Panna młoda w okularach czy soczewkach?

Panna młoda w okularach czy soczewkach?

Wiele panien młodych, które na co dzień noszą okulary, zastanawia się, czy mają one być także elementem ślubnej stylizacji. W tym dniu każda kobieta chce prezentować się olśniewająco. Niektóre oprawki mogą wyglądać „ciężko” przy letnich, zwiewnych sukniach. Stąd u wielu panien młodych pojawia się dylemat, czy w dniu ślubu nie powinny zamienić okularów na soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe zamiast okularów?

Dla wielu osób okulary są stałym elementem codziennego wyglądu. Dla niektórych jest to znak rozpoznawczy. Warto się wtedy zastanowić, czy ta zmiana jest konieczna. Być może okulary będą doskonałym uzupełnieniem ślubnej stylizacji, tak jak na co dzień należą do spójnego wizerunku danej osoby. Twarz bez oprawek wygląda zupełnie inaczej, szczególnie w połączeniu z mocnym makijażem. Panna młoda, która na co dzień nosi okulary, może więc pozwolić sobie na spektakularną metamorfozę.

panna młoda w okularach

Szkła kontaktowe u panny młodej

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, czy noszenie soczewek będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Przetestuj szkła kontaktowe i naucz się z nimi obchodzić, jeśli nie masz jeszcze żadnych doświadczeń w tym zakresie. Noszenie soczewek kojarzy się z nieporównywalną wygodą i rzeczywiście, przy prawidłowej pielęgnacji można to osiągnąć, jednak aby się tego nauczyć, po prostu trzeba spróbować. Początki bywają trudne, dlatego warto pomyśleć o tym z większym wyprzedzeniem. W wielu salonach optycznych możesz skorzystać z lekcji zakładania i pielęgnacji soczewek  kontaktowych. Poza wskazówkami otrzymasz tam zestaw próbny.

Jeśli chcesz spędzić ślub i wesele w soczewkach, wcześniej sprawdź też, po jakim czasie zaczynasz odczuwać dyskomfort. Nie chcesz przecież oglądać pana młodego przez mgłę! Pamiętaj też, że tego dnia będziesz miała mocniejszy makijaż. Warto zdecydować się na próbny makeup i sprawdzić, jak użyte kosmetyki wpływają na soczewki kontaktowe, które nosisz. Makijaż powinien być trwały, ale jednocześnie delikatny dla oka.

Aby uniknąć niepotrzebnych zmartwień, w tym dniu miej przy sobie pojemnik na soczewki, małe opakowanie płynu i nawilżające krople do oczu lub sól fizjologiczną. Nie ma sensu specjalnie poprawiać soczewek, jeśli nie ma takiej potrzeby. Perfekcyjny makijaż również jest bardzo ważnym elementem ślubnej stylizacji, jednak Twój komfort jest najważniejszy.

 

Photo by Éva Balogh on Unsplash

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz