Nowoczesne zabawy weselne, które nie pozwolą twoim gościom się nudzić!

Nowoczesne zabawy weselne, które nie pozwolą twoim gościom się nudzić!
Wedding reception outside in the backyard. Family celebration. Bride, groom and their guests posing for the photo.

Tradycyjne polskie wesele to połączenie wyśmienitego jedzenia ze świetną muzyką i wspaniałą zabawą do białego rana. Radości wydaje się nie być końca – goście cieszą się szczęściem świeżo upieczonych małżonków. Jak zaplanować przebieg uroczystości, by weselnicy wręcz nie chcieli schodzić z parkietu? Odpowiednim urozmaiceniem przyjęcia są zabawy weselne prowadzone przez zespół lub DJ’a.

W poszukiwaniu oryginalnych rozwiązań, pary młode obecnie niezwykle często rezygnują ze znanych i popularnych od dawien dawna zabaw, na rzecz nowoczesnych i nietypowych pomysłów. Jakie zabawy weselne wybierają dzisiejsi nowożeńcy? Sprawdźcie kilka inspiracji!

Zabawy weselne ruchowe i zręcznościowe

Jeżeli organizujecie wesele w plenerze, bądź sala weselna dysponuje także ogrodem lub tarasem, a pogoda dopisze, tego typu gry z powodzeniem możecie przeprowadzić na zewnątrz. Nie martwcie się, jeżeli z różnych względów przyjęcie odbywa się tylko w lokalu – te zabawy przygotujecie również w pomieszczeniu!

Unsplash

Rzucanie do celu

Pomysłów na formę tej zabawy może być naprawdę mnóstwo. Począwszy od popularnej gry w “rzutki” (uważajcie jednak, aby strzałki nie był ostro zakończone, by zabawa była w pełni bezpieczna również dla najmłodszych weselników), poprzez bardziej indywidualne rozwiązania. Jakie? Możecie przygotować np. swoją wersję ringo – ustawcie puste szklane butelki i wręczcie gościom obręcze, które będą wrzucać na szyjki butelek. Rekwizyty tej gry możecie przygotować w całości własnoręcznie. Inna wersja ringo, to rzucanie kapeluszami sombrero w drewniane paliki wbite pionowo w ziemię lub przymocowane do drewnianej deski.

Jeśli jesteście fanami nurtu DIY, możecie przygotować skrzynkę z wyciętymi otworami oraz uszyć woreczki wypełnione np. grochem lub kukurydzą. Goście będą mieli za zadanie trafiać woreczkami w otwory. Rekwizyty możecie spersonalizować i całkowicie dopasować do charakteru przyjęcia.

Zabawy tego typu mogą być stale do dyspozycji gości weselnych, aby mogli oni z nich skorzystać w wolnej chwili, np. w przerwie muzycznej. Możecie również zorganizować rozgrywki i wpleść je w harmonogram imprezy – wtedy podzielcie gości na grupy i ustalcie zasady gry. Takie konkurencje z pewnością pozytywnie zaskoczą weselników oraz niewątpliwie ich zintegrują.

Wyścigi w workach lub potrójnych spodniach

Szaleństwo na parkiecie nie zmęczy waszych gości i chętnie sprawdzą się oni w wyścigach? Jeśli tak zakładacie, przygotujcie wyścigi w workach (najlepiej na powietrzu). Wasi dorośli bliscy z pewnością poczują się znowu jak dzieci i przyniesie im to mnóstwo frajdy.

Inną opcją są wyścigi w potrójnych spodniach, które bez problemu zorganizujecie w lokalu. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny otrzymają specjalne spodnie – połączenie trzech par. Ich zadanie to, podobnie jak w sztafecie, bieg trójki osób jednocześnie dookoła jakiegoś elementu (np. filara na sali), powrót oraz szybka zmiana uczestników. Wygrywa oczywiście grupa, która zadanie wykona jako pierwsze. Wielka dawka śmiechu gwarantowana!

Alkogogle

Rozrywka wymagająca użycia specjalnych gogli, po założeniu których, uczestnicy doświadczają zaburzeń percepcyjnych – obraz staje się zniekształcony, występują problemy w ocenie odległości. Spacer wzdłuż jednej prostej linii, bądź sztafeta w takich goglach może być wielkim wyzwaniem dla biorących udział.

Dj Buzi

Planszówki w innej formie

Jenga

To gra polegająca na wyciąganiu drewnianych klocków z ułożonej wieży. Przegrywa uczestnik, po którego ruchu wieża się przewróci. Inną odmianę jengi praktykuje się na przyjęciach weselnych. Ta gra świetnie integruje gości i do tego może być pierwszą małżeńską konkurencją dla młodych. Na czym polega? Goście stoją w dwóch kółkach (im ich więcej, tym lepiej!) – jest grupa panny młodej i pana młodego. Każdy uczestnik otrzymuje końcówkę sznurka. Na końcu wszystkich sznurków umieszczony jest element, który chwyta drewniane klocki – zadanie polega na tym, by za jego pomocą układać klocki jeden na drugim. Który zespół szybciej ułoży drewnianą konstrukcję, ten wygrywa!

Szachy, kółko i krzyżyk

Świetny pomysł na aktywizację gości odpoczywających w ogrodzie. Szachy w wersji XXL mogą zainteresować fanów tych rozgrywek i dzieci. Koszt zakupu lub wynajmu takiego gadżetu może być jednak dość wysoki.

Planszę do gry w kółko i krzyżyk w większych rozmiarach możecie przygotować sami. Połączone sznurki i drewniane lub wycięte z papieru X i O – i rekwizyty gotowe!

Dj Buzi

Zabawy zainspirowane programami TV

Układanie liter

W zabawie bierze udział 8 ochotników w dwóch grupach – w drużynie panny młodej i pana młodego. Każdy z graczy otrzymuje fartuch, koszulkę, bądź inny element garderoby. Rekwizyty są opatrzone z dwóch stron różnymi literami. Wodzirej zabawy czyta pytanie, a gracze po odgadnięciu odpowiedzi muszą ustawić się w taki sposób, by z liter, którymi dysponują, powstało właśnie to słowo. Ta zabawa generuje mnóstwo radości oraz zastrzyk rywalizacji wśród gości.

Jaka to melodia?

Formułę popularnego telewizyjnego show można z powodzeniem przenieść na weselny parkiet. Ślubna wersja polega na tym, że goście podzieleni są na 2 drużyny – zazwyczaj drużyny wybierają młodzi. Zespoły ustawiają się w dwóch rzędach, rywalizują ze sobą zawsze 2 osoby, które są na ich początkach. Dj lub zespół włącza fragment utworu, kto pierwszy zgadnie jego tytuł – zdobywa punkt. Ta drużyna, która zdobędzie ustaloną liczbę punktów wygrywa. Na samym końcu rywalizować mogą ze sobą nowożeńcy – będzie to ostateczna rozgrywka i wtedy emocje sięgną zenitu!

Wiele rekwizytów potrzebnych do przeprowadzenia zabaw weselnych posiadają DJ’e oraz zespoły weselne. Warto przedyskutować z nimi, jakie atrakcje chcielibyście zapewnić gościom, a jakie zabawy wam się nie podobają. Pamiętajcie, by harmonogram dodatkowych aktywności ustalić również z menadżerem sali weselnej.

Artykuł powstał we współpracy z Dj’em Buzi.

4.9/5 - (34)

Paulina Góralska

Paulina Góralska

Absolwentka polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niepochodząca ze Śląska, ale zakochana w tym regionie jako mieszkanka od kilku lat. Uwielbia podróże, w szczególności wycieczki rowerowe i górskimi szlakami. Zafascynowana tematyką ślubów, zwłaszcza stylem rustykalnym.

Więcej artykułów autora Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore