Odpowiednie oczyszczanie twarzy ratunkiem dla cery! Zacznij już dziś!

Gładka cera o pięknym kolorycie to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Oczywiście aby taką mieć, należy odpowiednio o nią dbać, choć przydają się również dobre geny. Oczyszczanie twarzy to jeden z obowiązkowych punktów podróży po skórę bez niedoskonałości. Jak się do tego zabrać?
Po pierwsze, oczyszczanie w domu i demakijaż twarzy każdego dnia. Po drugie, odpowiednio dobrane zabiegi, które będą w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry. Pielęgnacja twarzy, na przykład poprzez peeling kawitacyjny w domu to z pewnością zabieg, na który warto zwrócić uwagę. Pierwsze kroki w tym temacie należy stawiać nie u kosmetyczki, a właśnie we własnych czterech kątach. Należy pamiętać o tym, że jedynie regularność i odpowiednia technika są w stanie sprawić, że z naszej twarzy znikną zanieczyszczenia i niedoskonałości, które właśnie przez nie się na niej pojawiają. Jakie opcje można wybrać? Oczyszczanie zabiegami czy jednak manualne? Kiedy decydować się na wizytę u kosmetyczki? Sprawdź!
Manualne oczyszczanie twarzy
Ten rodzaj oczyszczania zazwyczaj przeprowadza się u kosmetyczki. Większość profesjonalistek zdecydowanie odradza, aby manualne oczyszczanie twarzy przeprowadzać w domu, tym bardziej, że istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonywania. Zabieg ten wykonywany jest przez kosmetyczkę manualnie, zanim jednak do niego dojdzie, z twarzy należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i nałożyć maseczkę, która rozpulchni cerę. Dopiero w tym momencie specjalistka może zacząć pozbywać się zaskórników, grudek czy nadmiaru sebum, które zbiera się w porach.
Dla kogo manualne oczyszczanie twarzy będzie odpowiednie? Oczywiście dla wszystkich osób, które mają zaskórniki otwarte i zamknięte, zmiany grudkowo-krostkowe czy nierówny koloryt cery. W niektórych przypadkach nie można jednak oczyszczać manualnie, ponieważ może to doprowadzić do rozsiania niedoskonałości. Najczęściej występujące przeciwwskazania to: stany zapalne skóry, opryszczka, skóra naczyniowa, tendencje do powstawania blizn czy trądzik różowaty.

Zobacz także: Poszukujesz makijażystki na ważne wydarzenie? Przejrzyj oferty, które znajdziesz w naszym katalogu firm weselnych w kategorii makijaż ślubny!
Oczyszczanie twarzy w domu
Jeśli chcesz zadbać o skórę w domu, na początku zacznij od odpowiedniego demakijażu, ponieważ właśnie ten krok jest pierwszym do sukcesu. Co więcej, do pozbycia się zanieczyszczeń nie potrzeba nawet preparatów z drogerii, ponieważ może wystarczyć jedynie olej kokosowy, który poradzi sobie z wodoodpornymi kosmetykami i dodatkowo pomoże walczyć z nadmiarem sebum.
Na tym jednak nie kończy się oczyszczanie twarzy w domu. Po zmyciu makijażu warto przejść do naniesienia na twarz peelingu, który usunie martwy naskórek. Peeling powinien być jednak dobrany do rodzaju skóry i jej problemów. Jeśli borykacie się z cerą trądzikową, peeling może nie być wskazany, ponieważ może zaostrzyć pojawianie się stanów zapalnych. Jeśli natomiast wasza cera jest bardzo delikatna, zdecydujcie się na peeling o mniejszych ziarenkach, który nie będzie aż tak ostry dla skóry.
Skórę warto również tonizować, aby przywrócić jej właściwe pH. Tonik z powodzeniem można zrobić w domu, na przykład z zielonego ogórka lub miodu i soku z cytryny. Należy jednak składniki dobrać do potrzeb skóry, na przykład:
- tonik ogórkowy – cera mieszana;
- tonik z płatków róż – cera sucha;
- tonik z miodu i cytryny – cera normalna;
- tonik z liści laurowych – cera tłusta.

Oczyszczanie twarzy z wągrów
Jak pozbyć się trądziku? Najpierw należy przede wszystkim pozbyć się zaskórników i wągrów, które zapychają pory. Jak to zrobić? Do tego tematu można podejść na kilka sposobów:
- Odpowiednia dieta pomaga nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także sprawia, że nasza skóra wygląda na młodszą i zdrowszą. Pomaga również pozbyć się wągrów. Należy jednak wyeliminować z niej: gazowane napoje, sól, czekoladę, ostre potrawy i przyprawy, i alkohol.
- Wybieraj odpowiednie kosmetyki, czyli takie, które nie zapychają porów, a najlepiej takie, które kierowane są dla alergików. Postaw na maseczkę z glinki marokańskiej czy maseczki, które ściąga się w jednym płacie i które z łatwością wyciągają z porów wągry.
- Dokładny i codzienny demakijaż, o którym już wspominaliśmy, to kolejny krok do tego, aby pozbyć się niechcianych gości. Najważniejsze jest odetkanie porów i usunięcie martwego naskórka.
Tylko wielostopniowe oczyszczanie twarzy z wągrów może sprawić, że całkowicie znikną one ze skóry lub ich ilość znacznie się zmniejszy.

Zobacz także: Jak zrobić ombre na paznokciach? Wystarczy odpowiednia technika i zrobisz to w domu!
Zabieg oczyszczania twarzy
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest nieco droższe, jednak może przynieść efekty szybciej niż oczyszczanie twarzy w domu, które nie jest wsparte żadnymi zabiegami. Jaki jednak zabieg oczyszczania twarzy będzie najlepszy. To oczywiście w dużej mierze zależy od rodzaju cery. Dlatego właśnie, zanim umówicie się na konkretny zabieg, porozmawiajcie z kosmetyczką lub dermatologiem, którzy doradzą wam, co będzie najlepsze. Z pewnością wśród najczęściej proponowanych zabiegów są:
- hybradrazja;
- mikrodermabrazja;
- kwasy;
- lasek IPL;
- peeling kawitacyjny;
- maski oczyszczające.

Oczyszczanie twarzy – cena
Ceny zabiegów oczyszczania twarzy u kosmetyczki zależne są od tego, w jak dużym mieście udacie się do salonu i czy wykupicie pakiet, czy interesuje was tylko jeden zabieg. Zdecydowanie najtańsze jest oczyszczanie manualne, które w promocyjnych ofertach może kosztować jedyne 40 złotych. Zazwyczaj widełki wahają się od około 70 złotych do około 140 złotych.
W przypadku poszczególnych zabiegów, do których używa się różnych maszyn, ceny są niezwykle zróżnicowane. Zazwyczaj należy jednak liczyć się z kosztami od 100 złotych w górę. Za mikrodermabrazję zapłacicie od 120 złotych, użycie kwasów to również koszt przynajmniej 120 złotych za jeden zabieg.