• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Pomysły na wesele, które staną się nie tylko atrakcją, ale także zaskoczą gości!

Pomysły na wesele, które staną się nie tylko atrakcją, ale także zaskoczą gości!

Jak zaskoczyć gości na weselu? Jaką atrakcję lub niespodziankę wymyślić, aby wydarzenie wspominali nie przez kilka miesięcy, a przez długie lata? Jeśli wciąż się nad tym zastanawiacie, sprawdźcie, jakie pomysły na wesele wpadły nam do głowy!

Większość par młodych stara się jak najbardziej wyróżnić. Przed weselem i ślubem poszukują ciekawych i nietypowych atrakcji, którymi zaskoczą gości. Część stawia na romantyczne niespodzianki, inni chcą, aby przede wszystkim było śmiesznie. Na co ostatecznie się zdecydować? Jak pójść swoją własną ścieżką?

Atrakcje weselne siłą rzeczy będą się powtarzać, choć oczywiście sposób ich zaprezentowania może być inny, na przykład ciekawa księga gości ze zdjęciami z fotobudki. Choć nie jest to niespotykany wcześniej pomysł, z pewnością goście będa się doskonale bawić, wykonując fotografie i wpisująć kilka słów dla młodych. Jeśli jednak to wam nie wystarcza, zobaczcie, jakie ekstremalne atrakcje możecie zafundować sobie i gościom.

Pomysły na wesele – śmieszne i romantyczne niespodzianki i atrakcje

Nie trzeba się długo głowić, aby wymyślić, jak w nietypowy sposób zrobić coś, co zawsze pojawia się na weselu. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów, jeden z nich sprawi, że wasz pierwszy taniec i piosenka mogą już nie wyglądać i nie brzmieć tak, jak planowaliście!

Ścianka do zdjęć

Jeśli zdecydowanie nie chcecie zamawiać fotobudki czy fotolustra, ponieważ uważacie, że to mają wszyscy, zróbcie ściankę do zdjęć. Dokładnie tak, jak podczas wielkich gal filmowych. Każdy będzie mógł użyć swojego własnego telefonu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ściankę ozdóbcie według własnego pomysłu. Mogą się na niej znaleźć wasze imiona lub data ślubu. Mogą również pojawić się wasze zdjęcia z dzieciństwa czy inne śmieszne rysunki i cytaty.

Envato

Zobacz także: Szukasz nietypowych atrakcji na wesele? Zajrzyj do naszego katalogu pełnego ofert!

Pierwszy taniec z choreografią ze znanego filmu

Pierwszy taniec to dla wielu par bardzo stresujący moment, dlatego to zadanie dla tych świeżo upieczonych małżonków, którzy taniec mają we krwi. Chcecie naprawdę zaskoczyć gości? Zatańczcie jakieś układ ze znanego filmu. Nie musi być to koniecznie romantyczny “Dirty Dancing”. Ruchy z musicalu “Grease” czy innego szybkiego układu z pewnością spodobają się oglądającym was gościom.

Romantyczne motyle

Wyjście z kościoła po złożeniu sobie przysięgi małżeńskiej to niezwykle piękny i podniosły  moment dla każdej pary młodej. Właśnie wtedy po raz pierwszy zakochani mają szansę zaprezentować się przed całym tłumem gości jako szczęśliwe małżeństwo.

Jeśli chcecie, aby ten moment był jeszcze bardziej podniosły, zamówcie prawdziwe motyle, które zostaną wypuszczone w momencie, w którym wyjdziecie z kościoła. Upewnijcie się jednak, że motyle pochodzą z zadbanej i zdrowej hodowli. Żadne zwierzę nie powinno cierpieć dla ludzkiego kaprysu.

Śmieszne naklejki na butach

Pomysły na wesele mogą być przeróżne! Naklejki to mały dodatek, który z pewnością docenią ci goście, którym dobrze znane jest  przewrotne poczucie humoru. Naklejki oczywiście powinny się znaleźć na butach pary młodej, jednak można je również podarować gościom. Z pewnością fotograf ślubny wymyśli odpowiedni sposób na to, żeby zrobić śmieszne zdjęcie ze wszystkimi gośćmi i zabawnymi naklejkami.

Unsplash

Zobacz także:Ciekawe pomysły na prezenty dla gości weselnych

Food truck

To wciąż niespodzianka, która na polskich weselach spotykana jest niezwykle rzadko. No bo po co zamawiać food truck, skoro menu weselne jest tak bogate? Uwierzcie, warto zdecydować się na taką atrakcję! Wystarczy zrezygnować z jednego ciepłego posiłku i powiadomić gości o nietypowej okazji do zjedzenia na przykład burgera w waszym ślubnym food trucku. Na tę “przekąskę” skuszą się zarówno dorośli, jak i zachwycone dzieci.

Poczęstunek tematyczny podczas składania życzeń

Szczególnie na weselach, na które zaproszono wielu gości, składanie życzeń może być niezwykle czasochłonne. A skoro trwa tak długo, po sali z pewnością zacznie hulać nuda. Zmienić może to mały poczęstunek tematyczny dla gości, którzy prawdopodobnie będą już nieco głodni. Kufel piwa i kanapka ze smalcem. Kieliszek prosecco i kawałek margarity? To będzie prawdziwy strzał w dziesiątkę!  

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu