Zespół muzyczny na wesele – 15 pytań, które warto zadać muzykom

Zespół muzyczny na wesele – 15 pytań, które warto zadać muzykom

Wybór zespołu na wesele przy tak dużej konkurencji jest dość trudnym zadaniem. Jak dokonać dobrej decyzji, aby Państwo Młodzi i ich goście byli zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wspominali świetną zabawę podczas wesela?

Bezpośredni kontakt

Przejrzenie strony internetowej muzyków czy przesłuchanie nagrań z występów to niestety za mało. Najlepszym sposobem na znalezienie naprawdę najlepszego zespołu muzycznego jest bezpośredni kontakt z artystami – profesjonalny zespół chętnie zaprosi Was na swój występ na żywo. Tylko wtedy przekonacie się jak prowadzi zabawę, czy potrafi zapewnić najlepszą rozrywkę Parze Młodej i gościom.

Dobry zespół muzyczny nie będzie unikał podania terminów ich przyszłych występów. Warto także zapytać o adresy lokali, w których grali lub będą grać by zasięgnąć tam opinii o zespole muzycznym. Zwróćcie uwagę na organizację zespołu i sprawność działania. To ważne, bowiem zdjęcia i filmy zamieszczone w sieci nie odwzorowują faktycznej sytuacji na weselu. Próbki mp3 zamieszczane na stronach internetowych często nagrywane są w profesjonalnych studiach nagraniowych i nie zawsze stuprocentowo odzwierciedlają umiejętności zespołu. Dlatego, jeśli spodoba Wam się jakiś zespół muzyczny (lub DJ czy wodzirej), zapytajcie, gdzie grają w najbliższym czasie i czy możecie posłuchać ich w rzeczywistych warunkach. Zwróćcie uwagę na wokal, a także na kontakt, jaki z wami nawiązali członkowie zespołu.

Kiedy? Jak? Za ile?

Lista pytań, które należy zadać muzykom, jest długa, ale poruszając określone kwestie, będziecie mieli konkretny obraz zespołu muzycznego, który chcecie zatrudnić na wesele. Oto one:

 1. Zapytajcie zespół o możliwość obejrzenia materiałów filmowych z przyjęć, które prowadzili. Tylko w taki sposób zobaczycie, jak zespół zabawia gości weselnych.
 2. Poznajcie opinię byłych klientów zespołu, którym jesteście zainteresowani. Można je znaleźć m. in. w serwisie Wesele z klasą.
 3. Zwróćcie uwagę na to, czy zespół ma określony program prowadzenia przyjęcia i ewentualnie, czy możecie coś zmienić w tym programie, jeśli Wam się nie spodoba. Czy i jakie proponuje gościom weselnym zabawy? Jak organizuje oczepiny?
 4. Zapytajcie, ile czasu trwają bloki muzyczne i jak długimi przerwami są oddzielane?
 5. Zapytajcie o koszt przedłużenia usługi.
 6. Zapytajcie zespół muzyczny, w jakich strojach muzycy występują na weselu (dżinsy i T-shirt nie pasują na tego typu przyjęcia!)?
 7. Zapytajcie o możliwość spotkania się z zespołem ponownie około miesiąc przed weselem w celu ustalenia szczegółów Waszego przyjęcia.
 8. Zapoznajcie się z repertuarem zespołu, zwróćcie uwagę na to, czy zespół gra muzykę zróżnicowaną: zarówno dla młodszych jak i dla starszych gości weselnych? Warto także spytać o możliwość opracowania przez zespół dodatkowej piosenki, która dla Was jest ważna.
 9. Zwróćcie uwagę na to, czy zespół spożywa alkohol podczas swojej pracy? Pamiętajcie, zespół muzyczny będzie w pracy, dlatego zawodowo i na trzeźwo powinien wykonać usługę. Goście na weselach bywają naprawdę różni, zwłaszcza po kilku godzinach zabawy, dlatego trzeźwe zachowanie muzyków jest wskazane.
 10. Zwróćcie uwagę na to, czy w składzie zespołu występuje wokalistka.
 11. Zapytajcie, czy zespół muzyczny posiada wodzireja?
 12. Zapytajcie, czy zespół gra biesiadę weselną „za stołami”?
 13. Zapytajcie, czy zespół gra podczas wyjścia z domu Pary Młodej?
 14. Zapytajcie o koszt dojazdu zespołu muzycznego na wesele.
 15. Dokładnie przeczytajcie umowę!

Bez umowy ani rusz

Jesteście zdecydowani na konkretny cover band? – Spiszcie koniecznie umowę z zespołem, która dość szczegółowo określi zakres obowiązków kapeli. W ten sposób można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Pamiętajcie, aby nigdy nie płacić z góry!

4.8/5 - (15)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore