Nietypowe pudełka na koperty ślubne. Najnowsze trendy ślubne na 2019 rok!

Nietypowe pudełka na koperty ślubne. Najnowsze trendy ślubne na 2019 rok!

Choć najważniejsze w dniu ślubu jest uczucie, to magię tego dnia tworzą również różne szczegóły. Dekoracje, muzyka, niespodzianki no i oczywiście zaproszeni goście, którzy przybyli na wesele, aby świętować waszą miłość.

Z tego względu coraz częściej pary młode zastanawiają się nad tym, jak zaskoczyć gości. Starają się, aby dekoracja sali weselnej zapierała dech w piersiach, wymyślają nietypowe atrakcje na wesele, a drobiazgi dobierają  według jednego stylu i motywu przewodniego. To samo dotyczy pudełka na koperty, w którym w dyskretny sposób przechowujemy otrzymane prezenty. Obecnie na rynku można znaleźć wiele nietypowych wzorów pudełek, które mogą zostać spersonalizowane i zaprojektowane specjalnie dla was.

Jakie pudełko na koperty wybrać?

Przy wyborze pudełka na koperty warto wziąć pod uwagę to, jak wyglądają nasze zaproszenia ślubne i winietki ślubne. Jeśli zdecydowaliśmy się na jakiś konkretny styl np. rustykalne wesele, w charakter uroczystości idealnie wpisze się drewniane pudełko na koperty lub pudełko wykonane z papieru ekologicznego albo zwykłego szarego kartonu.

Oczywiście na rynku znajdziemy dużo więcej opcji, które będą pasowały do różnych stylów i motywów. W przypadku wesela w stylu glamour idealnie sprawdzą się szklane pudełka ze złotymi zdobieniami, przy weselu w stylu boho można postawić na pudełka z rysunkiem łapacza snów. Jeśli wolimy nieco bardziej nowoczesne i industrialne dekoracje i dodatki, pudełko na koperty może przybrać zwariowany kształt graniastosłupa.

Kartonowe pudełko na koperty
Weselny Stolik

Zobacz także: Szukasz różnych dodatków weselnych? Zajrzyj do naszej bazy kontaktów w zakładce artykuły ślubne!

Drewniane pudełko na koperty

W niektórych wypadkach pudełko na koperty można wykorzystać również po ślubie jako domową dekorację. Jeśli chcemy, aby stało się również poślubną pamiątką, warto zdecydować się na jego drewnianą wersję. Takie pudełko na koperty zdecydowanie przetrwa dłużej niż jego papierowy odpowiednik. Istnieje oczywiście jedno “ale”. Drewniane pudełka na koperty są jednymi z najdroższych, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. To, jak można się domyślić, dodatkowo podnosi koszty wesela.

Drewniane pudełko na koperty może mieć typowy kwadratowy kształt z małym wycięciem na górze lub zamienić się w skrzynkę. Drewniane pudełka najczęściej są personalizowane. Na jednej ze ścianek pojawia się informacja o dacie ślubu i imiona panny młodej i pana młodego. Często można również spotkać napisy wyrażające wdzięczność pary młodej za przybycie na wesele.

Jak zrobić pudełko na koperty?

Jeśli lubicie sami bawić się nożyczkami, klejem i macie zdolności manualne, pudełko na koperty bez problemu możecie zrobić sami w domu. Czego będziecie potrzebować? Zdecydowanie przyda się gruby karton w wybranym przez was kolorze, z którego stworzycie  odpowiednią bryłę. Po stworzeniu szkieletu pudełka należy ozdobić je w wybranym stylu. Tutaj przydają się różnego rodzaju koronki, koraliki, wstążki, żywe gałązki, kwiaty sztuczne i prawdziwe oraz różne inne elementy, które będą pasowały do całości.

Do zrobienia pudełka na koperty można również podejść w bardziej nietypowy sposób. W ostatnich latach popularnym stało się wykorzystanie drewnianych skrzynek jako minisejfu do zbierania i przechowywania kopert. Skrzynkę można przemalować na kolor pasujący do motywu przewodniego i nakleić na nią kilka ozdobnych elementów. Pięknie będzie również wyglądała z wplecionym w nią bluszczem lub ozdobiona żywymi kwiatami.

4.9/5 - (38)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore