Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?

Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?

Często zadajemy sobie pytanie, jak podziękować kochanym rodzicom. Jaki wybrać upominek na prezent w podziękowaniu za trud i wychowanie albo, jak przygotować przemówienie na uroczystość weselną? Jak zorganizować w końcu same podziękowania dla rodziców? Ta szczególna okazja powinna mieć wyjątkową i oryginalną scenerię.

Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?Odpowiednia pora

Często zadajemy sobie pytanie, jak podczas uroczystości weselnej podziękować kochanym rodzicom za trud włożony w nasze wychowanie. To szczególne podziękowanie powinno niewątpliwie mieć wyjątkową i oryginalną scenerię, dlatego też najbardziej odpowiednią chwilą wydaje się być godz. 22.00, przed oczepinami.

Organizacja podziękowań

Przemówienie i wszelkie atrakcje związane z podziękowaniami dla rodziców powinny być dokładnie omówione z prowadzącym przyjęcie weselne, np. zapraszamy rodziców do wywiadu przed kamerą na zewnątrz sali weselnej. Pod ich nieobecność, przy pomocy świadków, rozdajemy świeczki stołowe wraz z serwetkami, które mają zapobiec kapaniu parafiny na parkiet. Konferansjer czy wodzirej zaprasza gości do ustawienia się w kółeczku, dzięki czemu wszyscy mają okazję uczestniczyć w podziękowaniach. Młoda Para, trzymając kwiaty, zatrzymuje się na środku sali. Na umówiony sygnał wszyscy goście podpalają świeczki, gaśnie światło i w tym momencie pojawiają się Rodzice, na których to cześć jest śpiewane „sto lat”.

Wyjątkowa piosenka

Po przemówieniu i wręczeniu kwiatów lub upominków warto zadedykować rodzicom specjalny utwór muzyczny, który podkreśli tę chwilę, np. Cudownych rodziców mam Urszuli Sipińskiej.
Do wspólnego grona rodzinnego warto zaprosić również rodziców chrzestnych, dziadków czy świadków. Miłym gestem w ich stronę jest wręczenie kwiatów lub drobnego upominku.
Tak wyjątkowe podziękowania na pewno na długo zapadną w pamięć nie tylko rodzicom, ale także wszystkim gościom weselnym. A ich koszt nie jest zbyt wysoki, bo wynosi około 100,00 zł (60-80 szt. świeczek stołowych + serwetki 33x33mmm w dowolnej kolorystyce).

KOMENTARZE: 6

  1. Stokrotko, kiedyś byłam na weselu, na którym pani młoda próbowała zaśpiewać tę piosenkę, niestety nie była w stanie dokończyć, bo za bardzo się wzruszyła. Koniec końców wyszło pięknie, bo wszyscy się wzruszyli, no ale plan był inny…

  2. ja też poszukuję piosenki- zamiennika do popularnej „cudownych rodziców mam”… chciałabym sama zaśpiewać dla rodziców…

  3. Jest mnóstwo piosenek dla rodziców choć zauważyłem, że pary rezygnują z tradycyjnych podziękowań. Np. my robimy wideo podziękowania i jest to coś nowego ale myślę, że warte uwagi ze względu na emocje, które przeważnie na weselu biorą górę i mało się pamięta w tym momencie, a potem żałuje, że się czegoś nie powiedziało. Pozdrawiam :)

  4. Fajny pomysł z tymi świeczkami, ale jak słyszę piosenkę „Cudownych rodziców mam”, to budzi się we mnie bestia… Nie zna ktoś jakiejś innej piosenki, którą można wykorzystać podczas podziękowania dla rodziców?

Dodaj komentarz