Pierwszy taniec przy muzyce na żywo czy z playbacku?

Pierwszy taniec przy muzyce na żywo czy z playbacku?

Pierwszy taniec przy muzyce na żywo czy z playbacku?Pierwszy taniec to bezwzględnie najważniejszy moment podczas wesela. Stresujący dla Młodej Pary, ponieważ ich występ oglądają wszyscy goście, a ponadto otwiera on przyjęcie weselne. Pierwszy taniec Pary Młodej na długo pozostaje w pamięci najbliższych jak i samej Młodej Pary, czy warto więc wykonać go przy muzyce granej z playbacku czy przez zespół muzyczny?

Pierwszy taniec bez wpadki

Pierwszy taniec Para Młoda może zatańczyć zarówno przy muzyce granej przez zespół jak również tej puszczonej z playbacku. Wiele zależy od ustaleń i rozmów z kapelą. Jeśli wybraliście na pierwszy taniec utwór, który zespół muzyczny może, potrafi i dobrze zagra, to z jakiego powodu odtwarzać nagranie?

Warto zaufać muzykom, przecież z jakiegoś powodu wybraliście ich do oprawy muzycznej przyjęcia weselnego. Jeśli Wasz zespół gra w 100% muzykę na żywo, to z pewnością stanie na wysokości zadania i zagra bezbłędnie także podczas Waszego pierwszego tańca. Pamiętajcie, że muzyka zagrana przez zespół, to zawsze oryginalne i niepowtarzalne wykonanie wybranego przez Was utworu.

Zanim zdecydujecie o wyborze piosenki na pierwszy taniec, wsłuchajcie się w jej tekst. Dla przykładu, często wybierany utwór zespołu Dwa Plus Jeden Windą do nieba, choć brzmi pięknie, nie jest fortunnym wyborem i nie powinien być podkładem do weselnego pierwszego tańca kochającej się Młodej Pary.

Pierwszy taniec, a savoir vivre – kto z kim powinien zatańczyć?

Pierwszy taniec należy w całości do Młodej Pary, dopiero po oklaskach i ostatnim takcie, przychodzi czas na taniec z rodzicami. Najpierw Pani Młoda powinna zatańczyć ze swoim tatą, a Pan Młody ze swoją mamą. Dopiero wtedy pozostali goście mogą wejść na parkiet. Następnie Panna Młoda powinna zatańczyć z teściem, a Pan Młody z teściową. Zazwyczaj jednak już po pierwszym tańcu Młodej Pary parkiet zapełnia się gośćmi.

Wedle dobrych manier podczas wesela Pan Młody powinien zatańczyć z każdą damą, a Pani Młoda z każdym mężczyzną. Jedynie seniorom przystoi prawo odmowy.

Pierwszy taniec gości w takt poloneza

Zaproponowanie poloneza na wspólny pierwszy taniec gości to ciekawa propozycja, która nie tylko zintegruje wszystkich weselników, ale też rozluźni atmosferę i ośmieli tych najbardziej opornych. Wspólnie odtańczony polonez rodzi wiele zabawnych sytuacji i angażuje każdego z gości. Pamiętajcie jednak, że do zatańczenia poloneza potrzebna będzie przestrzeń na sali weselnej lub w ogrodzie.

Jaka piosenka na pierwszy taniec będzie idealna?

Przed wybraniem utworu na pierwszy taniec warto skonsultować się z muzykami, którzy doradzą i nakierują. Oni także denerwują się przed pierwszym tańcem. Zależy im przecież na wyjątkowym otwarciu przyjęcia weselnego i zadowoleniu Pary Młodej. Będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, bo w końcu to Wy i Wasi goście będziecie ich polecać. Powinni się postarać.

Warto obalić ten mit. Utwór wybrany na pierwszy taniec wcale nie musi być wolny. Pierwszy taniec ma odzwierciedlać charakter Młodej Pary, jak i ich uczucia. Jeśli więc macie pomysł i ochotę, to pierwszy taniec możecie wykonać, na przykład przy dwóch utworach, najpierw tradycyjnym wolnym, by za chwilę zaskoczyć wszystkich i przejść na szybszy, bardziej szalony. Tu ogranicza Was tylko wyobraźnia i umiejętności zespołu muzycznego.

Propozycje utworów na pierwszy taniec:

1). Dirty Dancing – Time of my life

2). Peter Gabriel – The book of love

3). Farba – Chcę tu zostać

4). Paulla – Od dziś

5). Celine Dion – My heart will go on

6). Natalia Kukulska – Zakochani

7). Grease – You’re the one that I want

8). Dirty Dancing – Hungry eyes

9). Lady Pank – Zawsze tam gdzie Ty

10). Michael Jackson – You are not alone

11). Michael Jackson – Black or white

12). Michael Bolton – When a man loves a woman

13). Celine Dion – When I need you

14). Norah Jones – Come away with me

15). U2 – Beautiful Day

16). Walc – Noce i dnie

17). Rednex – Cotton eye Joe

18). Michael Jackson – Earth song (walc angielski)

19). Robert Janson – Małe szczęścia

20). Lionel Richie – Say you, say me.

Więcej propozycji znajdziecie w naszej aplikacji Pierwszy Taniec.

KOMENTARZE: 12

 1. Racja, wybor muzyki to istotna kwestia, wiele par decyduje się na piosenki, które są związane z ich znajomością itd. To też dobry pomysł 🙂 osobiście uważam, że dobrze jest też poćwiczyć profesjonalnie taki taniec, by wesele odbyło się bez wpadki. Razem z moim narzeczonym skorzystalismy z pomocy instruktora ze szkoły Pierwszy taniec w Myślenicach. Tam udało nam się wybrac odpowiednią muzykę i nauczyć choreografii. Dzieki temu na weselu zatanczylismy z lekkościa, gracją, a przede wszystkim bez stresu 😉

 2. @marlenka – Uważamy, że to również znakomity pomysł. Zważywszy na fakt, iż są Wasze ulubione, wybrane przez Was utwory. Takie remixy dobrze się sprawdzają, jeśli włożycie w nie dużo śmiesznych scenek i mnóstwo pozytywnej energii.
  Powodzenia. Czekamy na relacje. Kapela Pawła Szczupłego

 3. U nas pierwszy taniec będzie z playbacku. Mamy zespół, ale chcemy, aby nasz pierwszy taniec był wyjątkowy i dlatego zrobiliśmy specjalny remiks kilku naszych ulubionych piosenek. Co sądzicie o takim pomyśle?

 4. My również mamy taką nadzieję. Świetny wybór. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia oraz udanego wesela. Pozdrawiamy gorąco 🙂

 5. fajny pomysł, naprawdę! jest to na tyle prosty taniec, że każdy sobie poradzi 🙂 no i goście będą też w tym uczestniczyć

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).