• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Prezent ślubny na 4 sposoby

Prezent ślubny na 4 sposoby

Prezent ślubny powinien być wyrazem naszych dobrych życzeń i jednocześnie pomóc przyszłym małżonkom w urządzeniu wspólnego gospodarstwa domowego. Mamy dla Was kilka pomysłów na prezenty ślubne dla Młodych.

Pieniądze zamiast prezentu

Niezwykle popularnym prezentem dla nowożeńców jest koperta z pieniędzmi. To bardzo przydatny podarunek dla młodych ludzi, którzy stoją na początku swojej wspólnej drogi życiowej. W ten sposób mogą uzbierać sporą kwotę, którą wykorzystają zgodnie z własnymi potrzebami. Jeśli macie wiedzę o tym, że Para Młoda życzyłaby sobie zamiast prezentu – ekwiwalent pieniężny, podarujcie im go. Oczywiście nie jest to romantyczny i spędzający sen z powiek upominek, ale cieszy się z niego większość Młodych Par.

Prezent z listy prezentów ślubnych

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem i świetną podpowiedzią dla gości weselnych jest sporządzenie listy potrzebnych rzeczy przez Parę Młodą. Sposób ten wyklucza sytuację, w której prezenty się powtórzą. Jeśli sami wybieramy prezent ślubny dla nowożeńców, to zastanówmy się, z czego tak naprawdę będą zadowoleni. Do popularnych i praktycznych prezentów należą: komplet  eleganckiej pościeli z satyny lub zestaw ręczników. Wybierając takie właśnie prezenty możemy mieć pewność, że przydadzą się w życiu codziennym.

Niestandardowe pomysły na prezent

Bardziej oryginalnym i wyszukanym prezentem może być wykupienie kilkudniowego pobytu w renomowanym hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, a nawet weekendowej i egzotycznej wycieczki. Taki pomysł powinien zachwycić każdą Młodą Parę. Niestandardowym pomysłem jest także zakup dobrych gatunkowo miseczek z chińskiej porcelany wraz z pałeczkami  do ryżu i kieliszkami do sake lub ozdobnych, drewnianych masek do powieszenia na ścianę.

Drobny prezent ślubny jest wskazany

Młodą Parę wypada obdarować choćby drobiazgiem, nawet wtedy, gdy jesteśmy zaproszeni jedynie na ich ślub. Tradycyjnym i wciąż atrakcyjnym zwyczajem jest wręczanie nowożeńcom bukietu pięknych kwiatów. Niemniej może to być również ciekawa książka z dedykacją, album na zdjęcia lub koszyczek słodkości.

Jeśli Młoda Para zamieściła w zaproszeniu adnotację, że zamiast kwiatów woli otrzymać ekwiwalent pieniężny, który później przekaże na wybrany cel charytatywny, albo pragnie dostać maskotki, które później rozda w domu dziecka czy po prostu chciałaby zamiast kwiatów otrzymać określony upominek, uwzględnijmy te życzenia.

Jeżeli Młoda Para nie zażyczyła sobie inaczej – kupmy kwiaty, ale koniecznie cięte, ponieważ kupowanie kwiatów doniczkowych może zostać uznane za nietaktowne (nie wiadomo, czy Para Młoda będzie się nimi opiekować).

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu