• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Formalności USC przez internet (PLUSC)

Formalności USC przez internet (PLUSC)

Urząd Stanu Cywilnego wyszedł nam naprzeciw. Już nie musimy zastanawiać się nad tym, gdzie, kiedy i w jaki sposób załatwić formalności związane ze zmianą stanu cywilnego, zmianą nazwiska, narodzinami dziecka, śmiercią bliskiej osoby.

Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego można załatwiać korzystając z Platformy Usług Stanu cywilnego – w skrócie PLUSC.

Czym jest PLUSC?

To innowacyjny projekt, dzięki któremu sprawy w urzędzie związane ze ślubem, narodzinami dziecka, zgonem i innymi zdarzeniami życiowymi, staną się znacznie łatwiejsze. Platforma Usług Stanu Cywilnego to pewnego rodzaju poradnik, który przeprowadzi Was przez kwestie związane z załatwianiem spraw związanych z wydarzeniami wpisanymi w życie każdego człowieka. Nie brakuje tu informacji dotyczących zawarcia małżeństwa i jego rozwiązania, ślubu cywilnego, wydawania odpisów, rejestracji zgonów.

– Celem portalu – Platformy Usług Stanu Cywilnego jest dostarczanie kompleksowych informacji związanych z ważnymi zdarzeniami życiowymi. Poszukują ich osoby, którym urodziło się dziecko, którzy biorą ślub, lub którym zmarła bliska osoba. Te zdarzenia wymagają procedur urzędowych, czasem związanej z nimi organizacji uroczystości. Jak szybciej, sprawniej i bardziej kompetentnie wszystko zorganizować? W którym urzędzie załatwić sprawę, z usług której firmy komercyjnej skorzystać? Na te właśnie pytania użytkownicy znajdą odpowiedzi na naszym portalu – mówi Władysław Penar, prezes zarządu Technika IT, pomysłodawca PLUSC.

Kiedy można skorzystać z PLUSC?

Platforma PLUSC jest  dostępna każdego dnia w tygodniu i o każdej godzinie. Internauci pozyskają interesujące ich informacje bez względu na czas i miejsce pobytu. Poza standardowymi funkcjami elektronicznymi i opublikowanymi poradami oraz instrukcjami na łamach Platformy Usług Stanu Cywilnego internauci mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania od wirtualnego doradcy.

– Użytkownik portalu PLUSC, szukający informacji dotyczących załatwienia sprawy związanej z urodzeniem dziecka, małżeństwem czy zgonem, prowadząc interaktywny dialog z wirtualnym doradcą, precyzuje swoje zapytanie. W odpowiedzi, doradca przedstawia odpowiedni scenariusz postępowania, obejmujący także linki do właściwych miejscowo urzędów stanu cywilnego – mówi Władysław Penar.

Z usług wirtualnego doradcy i bazy wiedzy Platformy Usług Stanu Cywilnego możemy korzystać po wejściu na ogólnopolską stronę urzędu stanu cywilnego.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu