Praktyczny i niezapomniany prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Praktyczny i niezapomniany prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Małżeństwo obchodzące 20., 30., czy 50. rocznicę ślubu pokazuje wszystkim dookoła, że istnieje coś takiego jak prawdziwa miłość, dla której czas zupełnie się nie liczy. Jeśli tą zakochaną parą są właśnie wasi rodzice, zdecydowanie zasługują na jakiś mały upominek na rocznicę ślubu. Jaki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców będzie odpowiedni? 🎁

Po ślubie zmienia się wiele i doskonale wie o tym każda kobieta i każdy mężczyzna, którzy powiedzieli sakramentalne “tak”. Są chwile pełne szczęście i uśmiechu, jak i momenty, w których należy zacisnąć zęby i stawić czoła przeciwnościom losu. Na szczęście na osłodę przychodzą uroczystości takie jak rocznica ślubu, która jest przecież świętem miłości! ❤️

Prezent na rocznicę ślubu powinien zatem być wyjątkowy, bez względu na to, czy wręcza go sobie żona i mąż, czy wręczają go dzieci. Poniżej przedstawiamy listę ciekawych pomysłów na prezent na rocznicę ślubu dla rodziców!

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców według nazwy rocznicy

Rodzice dbają o nas przez całe życie, dlatego warto pomyśleć o nich również w ich wyjątkowe święta. W końcu gdyby nie ślub wzięty przed laty, nie byłoby nas na świecie! Jeśli nie macie pomysłu na to, co kupić mamie i tacie, pomyślcie o tym, że rocznice ślubu mają nazwy i zainspirujcie się właśnie tym faktem. 20. rocznica ślubu nazywana jest porcelanową, 30. perłową, 40. rubinową, 45. szafirową a 50. rocznica ślubu to tak zwane złote gody. 💛

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - ojciec otrzymujący prezent od córki
Adobe Stock

Wystarczy dobrać prezent, który będzie wykonany właśnie z tych materiałów i gotowe. Piękna porcelanowa misa, wisior z rubinem dla mamy i sygnet dla taty, piękny bukiet kwiatów o kolorze szafirowym oraz szafirowa i elegancka pościel do sypialni rodziców. 🛌 Na złote gody nie trudno wybrać prezent. Może to być złota biżuteria lub pozłacany album ze zdjęciami na zamówienie. Możecie również wysłać rodziców  do SPA, gdzie będą mogli korzystać ze złotego pakietu przyjemności.

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – nietypowe propozycje

Jeśli jednak nazwy rocznic ślubu zupełnie Was nie natchnęły, pomyślcie o innym prezencie, który może być zarówno praktyczny jak i nietypowy. I oczywiście nie zapomnijcie o tym, że życzenia na rocznicę ślubu są równie ważne albo i ważniejsze niż sam podarunek! 💌

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - syn robi selfie z rodzicami
Adobe Stock

Romantyczna kolacja lub pokaz kulinarny

Rodzice nigdy nie mają czasu i żal im pieniędzy na romantyczną i wystawną kolację? Sprezentujcie im zatem takie wyjście, gdzie będą się mogli skupić tylko na sobie. Kolację możecie również połączyć z efektownym pokazem kulinarnym. 👩‍🍳 

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - romantyczna kolacja w restauracji
Adobe Stock

Wyjazd do SPA lub zagraniczna wycieczka

Jeśli starczy Wam funduszy, podarujcie rodzicom na rocznicę ślubu wyjazd, podczas którego odpoczną i nabiorą sił. 💪 Może być to SPA w Polsce lub krótszy zagraniczny wyjazd do miejsca, o którym zawsze marzyli. Zwiedzanie Rzymu, Paryża lub Barcelony we dwoje z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Lot widokowy lub lot balonem

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców może być również zwariowany i nieco ekstremalny. 🪂 Oczywiście jest jeden warunek. Wasi rodzice muszą lubić takie szaleństwa i nie bać się wysokości. Jeśli tak właśnie jest, lot balonem lub widokowy lot szybowcem będzie strzałem w dziesiątkę!

Profesjonalna sesja

Sesja ślubna to obecnie “must have” dla prawie każdej pary młodej. Niestety w minionych latach nasi rodzice najczęściej nie mieli szansy na prawdziwy plener ślubny. Jeśli lubią zdjęcia i ich marzeniem jest zrobienie sobie wspólnej sesji, podarowanie im takiego prezentu na rocznicę ślubu będzie znakomitym pomysłem. 📸

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - rodzinna sesja zdjęciowa
Adobe Stock

Zwiedzanie winnicy

Wasi rodzice są miłośnikami wina i lubią włoskie klimaty? 🍷 Jeśli tak, zwiedzanie winnicy z pewnością im się spodoba. Nie tylko zobaczą, jak powstaje ten trunek, ale także będą uczestniczyć w degustacji i zostaną poczęstowani pasującymi do wina przystawkami.

Spektakl w teatrze

Spektakl w teatrze to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sztuki. Może to być zabawna komedia, musical albo dramat. To oczywiście zależy od gustu Waszych rodziców. Niezwykle efektownie wygląda również rewia, podczas której dzieje się naprawdę dużo. 🎭 Śpiew, taniec, kolorowe stroje i niezwykła zabawa.

Indywidualny kurs tańca

Jeśli Wasi rodzice lubią tańczyć, sprezentujecie im na rocznicę ślubu kurs tańca. 💃🕺 Nie tylko zachęcicie ich tym do większej aktywności fizycznej, czyli zadbacie o ich zdrowie, ale także sprawicie, że jeden wieczór w tygodniu będą mogli przenieść się do zupełnie innego świata.

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - rodzice na kursie tańca
Adobe Stock

Praktyczny prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Niezależnie od tego, czy zbliża się 10. rocznica, czy szukacie pomysłów na prezent na 50. rocznicę ślubu rodziców, podarunek musi sprawić im radość, dlatego zastanówcie się, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Wasi rodzice są osobami praktycznymi? Taki sam powinien być prezent, który im podarujecie. Zastanówcie się, może wspólnie z rodzeństwem będziecie w stanie zafundować im nową kanapę lub meble kuchenne, jeżeli stare są już wysłużone? 😉 Świetnie sprawdzi się również nowoczesny sprzęt kuchenny, z którego oboje będą mogli korzystać: ekspres do kawy, wyciskarka do soków, a jeżeli kochają piec – mikser planetarny. Doskonały prezent, na przykład, na 40 rocznicę ślubu dla rodziców to także elektronika. Nowoczesny aparat, który pozwoli im na uwiecznianie wspólnych chwil może być absolutnym strzałem w dziesiątkę.

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - kobieta wręcza prezent zapakowany w pudełko swojemu ojcu
Adobe Stock

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców DIY

Szukacie prezentu na 30 rocznicę ślubu rodziców, ale chcecie znaleźć pomysł, który pozwoli Wam na samodzielne wykonanie podarunku? Zastanówcie się w czym jesteście najlepsi! 💪 Umiecie malować? Namalujcie im portret. Umiecie śpiewać? Napiszcie i wykonajcie dla nich piosenkę. Umiecie pisać? Ułóżcie wiersz. Niezależnie od tego, jaki prezent na 50. lub inną rocznicę ślubu rodziców wybierzecie, przygotujcie go z sercem. Wasi rodzice na pewno będą wzruszeni. Możecie też wykonać kolaż z waszych rodzinnych zdjęć lub zmontować wideo z podkładem muzycznym, wykorzystując filmy z rodzinnego archiwum. Taki własnoręczny prezent na rocznicę ślubu rodziców to niesamowita pamiątka.

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - mężczyzna wręcza kwiaty i prezent swojej matce
Adobe Stock

Ekskluzywny prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Chcecie, żeby prezent na 25 rocznicę ślubu dla rodziców był naprawdę ekskluzywny? Jeżeli zastanawiacie się, jaki pomysł na prezent na rocznicę ślubu dla rodziców możecie wykorzystać i dodatkowo absolutnie nie musicie liczyć się z kosztami, zastanówcie się nad zakupem eleganckich, wysokiej jakości zegarków. ⌚️ W liściku umieszczonym w opakowaniu prezentu możecie napisać ulubione cytaty o małżeństwie. Jako bardzo elegancki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców możecie wykupić także wycieczkę do miejsca, które rodzice zawsze chcieli odwiedzić, a jeżeli są zapalonymi graczami w szachy – zabytkowy zestaw do gry. 

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - mężczyzna wręcza prezent swojemu ojcu
Adobe Stock

Tani prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Macie bardzo mocno ograniczony budżet, dlatego celujecie w tani prezent dla rodziców? Nic nie szkodzi, wystarczy tylko odrobina kreatywności, żeby móc podarować im coś absolutnie wyjątkowego. Kubki z zabawnym napisem, koszulki z nadrukiem, wydruk ich zdjęcia ślubnego w ramce do zawieszenia na ścianie, ulubione czekoladki, samodzielnie upieczone ciasto – możliwości jest mnóstwo. 😍 Zastanówcie się, jak spędzić rocznicę ślubu rodziców razem, w rodzinnym gronie? Możecie zorganizować kolację lub uroczysty obiad, zaprosić wszystkie najbliższe rodzicom osoby i razem świętować ten wyjątkowy dzień. Jeżeli impreza będzie składkowa, koszt nie wykroczy poza Wasz budżet.

prezent na rocznicę ślubu dla rodziców - młoda kobieta wręcza swojej mamie kwiaty
Adobe Stock

Podsumowanie tego artykułu

4.9/5 - (28)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore