Panna młoda w subtelnym wydaniu, czyli idealna skromna suknia ślubna!

Panna młoda w subtelnym wydaniu, czyli idealna skromna suknia ślubna!

Wesele, nawet skromne, jest zazwyczaj wydarzeniem kosztownym, zawsze wyjątkowym i kojarzącym się poniekąd z przepychem. Organizując ślub, chcemy ugościć weselników jak najlepiej, ale też prezentować się odpowiednio do okazji. Wydawałoby się więc, że każda panna młoda marzy o bogato zdobionej sukni ślubnej, którą można włożyć tylko na tak podniosłe wydarzenie, jakim jest ślub. A jednak nie do końca tak jest. Skromna suknia ślubna to marzenie wielu kobiet.

Wszak ile osób, tyle gustów. Dzisiaj panny młode mogą więc przebierać w wielu stylizacjach i dobrać je do siebie i swojego charakteru. Dzięki temu jeśli suknia ślubna księżniczka nie jest dla ciebie i czułabyś się w niej jak w przebraniu na karnawałowy bal, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zdecydowała się na jedną z wielu innych skromnych kreacji, takich jak np. suknia ślubna rustykalna, dopasowanych do ciebie, stylu ślubu i twojego budżetu!

Ile kosztuje skromna suknia ślubna?

Czy będzie to dla ciebie niespodzianką, gdy przeczytasz, że to zależy? Chyba nie. Nic dziwnego, nie ma przecież jednej ustalonej z góry ceny sukien ślubnych w zależności od ich poziomu „skromności”. Jednak co naturalne, skromna suknia ślubna zwykle nie wymaga wielu zdobień i ma prosty krój. Zużywa też niewiele materiału w porównaniu z princesskami i jest on bardziej tradycyjny, a więc i łatwiej dostępny, niż ten, którego potrzeba, by uszyć kolorowe suknie ślubne.

Oprócz materiału i kroju, istotny jest też salon. Choć skromna, suknia ślubna z rozchwytywanego salonu modnego będzie zawsze kosztować fortunę zwłaszcza w porównaniu z szyciem na miarę u wyspecjalizowanej krawcowej.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, musisz liczyć się z wydatkiem od kilkuset do 5 tys. zł w tradycyjnych salonach mody ślubnej.  

Skromna suknia ślubna krótka
Unsplash

Zobacz także: Sprawdzony salon sukien ślubnych? Sprawdź katalog kontaktów!

Skromna suknia ślubna z koronki?

Koronka kojarzy się z delikatnością i dziewczęcością, ale czy jest skromna – to już kwestia kroju i indywidualnych preferencji panny młodej. koronkowa suknia ślubna boho jest skromniejsza dzięki swojej subtelnej zwiewnej formie niż długa obcisła, również wykonana z koronki, suknia ślubna rybka. Taka koronkowa suknia będzie niesamowicie zmysłowa. Nie bez powodu rybka podkreśla przecież kobiece kształty, co z kolei może nie być odbierane jako subtelna stylizacja.

Dlatego koronka i skromna suknia ślubna – tak, ale pod warunkiem, że połączy się ją ze zwiewnością i klimatem bohemy! W przeciwnym razie koronkowa stylizacja będzie bardziej elegancka i zmysłowa, a to z kolei może dać nieco inny efekt od zamierzonego.

Skromna suknia ślubna atłasowa
Unsplash

Zobacz także:Sukienki na wesele plus size – te kroje sprawią, że będziesz wyglądała zniewalająco!

Skromna suknia ślubna – krótka czy długa?

Jak suknia ślubna, to do ziemi, prawda? Oczywiście. Długa kreacja panny młodej prezentuje się świetnie na każdej kobiecie. Ale dlaczego by nie przełamać stereotypu? Suknie ślubne są same w sobie strojem eleganckim, a gdy są długie stają się bardzo wieczorowe, a to z kolei nie kojarzy się z typowo skromną stylizacją.

Warto więc pomyśleć o tym, czy nie lepsza byłaby krótka suknia ślubna? Odkryte nogi nie muszą być mocno wyeksponowane, więc całość pozostanie skromna. Zwłaszcza jeśli to skromna suknia ślubna z długim rękawem – wówczas dekolt nie przyciąga wzroku gapiów, a prosty krój daje swobodę poruszania się. Przy takiej sukni odpada też problem tego, jak dobrać stanik, co często spędza sen z powiek pannom młodym, które zdecydowały się na wyeksponowanie dekoltu lub suknię z odkrytymi plecami.

Galeria zdjęć – skromna suknia ślubna

Stylów sukienek dla panny młodej jest wiele i tym samym jedna skromna suknia ślubna od drugiej skromnej sukni będzie się różnić wieloma aspektami. Długością, materiałem, krojem… Przejrzyj naszą galerię i zobacz, jakie skromne suknie ślubne są na topie w 2019 roku!

View this post on Instagram

Happy long weekend ? Gown: Victoria Photo: @araos.art

A post shared by Elizabeth Cooper Design (@elizabethcooperdesign) on

4.6/5 - (12)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore