Okrycia ślubne – doskonałe uzupełnienie sukni panny młodej
Wielkimi krokami zbliża się ten najważniejszy dzień w Twoim życiu? Suknia ślubna dawno już wybrana czeka na swój moment w szafie, a Ty z napięciem śledzisz prognozy długoterminowe, poszukując odpowiedzi na pytanie – jaka będzie pogoda? Co zrobić w takiej sytuacji? Czas przejrzeć różne okrycia ślubne!
Przeczytaj i oceń!
Wybór sukni ślubnej już sam w sobie nie jest łatwy, a co dopiero stworzenie całej ślubnej stylizacji! Odpowiednie buty, welon, biżuteria ślubna czy bukiet kwiatów… wszystko ma znaczenie ❤️!
A co jeśli tego pięknego, letniego dnia temperatura będzie nieco niższa? Jak dobrać okrycie wierzchnie do sukni organizując ślub zimą? Zobacz nasze inspiracje i znajdź najlepsze okrycie dla siebie – wbrew pozorom wcale nie musi to być legendarne bolerko ślubne. Opcji jest wiele: możesz wybrać m.in. sweterek ślubny, etolę, futerko, płaszcz a także chustę lub personalizowaną kurtkę jeansową. Wszystko zależy od Ciebie, wybranej sukni ślubnej, charakteru przyjęcia i oczywiście… pory roku ☀ .
Okrycia ślubne jesienne ?
Jesienią idealnie sprawdzi się sweterek ślubny – bardzo popularny i uniwersalny dodatek sukni panny młodej. Jego zaletą jest to, że relatywnie łatwo można dopasować go do kreacji – jest bardzo dużo rodzajów i fasonów takich okryć, nie tylko w sklepach ślubnych, ale także w sieciówkach. Sweterek ślubny to nieco bardziej nowoczesna propozycja niż bolerko. Dzięki temu możesz spokojnie wykorzystać go również podczas innych uroczystości. Jeśli ślub odbywa się jesienią – ważne, żeby sweterek wykonany był z odpowiedniego, ciepłego materiału np. wełny, kaszmiru lub angory. Wtedy, niezależnie od temperatury na dworze, będziesz mieć pewność, że nie zmarzniesz!
Alternatywą dla sweterka może być ciepła etola ślubna wykonana z podobnych materiałów. Zazwyczaj jednak odsłania ona znacznie więcej ciała, co warto mieć na uwadze, szczególnie w sytuacji, gdy jesteś prawdziwym zmarzluchem 🙂 Chcesz wprowadzić do swojej ślubnej stylizacji odrobinę koloru? Jesienią możesz śmiało zdecydować się na okrycie w kolorze bordowym, musztardowym czy odcieniu butelkowej zieleni. Duże, bogato zdobione, biżuteryjne guziczki sweterka urozmaicą cały strój.
Sweterek i etola zdecydowanie nie leżą w granicach Twoich preferencji estetycznych? W takim razie może zdecydujesz się na ciepłą, wykonaną z dobrej jakości materiału pelerynkę? Jeżeli cały ślub i wesele jest urządzone w duchu rustykalnym możesz również wybrać ręcznie robioną na drutach czy szydełku chustkę w dopasowanym kolorze. Sprawdź! Może ktoś z rodziny lub przyjaciół będzie w stanie ją dla Ciebie wykonać ❤.
💡 Zobacz także: Jak wybrać welon ślubny i co on właściwie oznacza? Sprawdź!
Okrycia ślubne zimowe ❄
Jeśli chodzi o okrycia ślubne, kiedy dni są coraz krótsze, a temperatury na dworze naprawdę dają się we znaki, strzałem w dziesiątkę będą futerka. Mogą być one zarówno krótkie i przypominać raczej narzutkę, jak i dłuższe o fasonie płaszcza. Oczywiście – im dłuższe okrycie ślubne, tym cieplejsze, ale jednocześnie bardziej zasłania suknię ślubną ?.
Świetnym rozwiązaniem na zimowy ślub będzie także elegancki płaszcz ?. Ten dobrze skrojony i dopasowany idealnie sprawdzi się w przypadku prostych kreacji oraz tych o kroju rybki. Natomiast płaszcz lekko rozszerzany będzie stanowił doskonałe uzupełnienie sukien ślubnych w kształcie litery “A” oraz “księżniczek” ?. Przy wyborze długich fasonów okryć wierzchnich ważne jest także odpowiednie dopasowanie linii talii płaszcza czy futerka do sukni. Z kolei przy krótkich sweterkach i narzutkach istotne jest to, by nie poszerzały bioder i nie zasłaniały talii!
Zimą możesz postawić również na szal lub chustę – zarówno w delikatnych, subtelnych kolorach, które idealnie komponować się będą z odcieniem sukni, jak i na okrycia o nieco bardziej wyrazistym kolorze i wzorze. Folkowa, czerwona chusta z frędzlami będzie wspaniałym rozwiązaniem, gdy planujecie zorganizować wesele w prawdziwie góralskim stylu ?.
Jeżeli temperatury będą wystarczająco łaskawe, bardzo możliwe, że podobnie jak jesienią, jako okrycie wierzchnie wystarczy Ci ciepły, mięsisty sweter, wykonany z materiałów o doskonałym właściwościach termoizolacyjnych lub szalik. Ciekawym urozmaiceniem Twojej stylizacji będzie także swetrowa narzutka lub grube ponczo w połączeniu z rękawiczkami ? za łokcie. Uwielbiasz rockowe klimaty? W takim razie zdecyduj się na ocieplaną (!) ramoneskę, którą możesz uzupełnić szalikiem i rękawiczkami w kontrastowych kolorach albo podbitą futerkiem koszulę w kratę. Nie bój się odważnych modowych trików! Dzisiaj wszystkie chwyty są dozwolone ?.
💡 Zobacz także: Sprawdzony salon sukien ślubnych? Sprawdź nasz katalog!
Okrycie ślubne wiosenne
Jeśli planujesz ślub wiosną lub latem ?, może się zdarzyć, że wcale nie będziesz potrzebowała dodatkowego okrycia wierzchniego. Jeżeli Twoja suknia nie ma głęboko wykrojonych pleców i mocno odsłoniętego dekoltu – sam welon może zastąpić inne okrycia ślubne – oczywiście pod warunkiem, że słoneczne prognozy się sprawdzą.
Okrycia ślubne wiosną są potrzebne, kiedy rzeczywiście pogoda płata figle, a wiosenna aura sprawia, że wieczory są dosyć chłodne. Wtedy dobrze jest narzucić na siebie coś cieplejszego, by nie rozpocząć miesiąca miodowego z katarem! Najbardziej znane są oczywiście bolerka ślubne, które do niedawna kojarzone z mało stylowym dodatkiem, w ostatnim czasie przybierają coraz to bardziej nowoczesne formy. Bolerko może być wykonane zarówno z delikatnej koronki – taki fason będzie stanowił niemalże integralną część sukni – jak i z grubszego materiału.
Zarówno wiosną jak i jesienią możesz postawić także na skórzaną ramoneskę. Ten rodzaj okrycia ślubnego to doskonały wybór nie tylko dla rockowych panien młodych ?, ale również tych przyszłych mężatek, które chcą dodać swojej ślubnej stylizacji nieco pazura. Jeżeli jesteś wielbicielką niestandardowych rozwiązań, wybierz pasującą kolorystycznie koszulę i zwiąż ze sobą oba jej końce.
W ostatnich latach ogromną popularnością, bez względu na porę roku, cieszą się personalizowane kurtki jeansowe, które pełnią zarówno rolę okrycia ślubnego, jak i niezwykle stylowego gadżetu na przykład podczas sesji ślubnej. Co może znaleźć się na takiej kurtce? Praktycznie wszystko, o czym zamarzysz! Dowolne hasło, cytat, wasze imiona, data ślubu, wybrana grafika. Katana może zostać ozdobiona również cekinami, perełkami czy haftem. Ostateczny wygląd kurtki zależy od Twojej wizji i pomysłów!
Wiosną, tak samo jak jesienią, sprawdzić się sweterek lub dekoracyjna chusta. Zależy Ci na spektakularnym rozwiązaniu? Postaw na płaszcz ślubny, uszyty z materiału podobnego do tkaniny sukni. Cienki płaszcz nie sprawi, że się przegrzejesz, a jednocześnie będzie wyglądał naprawdę efektownie ?. Pamiętaj, że wybór okrycia jest ściśle uzależniony od tego, czy ślub planujesz wczesną, czy późną wiosną. Na początku kwietnia jest zazwyczaj zimniej niż w pełni maja – miej to na uwadze ?.
Okrycie ślubne letnie
Latem zazwyczaj jest gorąco, ale mimo wszystko może się okazać, że okrycie wierzchnie to konieczność. Dlaczego? Te panny młode, które biorą ślub kościelny ? muszą liczyć się z tym, że w trakcie ceremonii ich ramiona powinny być zasłonięte. Właśnie dlatego, jeżeli Twój wybór padł na suknię z cienkimi ramiączkami lub gorsetem, zastanów się nad wyborem odpowiedniego dodatku. Jeśli bierzesz ślub letnią porą dobrze sprawdzi się jasny żakiet – dzięki niemu będziesz wyglądała pięknie i z klasą! Klasyczna marynarka stanowi świetne dopełnienie zwłaszcza prostych i minimalistycznych kreacji ślubnych. Ponadczasowy na każdą uroczystość jest także szal – w zależności od stylu wesela i pogody może być bardziej delikatny i przypominać “mgiełkę” lub też cieplejszy i kryjący.
Jeśli okrycie ślubne ma jedynie zakryć ramiona, w trakcie na przykład ceremonii w kościele ?, możesz postawić na tiulową pelerynę, która doda delikatności i zwiewności całej stylizacji. Długa peleryna będzie stanowiła doskonałą alternatywę dla welonu ślubnego. Z powodzeniem zastąpi także tren w sukni ślubnej. Peleryna może być wykonana z cienkiej koronki lub ozdobiona naszywanymi perełkami. Świetny efekt dadzą również doszyte aplikacje kwiatowe ?. Materiał okrycia wierzchniego i jego ozdoby powinny być jednak dopasowane do Twojej sukni ?.
Niezależnie od pory roku, sporym wyzwaniem jest odpowiednie dopasowanie koloru okrycia ślubnego do sukni. Obecnie bardzo rzadko zdarza się, by suknia ślubna miała kolor czystej bieli. Zazwyczaj jest ona przełamana innym odcieniem – ecru, beżu, różu, a nawet miętowego. Jeśli planujesz dobrać okrycie wierzchnie idealnie do sukni ślubnej – powinnaś sprawdzić, jak zachowuje się faktura danego materiału i jak odbija promienie słoneczne zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle. Jeśli odcień będzie trochę inny, może okazać się, że albo suknia, albo bolerko będą wyglądały na lekko przyżółcone. Dlatego tak ważne jest, aby zacząć poszukiwania odpowiedniego okrycia na tyle wcześnie, by mieć pewność, że wszystko współgra ze sobą idealnie ❤!
Pamiętaj, że okrycia ślubne wcale nie muszą być w kolorze białym – możesz tutaj zaszaleć i wybrać odważniejszy kolor, który będzie pasował na przykład do motywu przewodniego wesela. Jeśli do tego założysz równie odważne buty ślubne, twoja stylizacja będzie jedyna w swoim rodzaju ?!
Galeria zdjęć
Tymczasem zobacz nasze inspiracje – przedstawiamy najpiękniejsze okrycia wierzchnie na każdą porę roku. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
Oceń artykuł!