Niania na wesele do opieki nad dziećmi. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Niania na wesele do opieki nad dziećmi. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wesele jest uroczystością rodzinną, a rodzina to także dzieci 👧🧒 – młodsze lub starsze. Często rodzice muszą dokonywać trudnego wyboru: iść na wesele i zostawić malucha pod czyjąś opieką albo nie iść wcale? Właśnie dlatego czasem warto rozważyć jeszcze jeden pomysł, jakim jest niania na wesele, która zajmie się najmłodszymi gośćmi. Podpowiadamy, ile kosztuje opieka nad dzieckiem na weselu i na co zwrócić uwagę wybierając nianię.

Aplikacja wesele z klasą

Z dziećmi czy bez?

Narzeczeni, już na etapie tworzenia listy gości powinni zastanowić się nad tym, czy zapraszają gości z dziećmi czy proszą o ich niezabieranie. Ta kwestia wzbudza często bardzo wiele emocji 🙃 – trzeba liczyć się z tym, że niektóre osoby mogą poczuć się urażone, jeśli dostaną zaproszenie nie uwzględniające ich pociech. Jak w takim razie rozwiązać problem obecności dzieci, które przecież na weselach często się po prostu nudzą? Niestety, nie ma jednego rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich, dlatego jeśli macie wątpliwości czy dzieci na Waszym weselu to dobry pomysł i skłaniacie się ku temu, żeby ich nie zapraszać, postarajcie się wybadać rodzinne nastroje. Z kolei, te pary młode, które chcą, żeby na ich przyjęciu weselnym bawili się również młodsi członkowie rodziny, powinny przemyśleć kwestię zadbania o atrakcje adekwatne do wieku dzieci 👧🧒

Niania na weselu - zabawy dla dzieci
Adobe Stock

Opiekunka na wesele, czyli zabawa dla dzieci, komfort dla rodziców

Jeśli macie do czynienia z dziećmi w wieku przedszkolno – szkolnym, możecie stworzyć coś na kształt „przedszkola” i zatrudnić na wesele opiekunkę albo opiekunki, w zależności od tego, jaka jest liczebność brzdąców i ich wiek.  Zatrudnienie „weselnej” niani to ukłon w stronę rodziców, którzy dzięki temu będą mogli złapać chwilę oddechu. Doświadczenie podpowiada również, żeby lepiej nie zostawiać swoich pociech pod opieką starszych dzieci (nastolatków), które raczej niechętnie przyjmą na siebie taki obowiązek lub po prostu nie będą w stanie mu sprostać. Jeśli podczas organizowania ślubu i wesela okaże się, że sporo naszych krewnych i znajomych chce przyjść ze swoimi pociechami, warto zastanowić się, co możecie zrobić, żeby zagwarantować obu stronom maksymalny komfort. Animatorka lub animator na weselu to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli zaproszonych dzieci będzie więcej 😊. 

Wykwalifikowana niania przygotuje odpowiednie zabawy dla dzieci, dopasowując je do ich wieku i zainteresowań. Dzieci w wieku przedszkolnym z pewnością szybko znajdą wspólny język i wybiorą rozrywkę z rówieśnikami, zamiast towarzyszyć rodzicom przy stole i się nudzić.

📣 Wybierając opiekunkę dla dzieci na wesele zwróćcie uwagę na jej kwalifikacje i opinie innych par młodych, które korzystały z oferowanych przez nianię usług.

Poproście również o przedstawienie listy atrakcji dla dzieci 🎲, które niania zamierza przygotować – na tej podstawie będziecie mogli ocenić, czy oferowane zabawy rzeczywiście są ciekawe i angażujące. Zapytajcie także o ewentualne akcesoria do zabawy, którymi opiekunka już dysponuje.

👉 Opieka dla dzieci na weselu to coraz częściej wybierana usługa. Młode pary cenią sobie możliwość zorganizowania atrakcji dla najmłodszych, dlatego jeśli zamierzacie skorzystać z podobnego rozwiązania, animatorki poszukajcie z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu zyskacie pewność, że będziecie mogli wybierać spośród dużej liczby ofert. Najlepiej, jeśli profesjonalną opiekę nad dziećmi podczas wesela zarezerwujecie co najmniej na 5 – 6 miesięcy wcześniej

Niania na wesele - atrakcje dla dzieci
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Jakie są najważniejsze polskie tradycje weselne

Pomyślcie o drobiazgach dla najmłodszych

Jeśli wiecie, że niewiele par przyjdzie z dziećmi, nie musicie zatrudniać niani na wesele, ale pomyślcie o zapewnieniu kilku zabawek, bloku rysunkowego i kredek 🖍, by maluchy miały co robić – niewielkim kosztem możecie stworzyć ciekawy kącik zabaw, ale pamiętajcie, żeby w całości dostosować go do wieku maluchów, co jest istotne również z uwagi na ich bezpieczeństwo. Bardzo dobrym pomysłem będzie przygotowanie specjalnych tematycznych kolorowanek z Waszymi imionami i datą ślubu, które mogą stać się interesującą pamiątką. Latem świetnie sprawdzą się natomiast różnego rodzaju dmuchane atrakcje: zjeżdżalnie, zamki 🎪 itp. 

Niania na wesele: cena

W praktyce, to ile kosztuje niania na wesele to kwestia indywidualna, uzależniona między innymi od: liczby dzieci, wieku maluchów, czasu trwania przyjęcia weselnego, doświadczenia oraz ilości i różnorodności przygotowywanych zabaw. Cena opiekunki na wesele to około 50 – 150 złotych za godzinę pracy, ale zwróćcie uwagę, że koszty mogą być wyższe 💰, jeśli dodatkowo niania będzie musiała zadbać o usypianie dzieci. Ponadto, bardzo prawdopodobne, że cena usług niani na weselu wzrośnie, o ile jest ona zmuszona dojechać z daleka na miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie. W przypadku większych grup dzieci koniecznością jest zatrudnienie kilku osób do opieki, co powoduje wzrost kosztów – miejcie to na uwadze. 

Podsumowanie tego artykułu

4.7/5 - (47)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore