• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Pierwszy taniec przy muzyce na żywo czy z playbacku?

Redakcja
Pierwszy taniec przy muzyce na żywo czy z playbacku?

Pierwszy taniec przy muzyce na żywo czy z playbacku?Pierwszy taniec to bezwzględnie najważniejszy moment podczas wesela. Stresujący dla Młodej Pary, ponieważ ich występ oglądają wszyscy goście, a ponadto otwiera on przyjęcie weselne. Pierwszy taniec Pary Młodej na długo pozostaje w pamięci najbliższych jak i samej Młodej Pary, czy warto więc wykonać go przy muzyce granej z playbacku czy przez zespół muzyczny?

Pierwszy taniec bez wpadki

Pierwszy taniec Para Młoda może zatańczyć zarówno przy muzyce granej przez zespół jak również tej puszczonej z playbacku. Wiele zależy od ustaleń i rozmów z kapelą. Jeśli wybraliście na pierwszy taniec utwór, który zespół muzyczny może, potrafi i dobrze zagra, to z jakiego powodu odtwarzać nagranie?

Warto zaufać muzykom, przecież z jakiegoś powodu wybraliście ich do oprawy muzycznej przyjęcia weselnego. Jeśli Wasz zespół gra w 100% muzykę na żywo, to z pewnością stanie na wysokości zadania i zagra bezbłędnie także podczas Waszego pierwszego tańca. Pamiętajcie, że muzyka zagrana przez zespół, to zawsze oryginalne i niepowtarzalne wykonanie wybranego przez Was utworu.

Zanim zdecydujecie o wyborze piosenki na pierwszy taniec, wsłuchajcie się w jej tekst. Dla przykładu, często wybierany utwór zespołu Dwa Plus Jeden Windą do nieba, choć brzmi pięknie, nie jest fortunnym wyborem i nie powinien być podkładem do weselnego pierwszego tańca kochającej się Młodej Pary.

Pierwszy taniec, a savoir vivre – kto z kim powinien zatańczyć?

Pierwszy taniec należy w całości do Młodej Pary, dopiero po oklaskach i ostatnim takcie, przychodzi czas na taniec z rodzicami. Najpierw Pani Młoda powinna zatańczyć ze swoim tatą, a Pan Młody ze swoją mamą. Dopiero wtedy pozostali goście mogą wejść na parkiet. Następnie Panna Młoda powinna zatańczyć z teściem, a Pan Młody z teściową. Zazwyczaj jednak już po pierwszym tańcu Młodej Pary parkiet zapełnia się gośćmi.

Wedle dobrych manier podczas wesela Pan Młody powinien zatańczyć z każdą damą, a Pani Młoda z każdym mężczyzną. Jedynie seniorom przystoi prawo odmowy.

Pierwszy taniec gości w takt poloneza

Zaproponowanie poloneza na wspólny pierwszy taniec gości to ciekawa propozycja, która nie tylko zintegruje wszystkich weselników, ale też rozluźni atmosferę i ośmieli tych najbardziej opornych. Wspólnie odtańczony polonez rodzi wiele zabawnych sytuacji i angażuje każdego z gości. Pamiętajcie jednak, że do zatańczenia poloneza potrzebna będzie przestrzeń na sali weselnej lub w ogrodzie.

Jaka piosenka na pierwszy taniec będzie idealna?

Przed wybraniem utworu na pierwszy taniec warto skonsultować się z muzykami, którzy doradzą i nakierują. Oni także denerwują się przed pierwszym tańcem. Zależy im przecież na wyjątkowym otwarciu przyjęcia weselnego i zadowoleniu Pary Młodej. Będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, bo w końcu to Wy i Wasi goście będziecie ich polecać. Powinni się postarać.

Warto obalić ten mit. Utwór wybrany na pierwszy taniec wcale nie musi być wolny. Pierwszy taniec ma odzwierciedlać charakter Młodej Pary, jak i ich uczucia. Jeśli więc macie pomysł i ochotę, to pierwszy taniec możecie wykonać, na przykład przy dwóch utworach, najpierw tradycyjnym wolnym, by za chwilę zaskoczyć wszystkich i przejść na szybszy, bardziej szalony. Tu ogranicza Was tylko wyobraźnia i umiejętności zespołu muzycznego.

Propozycje utworów na pierwszy taniec:

1). Dirty Dancing – Time of my life

2). Peter Gabriel – The book of love

3). Farba – Chcę tu zostać

4). Paulla – Od dziś

5). Celine Dion – My heart will go on

6). Natalia Kukulska – Zakochani

7). Grease – You’re the one that I want

8). Dirty Dancing – Hungry eyes

9). Lady Pank – Zawsze tam gdzie Ty

10). Michael Jackson – You are not alone

11). Michael Jackson – Black or white

12). Michael Bolton – When a man loves a woman

13). Celine Dion – When I need you

14). Norah Jones – Come away with me

15). U2 – Beautiful Day

16). Walc – Noce i dnie

17). Rednex – Cotton eye Joe

18). Michael Jackson – Earth song (walc angielski)

19). Robert Janson – Małe szczęścia

20). Lionel Richie – Say you, say me.

Więcej propozycji znajdziecie w naszej aplikacji Pierwszy Taniec.

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet