Piosenka na pierwszy taniec – jak ją wybrać?

Piosenka na pierwszy taniec – jak ją wybrać?

Pierwszy taniec Pary Młodej to magiczna i symboliczna chwila. Jedną z istotnych rzeczy w przygotowaniach przedweselnych jest wybór odpowiedniego utworu do niego. Jaka powinna być piosenka na pierwszy taniec weselny?

W rytmie hip-hopu czy walca? – piosenka na pierwszy taniecZnaczący przekaz

Pierwszy Taniec jest bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów wesela. Nad jego wyborem Pary Młode spędzają często wiele godzin – niektórzy także wiele godzin przygotowują swoje układy choreograficzne. Wybór piosenki na pierwszy taniec nie może być przypadkiem – nie tylko rytm i nastrój muzyki mają znaczenie – ogromnie ważny jest tekst utworu, który nie może dotyczyć rzeczy sprzecznych z radością zawarcia związku małżeńskiego. Są piękne utwory, które traktują o zdradach, o zaginionych dzieciach, o wojnie, o małżeństwie z przymusu, o przemocy w rodzinie – takie utwory nie powinny być słyszane na weselu, a już na pewno podczas pierwszego tańca. Warto więc sprawdzać teksty piosenek żeby wiedzieć o czym tak na prawdę śpiewa wykonawca.

Wytańczyć z rytmem

Wybrana przez Parę Młodą piosenka na pierwszy taniec powinna być bardzo rytmiczna. Wtedy łatwiej przyjdzie Wam podczas niej zatańczyć. Nieskomplikowany rytmy mają wszelkie walce, dzięki czemu podstawowe kroki taneczne są dość proste do opanowania samodzielnie lub przy pomocy instruktora.

Osobisty stosunek do piosenki na pierwszy taniec

Idealnie, jeśli Para Młoda wybiera na pierwszy taniec piosenkę, która niesie ze sobą przyjemne wspomnienia – związane z ważną dla nich wspólną chwilą – momentem poznania, pierwszym pocałunkiem, oświadczynami. Osobisty stosunek do utworu pomaga zatańczyć pierwszy taniec, ponadto czyni go szczególną i wyjątkową chwilą, którą zapamiętamy na długo. 

Znajomość piosenki i tańca

Podczas pierwszego tańca nic nie może Was zaskoczyć. Łatwiej będzie Wam zapanować nad emocjami i pokonać stres, gdy każdy fragment, każdy dźwięk piosenki na pierwszy taniec będzie Wam znany. Jeśli nie jesteście dobrymi tancerzami, nie porywajcie się na walce angielskie, rumby, cha- che i bardziej skomplikowane choreografie. Bardzo często, mimo układu tanecznego mozolnie wyćwiczonego na kursie tańca, podczas tego ważnego momentu na weselu, emocje biorą górę. Niestety Młoda Para nie prezentuje się dobrze podczas pierwszego tańca, jeśli liczy szeptem kroki – Pani Młoda ma zaciśnięte ze zdenerwowania usta, a Pan Młody zroszone potem skronie.

Krótko, ale efektownie

Pierwszy taniec Pary Młodej nie powinien być zbyt długi. Trzy minuty to optymalna długość piosenki, przy nutach której zaprezentujecie się gościom weselnym. Czas ten można oczywiście wydłużyć, jeśli zechcecie, aby w trakcie Waszego tańca dołączyli do Was goście weselni. Poinformujcie wcześniej o swojej decyzji DJa, wodzireja lub zespół muzyczny, aby w odpowiednim momencie zaprosili na parkiet pozostałe pary.

Pierwszy taniec powinien być wyjątkową i magiczną chwilą dla oglądających Was gości weselnych, ale przede wszystkich dla Was – Pary Młodej. Wybierzcie więc szczególna piosenkę, którą z przyjemnością zatańczycie patrząc sobie w oczy.

KOMENTARZE: 6

 1. Nasz pierwszy taniec bedzie składał sie z kilku piosenek (mix piosenek ) nie mozemy sie zdecydować wiec zatanczymy do kilku ..

 2. My z żoną też tańczyliśmy pierwszy taniec po nauce w szkole tańca sulewskich. Zdecydowaliśmy się na taki profesjonalny kurs żeby mieć fajne wspomnienia. Udało się 🙂 na wideo ze ślubu wyglądamy super 🙂

 3. My po długich naradach, próbowaniu się w wieloma piosenkami, ostatecznie zdecydowaliśmy się na… Metalikę „Nothing else mathers”. Do tego zatańczyliśmy walca wiedeńskiego z rożnymi figurami. Choreografię zaplanowaliśmy samodzielnie, inspirując się różnymi filmikami z internetu. Podobno wyszło przepięknie:)

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).