• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Praktyczny i niezapomniany prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Praktyczny i niezapomniany prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Małżeństwo obchodzące 20., 30., czy 50. rocznicę ślubu pokazuje wszystkim dookoła, że istnieje coś takiego jak prawdziwa miłość, dla której czas zupełnie się nie liczy. Jeśli tą zakochaną parą są właśnie wasi rodzice, zdecydowanie zasługują na jakiś mały upominek na rocznicę ślubu. Jaki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców będzie odpowiedni?

Po ślubie zmienia się wiele i doskonale wie o tym każda kobieta i każdy mężczyzna, którzy powiedzieli sakramentalne “tak”. Są chwile pełne szczęście i uśmiechu, jak i momenty, w których należy zacisnąć zęby i stawić czoła przeciwnościom losu. Na szczęście na osłodę przychodzą uroczystości takie jak rocznica ślubu, która jest przecież świętem miłości!

Prezent na rocznicę ślubu powinien zatem być wyjątkowy, bez względu na to, czy wręcza go sobie żona i mąż, czy wręczają go dzieci. Poniżej przedstawiamy listę ciekawych pomysłów na prezent na rocznicę ślubu dla rodziców!

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców według nazwy rocznicy

Rodzice dbają o nas przez całe życie, dlatego warto pomyśleć o nich również w ich wyjątkowe święta. W końcu gdyby nie ślub wzięty przed laty, nie byłoby nas na świecie! Jeśli nie macie pomysłu na to, co kupić mamie i tacie, pomyślcie o tym, że rocznice ślubu mają nazwy i zainspirujcie się właśnie tym faktem. 20. rocznica ślubu nazywana jest porcelanową, 30. perłową, 40. rubinową, 45. szafirową a 50. rocznica ślubu to tak zwane złote gody.

Wystarczy dobrać prezent, który będzie wykonany właśnie z tych materiałów i gotowe. Piękna porcelanowa misa, wisior z rubinem dla mamy i sygnet dla taty, piękny bukiet kwiatów o kolorze szafirowym oraz szafirowa i elegancka pościel do sypialni rodziców. Na złote gody nie trudno wybrać prezent. Może to być złota biżuteria lub pozłacany album ze zdjęciami na zamówienie. Możecie również wysłać rodziców  do SPA, gdzie będą mogli korzystać ze złotego pakietu przyjemności.

Kolacja jako prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Zobacz także: Śmieszne i wzruszające życzenia na 25. rocznicę ślubu

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców – nietypowe propozycje

Jeśli jednak nazwy rocznic ślubu zupełnie was nie natchnęły, pomyślcie o innym prezencie, który może być zarówno praktyczny jak i nietypowy. I oczywiście nie zapomnijcie o tym, że życzenia na rocznicę ślubu są równie ważne albo i ważniejsze niż sam podarunek!

Romantyczna kolacja lub pokaz kulinarny

Rodzice nigdy nie mają czasu i żal im pieniędzy na romantyczną i wystawną kolację? Sprezentujcie im zatem takie wyjście, gdzie będą się mogli skupić tylko na sobie. Kolację możecie również połączyć z efektownym pokazem kulinarnym.

Wyjazd do SPA lub zagraniczna wycieczka

Jeśli starczy wam funduszy, podarujcie rodzicom na rocznicę ślubu wyjazd, podczas którego odpoczną i nabiorą sił. Może być to SPA w Polsce lub krótszy zagraniczny wyjazd do miejsca, o którym zawsze marzyli. Zwiedzanie Rzymu, Paryża lub Barcelony we dwoje z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Lot widokowy lub lot balonem

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców może być również zwariowany i nieco ekstremalny. Oczywiście jest jeden warunek. Wasi rodzice muszą lubić takie szaleństwa i nie bać się wysokości. Jeśli tak właśnie jest, lot balonem lub widokowy lot szybowcem będzie strzałem w dziesiątkę!

Profesjonalna sesja

Sesja ślubna to obecnie “must have” dla prawie każdej pary młodej. Niestety w minionych latach nasi rodzice najczęściej nie mieli szansy na prawdziwy plener ślubny. Jeśli lubią zdjęcia i ich marzeniem jest zrobienie sobie wspólnej sesji, podarowanie im takiego prezentu na rocznicę ślubu będzie znakomitym pomysłem.

Sesja zdjęciowa jako prezent na rocznicę ślubu dla rodziców
Unsplash

Zobacz także: Odnowienie przysięgi małżeńskiej – jak przygotować się do tej uroczystości?

Zwiedzanie winnicy

Wasi rodzice są miłośnikami wina i lubią włoskie klimaty? Jeśli tak, zwiedzanie winnicy z pewnością im się spodoba. Nie tylko zobaczą, jak powstaje ten trunek, ale także będą uczestniczyć w degustacji i zostaną poczęstowani pasującymi do wina przystawkami.

Spektakl w teatrze

Spektakl w teatrze to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sztuki. Może to być zabawna komedia, musical albo dramat. To oczywiście zależy od gustu waszych rodziców. Niezwykle efektownie wygląda również rewia, podczas której dzieje się naprawdę dużo. Śpiew, taniec, kolorowe stroje i niezwykła zabawa.

Indywidualny kurs tańca

Jeśli wasi rodzice lubią tańczyć, sprezentujecie im na rocznicę ślubu kurs tańca. Nie tylko zachęcicie ich tym do większej aktywności fizycznej, czyli zadbacie o ich zdrowie, ale także sprawicie, że jeden wieczór w tygodniu będa mogli przenieść się do zupełnie innego świata.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu