Piosenka na zaręczyny? Wybierz utwór, który już zawsze zostanie w Waszej pamięci

Piosenka na zaręczyny? Wybierz utwór, który już zawsze zostanie w Waszej pamięci

Dobry pomysł na zaręczyny to przede wszystkim ich piękna oprawa. W zależności od tego, w jaki sposób i gdzie chcesz oświadczyć się swojej ukochanej, musisz zadbać o różne szczegóły. Piosenka na zaręczyny często jest jednym z tych ważnych elementów układanki. Szukasz idealnego utworu? Sprawdź nasze propozycje!

Tyle, ile piosenek o miłości, tyle też utworów o zaręczynach! Artyści często nagrywają kawałki, które znakomicie oddają romantyczną atmosferę tej wielkiej chwili. Jeśli planujesz zaręczyny, podczas których chcesz puścić swojej wybrance wyjątkową piosenkę, to na pewno warto poważnie zastanowić się, który utwór to będzie. Dlaczego? Ponieważ już zawsze będzie kojarzył się wam z tą piękną chwilą i zyska w ten sposób wyjątkowe znaczenie.

Idealna piosenka na oświadczyny powinna mówić o pięknie miłości, opisywać to wyjątkowe uczucie i oddawać radość, która wiąże się z posiadaniem drugiej połowy. Znakomicie nadają się w tym celu polskie piosenki o miłości, których tekst będzie bardzo jednoznaczny i sugestywny.

piosenka na zaręczyny, która porywa do romantycznego tańca
Envato

Piosenka na oświadczyny – wykorzystaj ją w ciekawy sposób!

 • Piosenka na zaręczyny może służyć do zbudowania romantycznej atmosfery przed tym, jak poprosisz swą ukochaną o rękę. Jeżeli zaplanowałeś zaręczyny w jakimś lokalu, poproś obsługę o włączenie tego utworu w odpowiednim momencie.
 • Możesz puścić ją także tuż po magicznym TAK, co z pewnością świetnie wpasuje się w wasz rozbawiony i pełen radości nastrój.
 • A może zaśpiewasz swojej ukochanej piosenkę na zaręczyny, by wprawić ją w ogromne wzruszenie i zrobić tym samym niesamowitą, podwójną niespodziankę?
 • Piosenka o zaręczynach może być rewelacyjnym tłem, jeśli planujecie nagrać kilka ujęć z tego wyjątkowego momentu lub tuż po nim, by ogłosić całemu światu radosną nowinę. Taką krótką scenkę możecie wykorzystać później, jeśli chcecie mieć własny teledysk ślubny – z pewnością będzie to fantastyczna pamiątka.

A może właśnie się zaręczyliście i planujecie ogłosić tę radosną nowinę najbliższym? Jeśli organizujecie zaręczynową imprezę dla znajomych lub uroczystą kolację z rodzicami, pomyślcie o odpowiednim podkładzie muzycznym. Przygotowaliśmy dla Was listę piosenek, które są wprost idealne na tę okazję. To uniwersalna playlista do świętowania zaręczyn dla świeżo upieczonego narzeczeństwa.

Perfekcyjna playlista piosenek na zaręczyny

 1. I do – Colbie Caillat
 2. Marry You – Bruno Mars
 3. Happy – Pharrell Williams
 4. You and me – Lifehouse
 5. We found love – Rihanna
 6. I’m yours – Jason Mraz
 7. What a wonderful world – Louis Armstrong
 8. Marry me – Train
 9. Lucky – Jason Mraz & Colbie Caillat
 10. My best friend – Tim McGraw
 11. I Will Always Love You – Dolly Parton
 12. This is love – David Grey
 13. Today Was a Fairytale – Taylor Swift
 14. Marry Me – Jason Derulo
 15. Love and Marriage – Frank Sinatra
 16. Let’s Get Married – Al Green
 17. Marry Me – Train
 18. She Will Be Loved – Maroon 5
 19. La vie en rose – Louis Armstrong
 20. Everything – Michael Bublé
 21. Finally Found You – Enrique Iglesias
 22. Come Away With Me – Norah Jones
 23. Because You Loved Me – Celine Dion
 24. Just Say Yes – Snow Patrol
 25. I Can’t Help Falling In Love With You – Elvis Presley

Zważywszy na romantyczny klimat i tekst wyżej wymienionych utworów, znajdziesz wśród nich także idealne piosenki na pierwszy taniec!

Mamy nadzieję, że powyższe piosenki na zaręczyny wprawią was w radosny nastrój i będą doskonałym elementem uzupełniającym tę wyjątkową chwilę. Teraz pora na to, by przejrzeć piosenki weselne na wasze przyjęcie!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore