• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Planowanie wesela w dobie koronawirusa? Tak! Sprawdź podpowiedzi sal weselnych – cz. 1

Planowanie wesela w dobie koronawirusa? Tak! Sprawdź podpowiedzi sal weselnych – cz. 1

Pandemia koronawirusa to niezwykle trudny czas także dla branży gastronomicznej. Brak możliwości organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych to bolączka, z którą mierzą się obecnie restauracje i sale weselne. W tym trudnym czasie nie załamują jednak rąk, stale podnoszą swoje umiejętności i przede wszystkim dbają o dobrą komunikację ze swoimi klientami, służąc wsparciem i dobrą radą.

Specjalnie dla was postanowiliśmy zapytać kilku właścicieli i managerów domów weselnych o to, jak w obecnej sytuacji wyglądają prowadzone przez nich działania, jakie rozwiązania proponują swoim klientom, a także o ich nastroje i rady dla przyszłych par młodych. Już teraz mamy dla Was pierwszą część naszych wywiadów, już niebawem kolejna! Zachęcamy do lektury!

Jak wyglądają Państwa aktualne działania w sytuacji związanej z epidemią koronawirusa? Czy kontaktują się z Państwem i zamawiają terminy narzeczeni zainteresowani organizacją wesel w kolejnych latach (2021 i dalej)?

Milord Hotel, Pułtusk, mazowieckie: Tak, jak najbardziej kontaktują się z nam pary, chcące zorganizować przyjęcie weselne w kolejnych latach. Dostajemy dużo zapytań o wolne terminy na rok 2021 i kolejne lata.

Stara Szwajcaria, Gliwice, śląskie: Sytuacja, która obecnie zmieniła życie wszystkich, bardzo mocno wpłynęła także na nasz personel. Szkolimy się online, rozbudowujemy strefę chill out w naszym ogrodzie, tworzymy nowe oferty, w tym między innymi catering.

Jako że jesteśmy nowym obiektem na gastronomicznej mapie Gliwic, nadal posiadamy sporo wolnych terminów, dlatego wiele par młodych zmuszonych przenieść termin swojego wesela, korzysta z naszej oferty i rezerwuje przyjęcia w kolejnych latach.

Pałac pod Kampinosem, Warszawa, mazowieckie: Oczywiście kontakt z parami młodymi zmienił się diametralnie w stosunku do tego sprzed pandemii. Nie tylko my, jako obiekt mamy ograniczone możliwości, ale także pary młode czują obawę i strach przed odwiedzaniem różnych miejsc i osobistym kontaktem z obcymi sobie ludźmi.

Zainteresowanie naszym obiektem jest widoczne, ale głównie są to jednak kontakty online. Cały czas pracujemy, telefonicznie oraz mailowo. Jesteśmy dostępni o każdej porze dnia. Udzielamy wszelkich informacji oraz staramy się proponować dogodne rozwiązania na czas ograniczeń związanych z pandemią.

sala weselna
Unsplash

Zobacz także: Nie odwołuj – przełóż! Jak zorganizować wesele w czasie epidemii?

Jakie rozwiązania proponują Państwo dla osób zainteresowanych organizacją wesel na przyszłe lata w związku z sytuacją, w której spotkanie twarzą w twarz i obejrzenie sali na żywo nie jest możliwe?

Milord Hotel: W obecnej sytuacji nie prowadzimy spotkań z parami młodymi. Za pośrednictwem komunikacji mailowej przesyłamy zdjęcia sali, bufetów, pokoi oraz hotelu, starając się pokazać, jak wyglądają wnętrza naszego obiektu. Ustalanie wszystkich niezbędnych formalności odbywa się również droga mailową. Pozostajemy także w stałej dyspozycji telefonicznej.

Stara Szwajcaria: W dobie Internetu kontakt z naszymi klientami umożliwia nam live streaming, media społecznościowe oraz wirtualny spacer po naszym obiekcie dostępny na stronie internetowej. Klienci mogą uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące ich pytania, pobrać dostępne oferty, zapoznać się z umową, dokonać wirtualnego podpisu, a zadatek przesłać na konto, nie ruszając się z fotela.

Crystal Palace, Kraków, małopolskie: Skupiamy się przede wszystkim na prezentacji audiowizualnej. Przesyłamy zdjęcia oraz filmy, które fantastycznie odzwierciedlają wnętrza Crystal Palace. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia naszych profili na portalach weddingowych czy śledzenia fanpage’ów w mediach społecznościowych.

W jaki sposób kontaktują się Państwo z parami, które w związku z epidemią nie mogły zorganizować przyjęcia? Jakie kroki Państwo podejmują w tej sytuacji?

Mokoto, Warszawa, mazowieckie: Mailowo, telefonicznie. Zapewniamy pary młode, że nic nie przepadnie, wszystko przełożymy w czasie. Mamy sporo wolnych terminów jeszcze w tym roku i kolejnym, ponieważ nie zdążyliśmy nawet na dobre wystartować – pierwsza impreza miała się odbyć pod koniec marca. Organizacja wesela w piątek, a także w inne dni w tygodniu również jest możliwa.

Villa Róż, Stronie, małopolskie: Proponujemy alternatywne terminy, dostępne jeszcze w tym lub przyszłym roku. Z naszymi klientami kontaktujemy się telefonicznie, starając się wysłuchać, uspokoić pary młode i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Pałac pod Kampinosem: Cały czas jesteśmy w kontakcie z naszymi parami młodymi, reagujemy na wszelkie wątpliwości i niepokoje naszych klientów. Zawsze staramy się wspólnie wypracować rozwiązanie, które będzie dogodne dla przyszłych nowożeńców.

Bardzo elastycznie rozwiązujemy problemy z każdą z naszych par młodych, proponujemy dodatkowe terminy w obecnym oraz w przyszłym roku. Uwolniliśmy nawet kilka terminów weselnych przewidzianych wcześniej na takie imprezy, jak np. Andrzejki, Sylwester. Zawsze służymy radą oraz pomocą, a nawet proponujemy różne formy organizacji bardziej kameralnych uroczystości, również w plenerze. Mamy wrażenie, iż właśnie to imprezy pod gołym niebem, w obecnej sytuacji pandemii będą jeszcze bardzo popularne, a przybyli goście oraz pary młode będą czuli się nieco bezpieczniej.

Umowa, jaką zawieramy z naszymi klientami, jest bardzo przejrzysta, zabezpiecza zarówno obiekt, jak i parę młodą, wszystko zgodnie z przepisami prawa. Informujemy, kiedy i w jakiej sytuacji parom młodym przysługuje zwrot zadatku i do jakich działań w związku z podpisaną umową mają prawo.

Crystal Palace: W Crystal Palace zadowolenie naszych klientów to priorytet. W tak trudnym dla wszystkich czasie staramy się pomagać oraz wspierać – nam jako organizatorom także zależy na tym, aby dzień ślubu był magiczny i niezapomniany. Z parami młodymi wybieramy nowy, dogodny termin na organizację przyjęcia weselnego. Kontakt odbywa się drogą telefoniczną oraz poprzez komunikatory internetowe typu WhatsApp lub Skype.

Jakie są Państwa nastroje dotyczące aktualnej sytuacji? Jakie mają Państwo przewidywania co do organizacji wesel w najbliższej przyszłości?

Mokoto: Na szczęście optymistyczne. Może się zdarzyć, że będą wesela skromniejsze, na mniej osób niż było to planowane, ale wierzymy, że jednak naszych gości to nie zniechęci do wspólnego biesiadowania z najbliższymi.

Stara Szwajcaria: Zawsze staramy się być dobrej myśli, branża gastronomiczna/ślubna to jedna wielka rodzina. Nie możemy się poddawać, bo wielu ludzi nam zaufało i chcemy, aby wiedzieli, że nie są sami i dołożymy wszelkich starań, aby ich przyjęcie było wyjątkowe i magiczne.

Liczymy na to, że szybko będziemy mogli wrócić do gry. Nasz obiekt jest największym tego rodzaju w Gliwicach. Posiadamy 850 m2 na trzech salach oraz przeszło 6000 m2 ogrodu, dlatego nawet zakładając obostrzenia dotyczące limitów gości, jesteśmy spokojni o to, że przy tak wielkiej powierzchni będziemy mogli wkrótce organizować przyjęcia.

Crystal Palace: Wszyscy musimy stawić czoła tej niecodziennej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych gości jest najważniejsze, jednak mamy nadzieję, że organizacja przyjęć weselnych jak najszybciej stanie się możliwa.

sala weselna
Envato

Zobacz także: Jak skutecznie i bezpiecznie zawrzeć umowę na odległość w czasach pandemii?

Czy zauważają Państwo wzrost zainteresowania weselami organizowanymi w tygodniu oraz w miesiącach jesienno-zimowych? Czy mają Państwo wypełniony kalendarz takimi terminami?

Pałac pod Kampinosem: Nadal w pierwszej kolejności pary młode myślą o sobocie, jednak, jak najbardziej, piątki oraz niedziele także cieszą się popularnością.

W Pałacu pod Kampinosem mamy jeszcze kilka wolnych sobót w sezonie weselnym 2021. Te terminy w najbliższym czasie zapewne zostaną już zajęte. Jeśli jednak przyszli nowożeńcy myślą o weselu w drugiej połowie tego roku, wybierają niedziele bądź dni w tygodniu.

Crystal Palace: Terminy jesienno-zimowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród narzeczonych. W naszej ofercie przyszli państwo młodzi doceniają sezonowość menu. Zmieniając dania, kolory oraz wystrój na taki, który koresponduje z daną porą roku, jesteśmy w stanie osiągnąć niesamowite efekty. W tym momencie mamy zarezerwowane kilka terminów we wrześniu i w październiku.

Jakie rady, wskazówki mają Państwo dla przyszłych par młodych?

Stara Szwajcaria: Przede wszystkim apelujemy o spokój i pozytywne nastawienie. Menedżerowie restauracji i sal bankietowych są po to, aby pomóc odnaleźć się w aktualnej sytuacji. Wszyscy wspólnie możemy znaleźć złoty środek.

Warto rozważyć opcję kameralnych przyjęć w zakładanym z góry terminie, gdzie o catering zadba obiekt, w którym miało się docelową rezerwację. Często kompleksy gastronomiczne, takie jak nasz, mogą zorganizować takie menu w cenie wpłaconego zadatku, co pozwala utrzymać się gastronomii w czasie, kiedy nie może przyjmować gości w swoich restauracjach, a wam ułatwić to, aby najbliższym niczego nie zabrakło. Warto zmienić datę lub dla bezpieczeństwa poprosić o wstępną rezerwację w innym terminie. Pamiętajcie kochani, że wasze przyjęcie nawet w gronie wyłącznie najbliższej rodziny też może być wspaniałe, a na zabawę z pozostałymi bliskimi wam osobami przyjdzie czas w rocznicę ślubu. Bądźcie silni, zdrowi! Dużo miłości życzy team Stara Szwajcaria.

Pałac pod Kampinosem: Przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić fakt, iż dla par młodych sytuacja jest niespodziewana, a do tego niestety przykra. Oczywiście wszyscy wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, ale mamy też pełną świadomość jak ważnym wydarzeniem w życiu jest dla nowożeńców uroczystość zaślubin i przyjęcie weselne, i jak dużo czasu, energii oraz emocji wkładają oni w planowanie tego wyjątkowego dnia, nawet z dwu lub trzyletnim wyprzedzeniem.

Sytuacja zaskoczyła nas wszystkich i nie mamy na nią żadnego wpływu. To dla tych par młodych jest to pierwszy wspólny, życiowy egzamin, który muszą zdać najlepiej jak potrafią, często spotykając wiele problemów po drodze. W pierwszej jednak kolejności, radzimy im dbać o zdrowie swoje i najbliższych, a następnie spokojnie przygotować plan B. W porozumieniu ze swoimi usługodawcami na pewno uda się zaplanować tak zwane awaryjne rozwiązanie w razie, gdyby pierwszy termin weselny nie był możliwy do realizacji.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu