Poznań – atrakcje, które zachwycą cię w mieście koziołków!

Miasto położone na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą, w którym nie brakuje wyjątkowych miejsc i zabytków. Koziołki, Malta i pyszne świętomarcińskie rogale – z tego właśnie słynie Poznań. Atrakcje, jakie oferuje miasto zachwycą nie tylko dorosłych, ale również małych podróżników!

Poznań – atrakcje, które zachwycą cię w mieście koziołków!
Vintage toned picture of the Market Square in Poznan Old Town, Poland.
Aplikacja wesele z klasą

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zorganizować wieczór panieński, szukasz idealnego miejsca na zaręczyny lub podróż poślubną w Polsce możesz mieć pewność, że Poznań będzie doskonałym miejscem do zrealizowania tych planów. Czym przyciąga miasto koziołków? O tym poniżej!

Oferty promowane

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Stary Rynek

To miejsce stanowi obowiązkowy punkt każdej wycieczki do stolicy Wielkopolski. W jego centralnej części wznosi się renesansowy ratusz (dziś siedziba muzeum miasta) z zainstalowanym w wieżyczce zegarem z koziołkami, które dokładnie w południe ukazują się oczom zgromadzonych na rynku turystów i poruszane zegarowym mechanizmem dwanaście razy uderzają się rogami. Na poznańskim rynku można zobaczyć również piękne domy budniczych – wąskie kamieniczki należące do najbiedniejszych kupców, które po wojnie zostały odrestaurowane oraz cztery fontanny: Apolla, Neptuna, Marsa i Prozerpiny.

Ostrów Tumski

To odcięta od miasta wyspa zlokalizowana na Warcie, o niezwykle bogatej historii. Do najważniejszych zabytków, jakie warto zobaczyć w tym miejscu należą: Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, będąca najstarszą polską katedrą, a także budynek Akademii Lubrańskiego – pierwszej uczelni wyższej w mieście. To także miejsce pełne klimatycznych uliczek, restauracji i knajpek, gdzie po prostu można odpocząć.

Zamek Cesarski

Wyjątkowa rezydencja monarsza powstała w początkach XX wieku specjalnie dla cesarza Prus Wilhelma II. Obecnie to szczególne miejsce na kulturalnej mapie miasta, w którym swoją siedzibę ma Centrum Kultury Zamek a także Teatr Animacji, Odbywają się tu liczne koncerty, spektakle, spotkania literackie, wystawy sztuki czy pokazy filmowe. Przed samym zamkiem znajduje się Pomnik Pogromców Enigmy, bowiem po I wojnie światowej działał tutaj m.in. Wydział Matematyczny Uniwersytetu Poznańskiego, którego studenci złamali kod Enigmy – niemieckiej maszyny szyfrującej.

Stary Browar

To nie tylko jedno z najpiękniejszych centrów handlowych w Europie, ale również miejsce sztuki i kultury, którego architektura naprawdę zachwyca. To także przestrzeń odpoczynku i relaksu dla mieszkańców i turystów. Jest tu piękna, zielona strefa, są leżaki, odbywają się zajęcia sportowe i koncerty!

Widok na panoramę Poznania
Envato

Ciekawe miejsca w Poznaniu – Malta

Ciekawe miejsca w Krakowie czy Warszawie zachwycają rokrocznie tysiące turystów. Takich przestrzeni nie brakuje również w Poznaniu! Jedną z nich jest właśnie Malta!

To wyjątkowe centrum rekreacyjne, oddalone zaledwie kilka kilometrów od Starego Miasta. Idealne miejsce na rodzinny spacer, ale także aktywny wypoczynek. Wachlarz atrakcji, jakie dostępne są tutaj dla odwiedzających może naprawdę zaskoczyć. Zlokalizowane na terenie Malty – Jezioro Maltańskie umożliwia organizację imprez kajakowych i wioślarskich.

Co jeszcze czeka na was w tym nowoczesnym centrum rozrywki? Całoroczny stok narciarski, tor saneczkowy, kolejka górska, mini golf – to oferuje odwiedzającym kompleks Malta Ski. Nie brakuje tutaj również placów zabaw, pól piknikowych i parków linowych. W lecie istnieje możliwość uczestnictwa w seansach kinowych pod gołym niebem.

Dla najmłodszych niezwykłą atrakcją może okazać się również przejażdżka Maltanką – kolejką wąskotorową lub wizyta w Termach Maltańskich – parku wodnym, którego część zlokalizowana jest na otwartej przestrzeni. Na szczególną uwagę zasługuje także, cieszący się ogromną popularnością, tor bowlingowy na świeżym powietrzu.

Poznań atrakcje - rynek
Envato

Zobacz także: Trójmiasto – atrakcje, które warto zobaczyć na Pomorzu

Poznań – atrakcje dla dzieci

W Poznaniu dzieci z pewnością nie będą się nudzić. W mieście znajduje się bowiem wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Do tych, które według nas zasługują na szczególną uwagę można zaliczyć:

Brama Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa

Tumskiego)Poznanie historii początków państwa polskiego bez muzealnych eksponatów? W tym miejscu to możliwe! Historia przedstawiona w nowoczesny sposób, z użyciem multimediów na pewno będzie dla dzieci świetną rozrywką, ale także sporą dawką wiedzy. To przestrzeń, w której wszystkiego można, a nawet trzeba dotknąć! Rodzinne zwiedzanie pod hasłem Wyprawa z Mieszkiem, Poszukiwacze skarbów czy Zbudujmy Ostrów Tumski to idealny sposób, aby aktywnie i ciekawie spędzić czas ze swoimi pociechami.

Rogalowe Muzeum Poznania

To miejsce spodoba się zwłaszcza małym łasuchom. W muzeum można bowiem zobaczyć, jak mistrzowie cukiernictwa przygotowują wyjątkowy poznański przysmak – rogal świętomarciński. Po warsztatach następuje oczywiście czas na degustację smakołyków. W ramach pokazu dzieci poznają także historię, tradycję i kulturę miasta.

Ogród zoologiczny w Poznaniu

Wizyta w ZOO to zawsze świetny pomysł, jeśli zależy nam, aby ciekawie zorganizować czas dzieciom. Ogród zoologiczny w Poznaniu składa się ze starej i nowej części. Można w nim zobaczyć kilkaset gatunków zwierząt w tym m.in. słonie, rysie, tygrysy syberyjskie, kangury, wielbłądy, marabuty, alpaki czy kuce szetlandzkie, ale także skorzystać z dostępnych nowoczesnych placów zabaw, mini parku linowego czy przejazdu kolejką.

Tajemniczy Pokój

Doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również rodziców i opiekunów. Wspólnie przenosicie się do innego świata i tylko dzięki waszej wyobraźni, zdolności dedukcji i sprytowi możecie się z niego wydostać oraz spełnić misję, jakiej podejmujecie się wchodząc do tajemniczego pokoju!

4.9/5 - (36)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore