Piosenka na podziękowania dla rodziców

Piosenka na podziękowania dla rodziców

Piosenka na podziękowania dla rodzicówPodziękowania dla rodziców to nieodzowny element każdego przyjęcia weselnego. W dzisiejszych czasach Młode Pary prześcigają się w pomysłach, czasem jednak najprostsze i najstarsze sposoby są najbardziej efektowne i wzruszające. Odbiór podziękowań zależy od wieku i gustu nie tylko rodziców, ale też gości weselnych. Słowa wypowiedziane od serce z pewnością zostaną zapamiętane na dłużej niż zabawny wierszyk. Muzyka zagrana w tle albo podczas wspólnego tańca Młodej Pary z rodzicami też ma istotne znaczenie. Jaki więc utwór wybrać?

Idealna piosenka

Piosenka sprawia, że nie tylko na policzkach Rodziców, ale także gości weselnych pojawiają się łzy wzruszenia. Najczęściej wybieraną piosenką na tę okoliczność jest utwór Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”. Fakt, jest to piosenka, która wywołuje wiele emocji. Wzrusza nie tylko Rodziców, ale też całą rodzinę i znajomych. Niemniej jednak są Pary, które szukają utworów mniej pospolitych. Na liście piosenek – podziękowań dla rodziców – a  więc pasujących tematycznie, mogą znaleźć się takie utwory do rozważenia, jak:

 • Cliver „Podziękowania dla rodziców”
 • Janusz Żyłka „Dla mamy i taty”
 • Dwa Kamraty „Kochani Rodzice”
 • Jack „Dziękuję Rodzicom”
 • Anna Jantar „Radość najpiękniejszych lat”
 • Kumpliki „Rodzice”
 • Bayer Full „Walc dla Rodziców”
 • Preludium „To dzięki Wam”
 • Madonna „Mother and Father”
 • Bernadeta Kowalska „Kochani moi Rodzice”
 • Jacek Kierok „Miłość rodzicielska”.

Piosenka to nie wszystko

Bez wątpienia przy wyborze piosenki na podziękowania dla rodziców nie możecie kierować się tylko melodią, choć oczywiście i ona ma znaczenie, jeśli zależy Wam na przykład na balladzie albo rytmicznym i skocznym utworze. Dokonując selekcji musicie wiedzieć, czy chcecie, by tekst piosenki na podziękowania przekazywał rodzicom to, co chcielibyście powiedzieć czy ma być tylko ukoronowaniem Waszej/ Waszych przemów. Ponadto koniecznie musicie zadbać o to, żeby nie popełnić faux pas. Bo czy podczas podziękowań tylko dla mamy (lub tylko dla taty), która zawsze Was wspierała, powinna w tle być puszczona piosenka okazująca wdzięczność dla obojga rodziców? Pamiętajcie także, że czasem warto zrezygnować z publicznych podziękowań dla rodziców na weselu, jeśli oni sobie tego nie życzą, mają zastrzeżenia do tej formy wyrażenia wdzięczności. Wtedy musicie rozważyć inne rozwiązania, jak na przykład wspólna kolacja kilka dni po uroczystości weselnej czy czuła rozmowa po błogosławieństwie rodziców jeszcze przed ceremonią zaślubin.

KOMENTARZE: 12

 1. Ja wybrałam piosenkę, która był przewodnią piosenką na weselu moich rodziców. Pytałam też teściów czy mają „swoją piosenkę”, ale powiedzieli, że nie. Ponieważ brali ślub rok po moich rodzicach i ta piosenka nadal była hitem weselnym, zdecydiwaliśmy, że będzie ta. Rodzice byli zachwyceni! W dniu naszego ślubu dziękując im za wszystko od początku gdy zostali małżeństwami, na sali wybrzmiała piosenka z ich ślubów! Stwierdzili, że to był cudowny pomysł, bo to było bardzo wzruszające i tylko My (młodzi + rodzice) wiedzieliśmy o co chodzi w 100%. To była nasza chwila. Tekst piosenki był po angielsku o miłości, zresztą wszyscy go znali i mówili, że super wybór. Rodzice byli zachwyceni – ja bardzo też – że nie musieliśmy słuchać tego tandetnego „Cudownych rodziców mam”. Orginalnie wybierajcie :).

 2. Też nie znosiłam piosenki „Cudownych rodziców mam”, dopóki nie byłam na weselu przyjaciół (też muzyków), którzy zagrali ją razem z kolegami swoim rodzicom w kwartecie smyczkowym – nagle okazał się to być niezły kawałek, bez tego banalnego tekstu, a melodia jest tak znana, że wszyscy i tak wiedzieli, o co chodzi. Wyszło bardzo ładnie i elegancko.

 3. U mojej siostry w ramach podziękowania rodzicom dj z Playdjs zaproponował specjalną składankę, a Młodzi wykonali bardzo ciekawy układ,a przy tym zrobili również pokaz zdjęć z rodzicami, świetnie to wypadło 🙂

 4. Piosenka „Cudownych rodziców mam” jest przepiękna i mnie wzrusza za każdym razem jak ją słyszą może dlatego, że mam właśnie takich rodziców jacy są opisani w tekście, jeśli ktoś jej nie znosi to chyba ma po prostu słabe dzieciństwo. A to , ze tak często jest na weselach to nie powinno mieć wpływu na jej wartość.

 5. A może od „innej strony” 🙂 – piosenka czy to śpiewana czy prezentowana podczas Podziękowań dla Rodziców to forma dopełnienia danej chwili, dodatek do kwiatów, dodatek do prezentów. Piosenka jako dedykacja to też prezent. Prezent dla rodziców od nowożeńców. Czy nie łatwiej dać szansę wyboru właśnie tym osobom, których dotyczy. Można najzwyczajniej w świecie zapytać się jakiś czas przed weselem rodziców czy życzą sobie taką czy inną piosenkę 🙂 Prezentacja w PowerPoincie to nie element podziękowań dla rodziców a jedynie wstęp przed tym właśnie momentem. Nikt nikogo do tańca nie powinien zmuszać – piosenka może być przecież „podkładem muzycznym”.

 6. Ckliwe i infantylne teksty w połączeniu z żenującym poziomem kompozycji, te piosenki dla rodziców to jakiś dramat, przy tych najnowszych propozycjach piosenka Urszuli Sipińskiej wypada, jak prawdziwe arcydzieło….

 7. Najważniejsze aby było naturalnie i prosto z serca.
  Jeśli robicie podziękowania na imprezie dlatego, że tak wypada albo dlatego że wszyscy tak robią, to lepiej kupcie rodzicom piękny bukiet i wręczcie po weselu. Wtedy i Wy i rodzice nie będziecie się stresować.
  Uwierzcie mi, że zawsze widać czy jest to szczere czy na zasadzie „bo tak wypada”.
  Jeśli jest szczerze i chwyta za serce to piosenka ma drugorzędne znaczenie. Zarówno Wy jak i rodzice będziecie tak przejęci chwilą, że nie zwrócicie uwagi na słowa piosenki. Ważne jest natomiast to, abyście powiedzieli coś od siebie. Wcale nie musi być do mikrofonu. W końcu dziękujecie rodzicom i nikt tego nie musi słyszeć. Bądźcie jednak naturalni i róbcie to bo tak czujecie.

 8. Moja narzeczona chciała nawet zaśpiewać „Cudownych rodziców mam”, ale na szczęście przeszła inna opcja 🙂 Też będziemy mieć prezentację w PowerPoincie, prawie jak na studiach.

 9. My przygotowujemy prezentację w Power Poincie o nas i naszych rodzicach. Na koniec wręczymy rodzicom kosze i kwiaty. Dzięki za podanie innych piosenek, które można wykorzystać 😉

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).