O nie! 5 głównych obaw przed ślubem

O nie! 5 głównych obaw przed ślubem

Setki tysięcy panien młodych wpada w panikę przed ślubem, ma stres i obawy. Spokojnie! Nie jesteś sama! W artykule wymieniliśmy 5 głównych obaw w stylu „nagle coś poszło nie tak” oraz jak ich uniknąć.

1.
Pogoda zmienną jest

Możesz zamówić salę weselną, DJ-a i efektowną dekorację, ale nie dobrą pogodę. Strach przed złą pogodą zatruwa spokój nie tylko panien młodych, ale również ich wybranków.

Jak to mówią, nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Dlatego zaplanuj plan awaryjny „gdyby był deszcz”! A poza tym, w deszczu mogą powstać romantyczne zdjęcia. Myśl globalnie i przede wszystkim pozytywnie.

2. Nie stać nas na wesele marzeń

Ten strach bije wszystkie rekordy. Wystarczy się rozejrzeć – w internecie istnieje obraz idealnego wesela, w telewizji widzimy bajkowe śluby celebrytów, a w mediach społecznościowych znajomi wrzucają setki zdjęć z oryginalnych i pięknych uroczystości.

Mamy rozwiązanie! Po pierwsze: idealny ślub niekoniecznie musi być drogi. Wystarczy, że zorganizujesz wesele w wybranym stylu, np. boho, który nie wymaga wielkich finansowych inwestycji. Po drugie: teraz jest wiele sposobów oszczędzania na uroczystości, które wymieniliśmy w jednym z naszych artykułów Jak obniżyć budżet weselny? Oto 10 wskazówek jak to zrobić.

Zdjęcie: Pexels

3. Goście

Czasami goście również są jak pogoda. Często para młoda myśli, że jeżeli nie zaprosi wszystkich krewnych, sąsiadów i znajomych na wesele – wielu będzie obrażonych. A co w takim razie zrobić, jeżeli zaprosiliście 100 gości, a przyjdzie 50? Wybraliście ich, a oni zignorowali tak ważny dla Was dzień.
Rozwiązanie jest proste. Zaproś tych, którzy naprawdę będą szczerze zadowoleni z Twojego związku i uroczystości. Zresztą, ci którzy będą chcieli pogratulować z pewnością znajdą sposób.

4. Trądzik a ślub

Panna
młoda powinna wyglądać
idealnie
od stóp
do
głów.
Pryszcze,
opryszczka i obrzęk na twarzy – tego
nie chcemy!
Jak być doskonałą, jeśli skóra twarzy nagle zawodzi?

Pamiętaj, że Ty znasz swoją skórę najlepiej. Jeśli stresuje Cię przykra niespodzianka, możesz wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem pewne zabiegi kosmetyczne w salonie oraz być w kontakcie z kosmetyczką. Nie radzimy używania wszelkich niesprawdzonych kosmetyków przed tak ważną uroczystością.

5.
Kobiecy dyskomfort: miesiączka

Bywa
jednak i tak, że w ten wyjątkowy dzień doskwiera Ci okres. I nie
chodzi tu o pierwszą poślubną noc, tylko o ogólny komfort.
Chociaż miesiączka jest to sprawa naturalna, to znamy na nią
sposoby.

Niektóre
kobiety stosują środki hormonalne i tym regulują termin okresu,
ale pamiętaj, że należy to skonsultować ze swoim lekarzem. Wiele
panien młodych stosuje różne patenty, które pomogą Ci, gdy
będziesz musiała skorzystać z toalety, np. wielki worek-reklamówka
z szelkami. Jeżeli sobie tego nie wyobrażasz, to zostaje pomoc
najlepszej przyjaciółki, która Cię wesprze w takim delikatnym
temacie.

Zdjęcie: Pexels

Precz
obawy z głowy!

Podstawową rzeczą, która ułatwi Wam przygotowania do wesela, a jednocześnie ograniczy stres, jest zrobienie listy spraw, którą należy sporządzić od razu po zaręczynach. Dobrze jest sięgnąć do Plannera ślubnego – to darmowe narzędzie dla panien młodych dostępne na naszym portalu weselezklasa.pl.

Ci, którzy są po ślubie już wiedzą, że stres w dniu własnego ślubu jest czymś nieuniknionym. Pamiętaj, wszystkie te obawy są uzasadnione, ale nie należy wyolbrzymiać ich znaczenia. Strach przed weselem – to zwykła reakcja naszej psychiki. Dlatego najpierw zastanów się nad problemem, uświadom go sobie i podejdź do rozwiązania logicznie. Warto skoncentrować się na pozytywnych emocjach i zadbać o swoje nerwy. Bo tak naprawdę, życie zaczyna się rozkręcać dopiero po ślubie. 🙂

Co Wy na to? Jakie są Wasze przedślubne obawy?

Autor: Viktoriia Metelska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore