• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Paznokcie ślubne – najmodniejsze trendy 2019 roku!

Paznokcie ślubne – najmodniejsze trendy 2019 roku!

Panna młoda pragnie, aby jej image w dniu ślubu był dopracowany w każdym szczególe. Suknia ślubna, buty ślubne czy bukiet ślubny – to elementy, na które zwraca się uwagę najbardziej. Właśnie dlatego poszukiwanie inspiracji trwa długie miesiące i związane jest z wieloma konsultacjami.

Na co jeszcze panna młoda powinna zwrócić uwagę? Oczywiście ważne jest również to, jak będą wyglądały jej dłonie, które bardzo często pojawiają się na zdjęciach ślubnych i reportażu z uroczystości. Pielęgnacja dłoni i pielęgnacja paznokci to kluczowe kwestie, którymi warto zainteresować się nieco wcześniej. Na zadbanych dłoniach każdy manicure ślubny będzie wyglądał perfekcyjnie.

Zanim zdecydujesz się na konkretny wzór, koniecznie sprawdź inspiracje i skonsultuj się ze stylistką paznokci. Jeśli jakaś propozycja ślubnego manicure szczególnie ci się spodoba, ale nie jesteś do końca pewna, czy będziesz dobrze się z nią czuła, możesz oczywiście przetestować ją wcześniej. Chociaż próbny manicure nie jest tak popularnym zwyczajem, jak próbny makijaż czy fryzura, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się umówić na taką testową stylizację. Planer ślubny ułatwi ci taką organizację czasu, aby zdążyć zrealizować ten pomysł w odpowiednim momencie.

W jakim stylu wybrać paznokcie ślubne? Czy w 2019 roku wciąż królują trendy na ombre i koronkę na paznokciach? Zobacz nasze porady i inspiracje!

Paznokcie ślubne – hybrydowe czy żelowe

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać przy wyborze stylizacji paznokci ślubnych, jest to dotyczące żelowych nakładek. Czy na pewno ich potrzebujemy, czy może lepiej zdecydować się na hybrydy lub pomalować paznokcie jakimś trwałym lakierem? Choć żelowe paznokcie wyglądają pięknie, to niestety niszczą płytkę paznokcia.

Jeśli zatem posiadamy piękne, twarde i naturalne paznokcie, wystarczy nadać im odpowiedni kształt, pozbyć się niechcianych skórek i pomalować na wymarzony kolor.

Można oczywiście zdecydować się również na hybrydy, dzięki którym „makijaż” paznokci będzie trwalszy.

Panny młode, których paznokcie mają tendencję do łamania i rozdwajania się, mogą wybrać żelowe nakładki. Muszą jednak pamiętać o tym, aby po zdjęciu żeli, wyjątkowo zadbać o płytkę paznokcia.  

Niebieskie paznokcie ślubne z dodatkiem złota
Envato

Zobacz także: Niezbędnik panny młodej – czego nie może w nim zabraknąć?

Najmodniejsze wzory paznokci ślubnych

Co roku w trendach dotyczących paznokci pojawiają się kolejne nowości. Są również takie trendy, które nieprzerwanie królują od wielu lat. Jakie paznokcie ślubne panny młode wybierają najczęściej. Który styl będzie królował w 2019 roku?

Perły i faktura 3D

Coraz więcej panien młodych decyduje się na nieco bardziej strojny sposób ozdabiania paznokci. Na płytce pojawiają się wystające namalowane elementy. Można również zauważyć przyklejone mikroperełki lub diamenciki.

French

Ten trend króluje od lat, jednak manicurzystki starają się co roku nieco go odświeżyć. Z tego powodu wśród propozycji pojawia się np. odwrócony french lub french połączony z ombre.

Ombre

W zależności od tego, w jakich kolorach zostanie wykonany, ombre może być bardziej drapieżny lub delikatny i elegancki. Ombre to płynne przechodzenie kolorów, dzięki któremu paznokcie wyglądają wyjątkowo i nietypowo.

Koronka

Panny młode zakochały się również w koronkowych paznokciach. Oczywiście koronka nie pojawia się na każdym paznokciu, a zazwyczaj na jednym lub dwóch. Do koronki często dodawane są cyrkonie lub perełki.

Wśród pozostałych równie popularnych trendów można spotkać: lustrzane paznokcie, metalowe paski czy efekt negatywu.

Paznokcie ślubne - french manicure
Envato

Zobacz także: Szukasz wizażystki? Zobacz naszą bazę najlepszych makijażystek!

Kształty paznokci ślubnych: migdałki, kwadratowe czy owalne

Oprócz doboru lakieru i rodzaju malunku, panny młode powinny również zdecydować się na jeden kształt paznokci. Wśród najpopularniejszych są: paznokcie owalne, kwadratowe lub migdałki.

Dobierając kształt paznokcia, należy zwrócić uwagę na dwie najważniejsze kwestie. Pierwszą jest długość płytki, a drugą – jej szerokość. Jeśli nasze paznokcie są dość szerokie, warto je wysmuklić. Jeśli szczupłe i podłużne, to możemy sobie pozwolić na kształty nieco bardziej kwadratowe.

Paznokcie ślubne – najpiękniejsze wzory

Jeśli wciąż zastanawiacie się nad tym, jaki wzór paznokci ślubnych wybrać, zobaczcie nasze inspiracje!

https://www.instagram.com/p/Bub8Kr5h2uW/

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu