Panna Młoda w ciąży

Panna Młoda w ciąży

Para Młoda spodziewająca się dziecka i planująca ślub, to nie nowość. Jeszcze kilkanaście lat temu Panna Młoda z „brzuchem” budziła wśród ludzi powody do wielu negatywnych komentarzy i opinii, co wynikało ze staroświeckich stereotypów i poglądów. Dziś Panna Młoda w ciąży, planująca ślub i wesele nie jest niczym dziwnym. Przyszłe mamy powinny skupić się na sobie i cieszyć zbliżającym terminem ślubu i rozwiązaniem.

Panna Młoda w stanie błogosławionymOdpowiednia suknia dla kobiety z brzuszkiem

Dylematem może być wybór odpowiedniej sukni ślubnej. Kobieta spodziewająca się dziecka z upływem czasu przybiera na wadze, dlatego dosyć męczące mogą okazać się dla niej przymiarki i poprawki wprowadzane częściej niż normalnie. Suknia ślubna powinna być skromna, bez dodatkowych marszczeń i falbanek, gdyż one dodatkowo uwypuklą krągłości. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, a wówczas efekty będą naprawdę zadowalające.

Data ślubu odległa od daty porodu

Kolejna kwestia dotyczy ustalenia daty ślubu. Nie ulega wątpliwości, że uroczystość powinna odbyć się w terminie najbardziej odległym od daty porodu. To sprawi, iż Panna Młoda nie będzie przeżywać tak wielkiego stresu. Warto przedyskutować sprawę z księdzem mającym udzielić sakramentu małżeństwa lub urzędnikiem stanu cywilnego i ustalić wszelkie szczegóły.

Zabawa z umiarem

Państwo Młodzi muszą zatroszczyć się o to, aby zabawa weselna nie wpłynęła negatywnie na przyszła mamę. Huczne przyjęcie nie jest wskazane tak samo jak spożywanie alkoholu. Jeżeli jednak Panna Młoda chciałaby wznieść toast, może sięgnąć po lampkę czerwonego wina bezalkoholowego. Niestety szalona zabawa do białego rana nie będzie możliwa do zrealizowania, gdyż nie wpłynie to korzystnie ani na przyszła mamę ani na dziecko.

Wsparcie Pana Młodego

Pan Młody powinien wykazać się dużą inicjatywą w trakcie przygotowań i odciążyć swą przyszłą małżonkę – w szczególność od nadmiernego stresu, który jest najmniej pożądany w jej stanie. Z pomocą przyjdzie na pewno rodzina i świadkowie.

Rzecz najistotniejsza – dzień ślubu jest najważniejszym momentem w życiu Państwa Młodych i nie ma większego znaczenia, kiedy się odbędzie i jakie będą jego okoliczności. Ważna jest miłość, a dziecko w łonie matki przyniesie podwójną radość i jeszcze bardziej umocni więzi. Trzeba więc koniecznie zapomnieć o zdenerwowaniu oraz obawach i wydobyć szczęście, które niesie oczekiwanie na powiększenie rodziny.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).