• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Panna młoda w okularach czy soczewkach?

Redakcja
Panna młoda w okularach czy soczewkach?

Wiele panien młodych, które na co dzień noszą okulary, zastanawia się, czy mają one być także elementem ślubnej stylizacji. W tym dniu każda kobieta chce prezentować się olśniewająco. Niektóre oprawki mogą wyglądać „ciężko” przy letnich, zwiewnych sukniach. Stąd u wielu panien młodych pojawia się dylemat, czy w dniu ślubu nie powinny zamienić okularów na soczewki kontaktowe.

Panna Młoda w okularach

Dla wielu osób okulary są stałym elementem codziennego wyglądu. Dla niektórych jest to wręcz znak rozpoznawczy. Warto się wtedy zastanowić, czy tego dnia zmiana okularów na soczewki jest konieczna. Być może okulary będą doskonałym uzupełnieniem ślubnej stylizacji, tak jak na co dzień należą do spójnego wizerunku danej osoby. Twarz bez oprawek wygląda zupełnie inaczej, szczególnie w połączeniu z mocnym makijażem – warto więc wcześniej sprawdzić. jak czujemy się bez okularów.

Zobacz także: Niezbędnik panny młodej – co może się przydać podczas ślubu i wesela?

Zobacz także: Idealny makijaż ślubny dobrany do typu urody? To prostsze, niż myślisz!

Szkła kontaktowe u panny młodej

Panna młoda, która na co dzień nosi okulary, może również pozwolić sobie na spektakularną metamorfozę i zamienić je na soczewki kontaktowe. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto sprawdzić, czy noszenie soczewek będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem.

Przetestujmy szkła kontaktowe i nauczmy się z nimi obchodzić, jeśli nie mamy jeszcze żadnych doświadczeń w tym zakresie. Noszenie soczewek kojarzy się z nieporównywalną wygodą i rzeczywiście, przy prawidłowej pielęgnacji można to osiągnąć, jednak aby się tego nauczyć, po prostu trzeba spróbować. Początki bywają trudne, dlatego warto pomyśleć o tym z większym wyprzedzeniem. W wielu salonach optycznych możemy skorzystać z lekcji zakładania i pielęgnacji soczewek  kontaktowych. Poza wskazówkami otrzymasz tam zestaw próbny.

Jeśli chcemy spędzić własny ślub i wesele w soczewkach, wcześniej sprawdźmy też, po jakim czasie zaczynamy odczuwać dyskomfort. Nie chciałybyśmy przecież oglądać pana młodego przez mgłę! Należe pamiętać też, że tego dnia panna młoda ma mocniejszy makijaż. Warto zdecydować się na próbny make-up i sprawdzić, jak użyte kosmetyki wpływają na soczewki kontaktowe. Makijaż powinien być trwały, ale jednocześnie delikatny dla oka.

Aby uniknąć niepotrzebnych zmartwień, w tym dniu warto mieć przy sobie pojemnik na soczewki, małe opakowanie płynu i nawilżające krople do oczu lub sól fizjologiczną. Nie ma sensu specjalnie poprawiać soczewek, jeśli nie ma takiej potrzeby. Perfekcyjny makijaż również jest bardzo ważnym elementem ślubnej stylizacji, jednak komfort panny młodej jest tego dnia najważniejszy.

Autor: Adrianna Fliszewska

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet