Peeling kawitacyjny w domu krok po kroku. Czy warto inwestować w maszynę?

Jak zaoszczędzić na pielęgnacji twarzy? Czy można w domu przeprowadzać profesjonalne zabiegi, dzięki którym skóra na twarzy będzie promienna i jędrna. Oczywiście większość kobiet stosuje maseczki, kremy lub robi okłady, jednak zdecydowanie nie jest to tak skuteczne jak zabiegi u kosmetyczki.
Wśród najpopularniejszych zabiegów, dzięki którym z twarzy znikają zaskórniki i inne niedoskonałości, są: oksybrazja, mezoterapia czy peeling kawitacyjny. Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba iść do kosmetyczki, aby móc zadbać o swoją cerę. Coraz więcej słyszy się o peelingu kawitacyjnym w domu i o oszczędnościach, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie. Jakich produktów potrzebujemy, aby przeprowadzić tego typu zabieg? Jaki peeling kawitacyjny kupić, ile kosztuje maszyna?
Peeling kawitacyjny w domu – jaki kupić?
Regularne uczęszczanie na peeling kawitacyjny jest polecane szczególnie tym osobom, które borykają się z problemami z zaskórnikami i nadmiernym wydzielaniem sebum. Dzięki kawitacji ze skóry znika martwy naskórek i zanieczyszczenia, a pozostałe po trądziku blizny szybciej goją się i znikają.
Do przeprowadzenia zabiegu, oprócz maszyny, koniecznie potrzebne jest coś do nawilżenia twarzy. Jeśli skóra nie będzie mokra, nie dojdzie do kawitacji. Aby właściwie przeprowadzić zabieg, należy w domu posiadać wodę źródlaną, sól fizjologiczną lub wodę różaną. Nie wolno w trakcie wykonywania zabiegu używać wody prosto z kranu. Przy peelingu kawitacyjnym nie trzeba kupować żadnych specjalistycznych produktów, np. kwasów. Warto jednak po zabiegu nałożyć na twarz maseczkę z alg, która ma właściwości kojące.

Zobacz także: Makijaż permanentny – ile kosztuje i jak długo utrzymuje się efekt?
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu
Oczywiście nie przeprowadzimy peelingu kawitacyjnego w domu bez odpowiedniego urządzenia. Najtańsze można mieć już za 120 złotych, choć na rynku znajdziemy również znacznie droższe maszyny za 300, 500 a nawet 1000 złotych.
Maszyna do kawitacji wyglądem przypomina elektroniczny termometr, jednak zakończona jest metalową szpatułką. Zazwyczaj urządzenie to jest bezprzewodowe i bardzo poręczne. W zależności od tego, na jak drogie urządzenie się zdecydujemy, może ono posiadać niewielki wyświetlacz, na którym ustawimy odpowiednie parametry lub różne przyciski i pokrętła służące do tego samego.
Według użytkowniczek warto, aby urządzenie do peelingu kawitacyjnego miało również funkcję ustawiania czasu, samoistnego wyłączania się po przekroczeniu czasu zabiegu oraz aby pokazywało, jakie jest zużycie baterii.
Peeling kawitacyjny w domu krok po kroku
Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu? O czym przede wszystkim należy pamiętać? Oto szczegółowa instrukcja do przeprowadzenia zabiegu w domu:
- Przygotuj waciki i płyn, którym nawilżysz skórę (bez użycia płynu nie dojdzie do zjawiska kawitacji).
- Wykonaj pełny i dokładny demakijaż twarzy.
- Zdejmij całą biżuterię i wszystkie inne metalowe dodatki (również aparat na zęby, jeśli jest zdejmowany).
- Wacik namocz w płynie i zwilż nim twarz.
- Zacznij przesuwać szpatułką ustawioną pod kątem około 45 stopni po zwilżonej skórze.
- Jeśli poczujesz, że skóra na nowo robi się sucha, po raz kolejny nawilż ją płynem.
- Suchym wacikiem co jakiś czas zbieraj zanieczyszczenia, które pojawią się na szpatułce.
- Nie zatrzymuj szpatułki dłużej w jednym miejscu, ponieważ takie zachowanie może prowadzić do poparzeń i uszkodzenia skóry.
- Omijaj okolice ust i oczu.
- Zabieg na twarz nie powinien trwać dłużej niż 15 minut, na ciało do 45 minut.
- Po zakończeniu zabiegu skórę przemyj płynem i nanieś na nią maskę nawilżającą lub łagodzącą (najlepiej z algami).
- Po zmyciu maski twarz posmaruj kremem.

Zobacz także: Perfekcyjna pielęgnacja paznokci w kilku prostych krokach!
Efekty peelingu kawitacyjnego w domu
Regularne wykonywanie peelingu kawitacyjnego sprawia, że na skórze jest znacznie mniej przebarwień i niedoskonałości. Co więcej, peeling poprawia również elastyczność skóry i dodaje jej blasku. Aby uzyskać maksymalny efekt, jaki daje kawitacja, potrzebne jest od 10 do 12 zabiegów. W przypadku tłustej cery, która ma dużo przebarwień i niedoskonałości, zabieg można powtarzać raz w tygodniu. Jeśli jednak mamy delikatną cerę ze zmianami atopowymi, zabieg najlepiej wykonywać raz na dwa tygodnie.
Efekty peelingu kawitacyjnego:
- gładsza cera,
- zmniejszenie stanów zapalnych,
- rozjaśniona cera,
- lepsze przyswajanie kremów.
Peeling kawitacyjny w domu – opinie
W sieci można znaleźć wiele opinii na temat peelingu kawitacyjnego. Jedne z nich są wyjątkowo pozytywne, w innych internautki przestrzegają przed nieodpowiednim zastosowaniem urządzenia. Oczywiście należy również pamiętać o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego. Wśród najczęściej wymienianych są: ciąża, niedoczynność i nadczynność tarczycy czy nadciśnienie.
Peeling kawitacyjny bez problemu można wykonać w domu, wystarczy do tego np. płyn micelarny lub sól fizjologiczna. Zabieg w gabinecie kosmetycznym jest połączony z innymi elementami, generalnie kosmetyczka może użyć peelingu kawitacyjnego na początku zabiegu, ponieważ przygotowuje on skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne. Należy pamiętać jednak, że takie oczyszczanie (kawitacja) należy stosować raz w tygodniu.
Robienie samemu w domu to ryzykowny pomysł. Na studiach kosmetycznych widziałam niejedną agentkę, która skrzywdziła koleżankę kawitacją w trakcie pracowni, np. używając łopatki za blisko oczodołu albo parząc skórę zbyt długim przytrzymaniem w jednym miejscu. Czasem lepiej oddać się w ręce fachowca niż rzeźbić samemu.
Ja używam i jestem zadowolona. Peeling, serum i maska algowa dają przybliżony efekt do tego, który uzyskiwałam u kosmetyczki – gładsza cera o ujednoliconym kolorze. Raz w tygodniu robię sobie peeling + serum i maska, a czasem używam doraźnie do zdezynfekowania niespodzianek – piszą internautki.