muzyczny występ. Rozdajcie gościom wydrukowane na kartkach słowa piosenki, którą wykonacie, aby mogli śpiewać razem z wami. Do muzycznego show możecie zaangażować także świadków i rodziców, jeśli oczywiście będą czuć się na siłach.

Występ wokalno-instrumentalny jest tylko jednym z możliwych zamienników. Możecie pomyśleć także o zorganizowaniu ciekawej zabawy dla gości, w której to oni będą mogli pochwalić się swoimi tanecznymi umiejętnościami, a wy, jako gospodarze imprezy, ocenicie, które osoby z tym zadaniem poradziły sobie najlepiej.

Jak widzicie możliwości jest naprawdę sporo i z całą pewnością znajdziecie coś dla siebie. Poniżej kilka wypowiedzi panien młodych, które także mogą was zainspirować!

U nas nie było pierwszego tańca, po prostu po obiedzie zespół zaprosił gości na parkiet 🙂

My planujemy poprosić wszystkich gości o zatańczenie pierwszego tańca dla młodej pary 🙂

Jako pierwszy wspólny taniec dla gości świetnie sprawdzi się belgijka ?

Może jakiś taniec animacyjny, który integruje wszystkich gości i będzie doskonała formą rozrywki i alternatywą dla pierwszego tańca.

Poprosiliśmy wodzireja, żeby w połowie pierwszego tańca zaprosił gości do nas na parkiet. A na początku piosenki tylko kołysaliśmy się w takt muzyki i naprawdę ładnie wyszło 🙂

U nas pierwszy taniec zatańczy za nas moja kuzynka, która jest mistrzynią Polski w tańcach towarzyskich.

Zaproście wszystkich do poloneza, pięknie w ten sposób rozpoczniecie wesele. Byłam na kilku takich weselach – no prawdziwe cudo. Poproście tylko, żeby orkiestra/DJ mówił głośno, jaka teraz figura i szedł przed Wami w razie czego. Zobaczycie będzie ekstra. Wy w pierwszej parze, rozpoczynając cały korowód, a goście za Wami. Będzie elegancko i bardzo z klasą.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam na weselu, gdzie był pierwszy taniec 🙂 Dużo osób nie potrafi tańczyć i zamiast robić kicz to po prostu z tego rezygnują. Po co niepotrzebnie się stresować. My na przykład zamiast pierwszego tańca będziemy mieć pierwszą piosenkę, którą zagramy razem bo oboje jesteśmy muzykami.

4.5/5 - (37)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore