Niezwykłe dekoracje stołu pary młodej – kto powinien przy nim siedzieć?

Niezwykłe dekoracje stołu pary młodej – kto powinien przy nim siedzieć?

Stół pary młodej jest jednym z najważniejszych stołów na całej sali. To właśnie tam siedzą świeżo poślubieni małżonkowie, którzy są w centrum uwagi. Właśnie dlatego, choć dekoracja całej sali jest ważna, to jedno miejsce powinno wyróżniać się w wyjątkowy sposób. 

Dekoracje sali weselnej i dekoracja kościoła powinny ze sobą współgrać, aby stanowić jedno stylistyczne połączenie. To samo dotyczy stołu państwa młodych, który najczęściej jest najważniejszym punktem na całej sali, a co za tym idzie w pewien sposób wyznacza trendy. Oczywiście oprócz doboru dekoracji warto zastanowić się również nad odpowiednim usadzeniem najbliższych osób. Kto powinien siedzieć przy stole wraz z parą młodą? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy od przyszłych małżonków i ich rodzinnych zawiłości. Poznajcie najmodniejsze trendy dekoracyjne stołu pary młodej i opinie dotyczące usadzenia gości. 

Stół pary młodej – dekoracje

Zanim zdecydujecie się na konkretną dekorację, warto sprawdzić, jakie style weselne najbardziej pasują do wybranej przez was sali. Jeśli jest tam dużo drewna, z pewnością sprawdzą się dekoracje rustykalne i boho. Jeśli jednak sala jest znacznie bardziej elegancka, na podłodze pojawiają się marmurowe płytki, a sufit zdobią piękne, kryształowe żyrandole, będziecie musieli pójść w stronę stylu glamour, który ewentualnie można połączyć z jakimiś prostszymi motywami roślinnymi.

Po wybraniu stylu można przejść do dekoracji poszczególnych elementów, w tym stołu pary młodej. Co powinno się na nim znaleźć? Jak go wyróżnić? Oto elementy, które sprawdzą się w każdej sytuacji:

  • kwiaty – to jedna z najpiękniejszych i najprostszych dekoracji, która zawsze wygląda dobrze. Pamiętajcie jednak o tym, aby kwiaty was nie zastawiały, ponieważ goście z pewnością będą do was podchodzili, 
  • lampiony i świeczki – odpowiednio oświetlony stół pary młodej będzie jak piękny drogowskaz. Dzięki delikatnym lampionom i świeczkom stworzycie romantyczny nastrój i nikt nie będzie miał wątpliwości, gdzie was szukać,
  • podstawki pod talerze – to jeden z modniejszych w ostatnim czasie elementów dekoracji, dzięki któremu nakrycie wygląda bardziej elegancko,
  • napis “Pan i Pani młoda” – można powiesić go na obrusie bądź nad głowami pary młodej, to, gdzie go zamontujecie, zależy tylko i wyłącznie od waszego zamysłu i możliwości dekoracyjnych sali,
  • dekoracje na kieliszki pary młodej,
  • plastry drewna, na których można ustawić wazony z kwiatami i inne elementy dekoracyjne,
  • drewniane imiona lub pierwsze litery imion pary młodej,
  • ozdobne bieżniki dopasowane kolorystycznie do kwiatów.

Przy dekorowaniu stołu pary młodej warto pamiętać o umiarze, ponieważ zazwyczaj pojawia się jeszcze ścianka za parą młodą, która dodatkowo wyróżnia to miejsce. 

Stół pary młodej ozdobiony kwiatami
Unsplash

Zobacz także: Dekoracje ślubne i weselne na najwyższym poziomie! Zajrzyj do katalogu i znajdź idealną dekoratornię!

Usadzenie przy stole pary młodej

Jeśli zdecydowaliście się na to, że to wy usadzicie gości przy stole, musicie uzbroić się w dużą dozę cierpliwości, ponieważ jest to jedno z trudniejszych zadań. Każda para organizująca wesele chciałaby, aby wszyscy zaproszeni gości byli zadowoleni, a odpowiednie usadzenie jest jednym z czynników, który mocno na to wpływa.

Najłatwiej powinno pójść ze stołem pary młodej, przy którym zazwyczaj siedzi ograniczona ilość osób, aby można było łatwo dotrzeć do gwiazd wieczoru. Kto zatem powinien towarzyszyć parze młodej? Jeśli macie wątpliwości, zobaczcie, jak poradziły sobie z tym tematem inne pary młode.

Przy stole młodych tylko para młoda, świadkowie i ich osoby towarzyszące. U nas dorośli siedzieli oddzielnie i młodzież oddzielnie i to był strzał w 10!

Przy naszym stole świadkowie, ich osoby towarzyszące oraz rodzeństwo z małżonkami (łącznie 18 osób). 

Świadkowie i rodzice obok nas, reszta siada jak chce, przynajmniej nikt nie będzie miał do mnie pretensji, czemu posadziłam go obok tego a nie tamtego – piszą.

Wbrew pozorom nie ma żadnych ściśle ustalonych zasad dotyczących usadzania gości przy stole pary młodej. Najczęściej jednak, jak widać, wraz ze świeżo upieczonymi małżonkami siedzą świadkowie, rodzeństwo i rodzice. Choć konwenanse są ważne, pamiętajcie, że jest to wasz najważniejszy dzień i obok powinni znaleźć się ludzie, którzy są wam najbliżsi i na którym najbardziej wam zależy. 

Galeria zdjęć

4.6/5 - (11)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore