Nie wiesz, jakie podziękowanie dla gości wybrać? Gazeta weselna – to jest...

Nie wiesz, jakie podziękowanie dla gości wybrać? Gazeta weselna – to jest to!

gazeta weselna
gazetaweselna

Ślub tuż-tuż, a Wy nadal nie wiecie, w jaki sposób podziękować swoim gościom za obecność? Jeśli jeszcze nie znaleźliście nic w swoim guście, to znaczy, że nie widzieliście gazety weselnej. Wpisuje się w klimat każdego wesela, jest spersonalizowana i kreatywna – Wasi bliscy ją pokochają!

Jak podziękować gościom za obecność w dniu ślubu i wspólną zabawę na weselu? To prawdopodobnie najczęściej zadawane pytanie, które towarzyszy parom młodym niemal od samego początku przygotowań. Rynek ślubny zalany jest setkami ofert na mniej lub bardziej kreatywne podziękowania dla gości. My podpowiemy Wam, jak upiec na jednym ogniu dwie pieczenie – podarować gościom miły upominek, ale jednocześnie uatrakcyjnić swoje wesele.

Gazeta weselna – kreatywne podziękowanie

Domowe nalewki, miody, magnesy na lodówkę, krówki… te i inne pomysły na podziękowanie dla gości mają tylko jedno zadanie – wywołać uśmiech na twarzy bliskich. Prawda jest jednak taka, że mało który gość zabiera je ze sobą do domu, a jeśli już, to szybko o nich zapomina.

Wyjątkiem jest gazeta weselna, czyli w pełni spersonalizowana gazeta przygotowana z okazji ślubu i opisująca właśnie historię Waszej miłości. Brzmi pięknie, prawda? To niesztampowa atrakcja na wesele, którą możecie zamówić i wykorzystać również jako piękne podziękowanie. Dla gości, dla Waszych rodziców, a także dla Was będzie to piękna pamiątka.

Jeśli szukacie czegoś, co będzie wyróżniało Wasze wesele na tle wszystkich innych, to gazeta weselna jest najlepszym pomysłem. Uatrakcyjni ten dzień (zwłaszcza dla tych, którzy boją się parkietu) i jeszcze długo po ślubie Wasi goście będą wspominać ją z łezką w oku.

Własna gazeta weselna – plusy

Możecie się zastanawiać, czy gazeta weselna to dobry pomysł na symboliczny prezent dla bliskich. Czy przypadnie do gustu gościom? Czy nie jest zbędnym wydatkiem? Pamiętajcie, że wśród wielu innych ślubnych kosztów ten nie wydaje się największym, zwłaszcza przy tak wielu plusach tego rozwiązania.

Zdecydowaną zaletą gazety na weselu jest to, że opowiada o Was i jest całkowicie spersonalizowana – goście z przyjemnością przeczytają o tym, jak się poznaliście i jak wyglądały zaręczyny. Jest pretekstem do rozmów i bliższego poznania się obu rodzin, a także ma praktyczne zastosowanie. Jakie?

W gazecie możecie zamieścić np. menu weselne. To także świetna dekoracja stołów i pamiątka, którą Wasi bliscy chętnie zabiorą do domu, a rodzice będą pokazywać wszystkim częściej niż nagranie ze ślubu!

piękny prezent dla gości weselnych gazeta weselna

Gazeta weselna – pomysły na teksty

Przygotowanie własnej gazety na wesele to zadanie, która wymaga dużej dozy kreatywności, dlatego zlecenie tego komuś może odjąć Wam nieco obowiązków w czasie przedślubnych przygotowań. To jednak od Was zależy, co znajdzie się w gazecie weselnej. Pomysłów na teksty jest wiele:

– historia zaręczyn,
– opowieść o tym, jak się poznaliście,
– artykuł o przesądach ślubnych,
– wywiad z parą młodą,
– podziękowanie dla gości,
– żarty o ślubie i małżeństwie,
– tematyczne felietony,
– historia miejsca ślubu lub wesela,
– list do Was z przyszłości.

Ile kosztuje spersonalizowana gazeta weselna?

Raczej nie znajdziecie nigdzie gotowego cennika, bo każda gazeta weselna to inne materiały. Koszt przygotowania spersonalizowanej gazety uzależniony jest też od nakładu, czyli tego, ile sztuk potrzebujecie dla swoich gości. Średnia cena gazety weselnej oscyluje w granicach 800-1500 zł.

W cenie zawiera się nie tylko wydrukowanie gazet, ale też przygotowanie specjalnie dla Was odpowiednich tekstów, grafik i innych materiałów, a następnie złożenie ich w całość i wydrukowanie projektu tak, aby całość prezentowała się naprawdę zjawisko.

Czy warto? Oceńcie to sami albo zapytajcie swoich gości, czy chcieliby przeczytać na weselu co nieco ciekawostek z Waszego życia.

Artykuł powstał we współpracy z gazetaweselna.pl

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz