• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Sposoby na piękne paznokcie

Sposoby na piękne paznokcie

Przed dniem ślubu warto zadbać o to, by paznokcie wyglądały czysto i pięknie. Sposobów na to jest kilka. Najpierw trzeba jednak zdecydować, czy mają być naturalne czy może przedłużone?

Paznokcie naturalne

Nie tylko przedłużone, kolorowe i błyszczące paznokcie mogą być powodem do dumy. Także nasze naturalne, wypielęgnowane mogą stać się przyczyną chluby.

Jak dbać o paznokcie, aby nie mieć z nimi kłopotu?

  1. Nie używać samodzielnie ostrych narzędzi. Nieumiejętny manicure może prowadzić do trwałego uszkodzenia paznokcia. Można na niego wybrać się raz w miesiącu do kosmetyczki.
  2. Nie wycinać skórek.
  3. Stale i codziennie używać olejku do skórek (może to być także oliwa z oliwek,oliwka dla dzieci, itp.). Natłuszczamy nim macierz paznokcia (miejsce z którego wyrasta paznokieć) – wówczas paznokieć odrośnie już w lepszej kondycji. Jeśli mamy problematyczne paznokcie (rozdwajające się, łamliwe), to rewelacyjne rezultaty przyniesie stosowanie olejku z wyciągiem z mirry – paznokcie po jego systematycznym stosowaniu stają się o niebo mocniejsze!

Naturalne paznokcie najlepiej skracać tylko poprzez ich opiłowywanie pilnikiem szklanym lub krystalicznym (do nabycia w większości hipermarketów). Pilniczki metalowe wyrzućcie do kosza. Witaminy i minerały do kupienia w aptece mogą pomóc w odbudowie paznokcia jednakże łykanie wszelkich suplementów najlepiej skonsultować z lekarzem, bo nigdy nie wiemy, czego w danej chwili brakuje naszemu organizmowi.

Przedłużone paznokcie

Sposób na obgryzanie

Paznokcie obgryzione z pewnością są problematyczne. Obgryzanie to dość trudny do odzwyczajenia nawyk i często nawet specjalne preparaty jak gorzki lakier nie skutkują, bo do jego smaku łatwo się przyzwyczaić. Jedną z metod wspomagających oduczenie obgryzania paznokci, jest ich niewielkie przedłużenie żelem bądź akrylem. Jest to dość twardy materiał, poza tym, właśnie wielu osobom nie odpowiada jego smak, zatem możliwe jest tu doprowadzenie paznokci do dobrego stanu.

Jaką metodę zastosować do przedłużenia obgryzionego paznokcia, aby było trwałe i efektowne?

Użycie tradycyjnych tipsów do przedłużenia naturalnej płytki obgryzionych paznokci to błąd, gdyż częściowo trzeba nakleić je na opuszki palców. Można pokusić się o zastosowanie formy (szablonu), wykorzystanie światłoutwardzalnych właściwości żelu UV. W takim przypadku należy nałożyć na wystający opuszek odrobinę materiału, a po jego utwardzeniu, oddzielić go od skóry, a następnie pod tak powstałą „zaczepkę” podłożyć formę i przedłużać już standardowo. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku paznokieć nie może być dłuższy niż 1/3 naturalnej długości płytki i częstsze uzupełnienia będą koniecznością, bo naturalne paznokcie będą się teraz intensywnie „regenerować”. Bardzo istotny w takiej sytuacji jest także wzór, który wybierzemy na paznokcie. By efekt nie był komiczny, warto wybrać ten naturalny. Jeśli marzycie o frenchu, to należy wydłużyć naturalną część paznokcia, zbudować ją różowym, kryjącym żelem lub akrylem, tak, aby zamaskować wolny brzeg naturalnego paznokcia.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu