• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Niania na wesele do opieki nad dziećmi

Niania na wesele do opieki nad dziećmi

Wesele jest uroczystością rodzinną, a rodzina to także dzieci – młodsze lub starsze. Często rodzice muszą dokonywać trudnego wyboru – iść na wesele i zostawić malucha pod czyjąś opieką albo nie iść wcale? Dlatego czasem warto rozważyć jeszcze jeden pomysł: niania na wesele.

Z dziećmi czy bez?

Dzieci na weselu są gośćmi mile widzianymi, ale niestety równie wymagającymi. Dzieci lubią różnego rodzaju zabawy, ale niektóre z zabaw weselnych, raczej nie są odpowiednie dla ich wieku. Poza tym obecność dzieci może wprowadzić niemałe zamieszanie. Oczywiście można dzieci zostawić pod opieką opiekunki w domu, ale co zrobić w przypadku, gdy chcemy zabrać ze sobą dziecko, żeby poznało resztę rodziny i mogło uczestniczyć w tym szczególnym dniu?

Zabawa dla dzieci, komfort dla rodziców

Jeśli mamy do czynienia z dziećmi w wieku przedszkolno-szkolnym, to można stworzyć coś na kształt „przedszkola” i zatrudnić na wesele opiekunkę albo opiekunki, w zależności od tego, jaka jest liczebność dzieci i ich wiek. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że i starsi, i młodsi goście będą się bawić stosownie do swojego wieku. Tym bardziej sprzyja to zabawom dla dorosłych, którzy nie muszą stale gonić za swoimi pociechami. Doświadczenie podpowiada również, żeby lepiej nie zostawiać swoich pociech pod opieką starszych dzieci (nastolatków), które raczej niechętnie przyjmą na siebie taki obowiązek. Trudno im się dziwić, bo zamiast się bawić, muszą niańczyć dzieci. Dlatego, jeśli podczas organizowania ślubu i wesela okaże się, że sporo naszych krewnych i znajomych chce przyjść ze swoimi pociechami, warto zatrudnić na tą okazję wykwalifikowaną opiekunkę, po to, żeby wszyscy goście mogli się bawić – każdy stosownie do swojego wieku i preferencji.

Wykwalifikowana niania przygotuje odpowiednie zabawy dla dzieci, dopasowując je do ich wieku i zainteresowań. Dzieci w wieku przedszkolnym z pewnością szybko znajdą wspólny język i wybiorą rozrywkę z rówieśnikami, zamiast towarzyszyć rodzicom przy stole i nudzić się.

Pomyślcie o drobiazgach dla najmłodszych

Jeśli wiecie, że niewiele par przyjdzie z dziećmi, nie musicie zatrudniać niani na wesele, ale pomyślcie o zapewnieniu kilku zabawek, bloku rysunkowego i kredek, by maluchy miały, co robić.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu