• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami – jak planują zorganizować je panny młode?

Pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami – jak planują zorganizować je panny młode?

Pierwsze spotkanie z rodzicami swojej drugiej połówki to z pewnością bardzo emocjonujące przeżycie, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej się nie widzieliście. Jak je zorganizować? O czym rozmawiać, aby uniknąć pojawienia się niezręcznej ciszy? Dziś w artykule o tym, jaki sposób na integrację ze swoimi teściami mają przyszłe panny młode!

Niezależnie od tego czy zapraszacie teściów do siebie czy to wy zostaliście przez nich zaproszeni warto z wyprzedzeniem zastanowić się, jak spędzić razem ten dzień. Możliwości jest naprawdę sporo, liczy się tylko wasza pomysłowość i zaangażowanie.

pierwsze spotkanie z teściami podczas wesela
Envato

Zobacz także: „Biały jest zarezerwowany dla panny młodej i tego się trzymajmy”, czyli czy wypada założyć białą sukienkę na wesele?

Spotkanie z teściami – jak je zorganizować?

Odpowiednie miejsce

Możecie przygotować uroczysty obiad albo zaprosić teściów do ulubionej restauracji, w której odbyła się wasza pierwsza randka. Nawiązanie do tego wydarzenia będzie doskonałą okazją do rozpoczęcia wspólnej rozmowy. Ponadto zabierając ich w miejsce, które jest wam szczególnie bliskie i sentymentalne, dajecie im do zrozumienia, że są dla was ważni.

Rozmowa

Dialog to podstawa budowania każdej relacji. Podczas pierwszego spotkania z teściami zacznijcie od neutralnych tematów, dotyczących waszych zainteresowań, pracy, podróży, ostatnio obejrzanego filmu czy przeczytanej książki. Starajcie się raczej unikać tematów związanych z kwestiami finansowymi, poglądami społecznymi czy politycznymi, które mogą doprowadzić do pojawienia się niepotrzebnego napięcia lub nastania niezręcznej ciszy.

Atrakcje

Jeśli zamierzacie spędzić z teściami cały dzień, koniecznie pomyślcie o jakiejś atrakcji dla nich. Wspólne wyjście do kina, teatru, na kręgle, a może spacer po parku? Ważne, żeby było z pomysłem! A jeśli teściowe przyjeżdżają z daleka doskonałym pomysłem będzie pokazanie im waszej okolicy, najważniejszych zabytków i ciekawych miejsc w mieście, do których lubicie wracać. Pamiętajcie, dobry plan to podstawa!

Upominek

Oczywiście nie chodzi tu o drogie prezenty czy gadżety, które mogłyby spowodować, że przyszli teściowie poczują się niezręcznie, ale o drobny podarunek, dzięki któremu poczują się docenieni. Czekoladki lub bukiet kwiatów świetnie sprawdzą się jako upominek dla teściowej. A co dla teścia? Możecie postawić na butelkę dobrego alkoholu, a także płytę lub książkę, jeśli znacie jego literacki i muzyczny gust. Drobny upominek to także świetny sposób na przełamanie pierwszych lodów! 🙂

radosne, pierwsze spotkanie z teściami
Envato

Zobacz także: „Trochę żal swojego, ale to tylko nazwisko nie serce”, czyli co przyszłe panny młode myślą o zmianie nazwiska po ślubie?

Pierwsze spotkanie z teściami – opinie panien młodych

Tyle ile panien młodych, tyle pomysłów na organizację pierwszego spotkania z teściami. Jakie zatem plany na wspólną integrację mają przyszłe żony? Pomysły są naprawdę różne, zresztą przeczytajcie sami, może uda się wam którymś zainspirować!

Myślę, że spacer po mieście w którym mieszkasz będzie dla przyszłych teściów przyjemną rozrywką. Pokażcie im okolicę, w której będziecie mieszkać, gdzie w przyszłości będą wychowywać się Wasze dzieci a ich wnuki. Rodzice zwracają uwagę na takie rzeczy, no i mają potem co relacjonował reszcie 🙂

Ja bym bardziej postawiła na oprowadzenie ich po Waszych miejscach.

Może jakiś escape room w ramach integracji?

U nas był obiad, kręgle, a potem tatusiowe i pan młody siedzieli przed tv i gadali, a ja z mamą i teściową szykowałyśmy kolację. Tematów do rozmów nie brakowało.

Planszówki, oglądanie Waszych zdjęć z dzieciństwa i rodzinnych albumów 🙂

Może być kino, kręgle, muzeum, jakaś wystawa, ale także jakieś inne miejsca typu ogród zoologiczny lub botaniczny. Jak będzie ciepło warto wybrać się na spacer, zależy co jest w waszym mieście ciekawego do zobaczenia.

A nie można po prostu posiedzieć, pogadać? Proste rozwiązania są najlepsze!

Na dobry początek możesz przygotować mus czekoladowy, jak wiadomo przez żołądek do serca 😀

My zorganizowaliśmy grilla. I był to strzał w dziesiątkę. Było na luzie i spontanicznie. A jeszcze niedawno obawiałam się jak wypadnie pierwsza konfrontacja z teściami 😀

Zorganizujcie wspólną wycieczkę integracyjną w góry dla rodziców i teściów! Będzie mogli wszyscy lepiej się poznać. Wieczorem ognisko, kiełbaski i biesiadne przyśpiewki 😀

Przygotowaliśmy z narzeczonym obiad, a potem wszyscy poszliśmy na koncert, bo akurat odbywały się imprezy plenerowe z okazji przypadających dni miasta. Teściowie bawili się świetnie i następnego dnia jeszcze raz zadzwonili, aby podziękować za miło spędzony czas!

Mój tata i teść to zapaleni kibice, dlatego po wspólnym obiedzie mój narzeczony zabrał ich na mecz, a ja z mamą i przyszłą teściową urządziłyśmy sobie babski wieczór w domu z lampką wina. Było super!

Wraz z moim narzeczonym zaprosiliśmy teściów na kręgle, a potem zjedliśmy kolację na mieście. Wcześniej obawiałam się, czy wszystko się uda, ale jak na pierwsze spotkanie to było naprawdę pozytywnie.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu