Problemy podczas wesela: płakać czy śmiać się?

Problemy podczas wesela: płakać czy śmiać się?

Ślub
jest radosnym i szczęśliwym dniem każdej pary młodej. Czy możemy
uniknąć kłopotów na weselu, które mogą nieznacznie zepsuć
nastrój nowożeńców i gości? Tak, jeżeli będziemy do nich
przygotowani. Przedstawiamy, jakie problemy mogą na Was czekać i
jak je rozwiązać.

Aplikacja wesele z klasą

Dziewczyna powiedziała „tak” i zaczęły się burzliwe przygotowania do ślubu. Niektórzy biorą tabletki uspokajające, czasami nawet w wielkich dawkach, a niektórzy trzymają się złotej zasady: staranne planowanie wesela jest kluczem do sukcesu wydarzenia. Jednak na weselu zdarzają się różne dziwne rzeczy. Sztuką jest przewidzieć to wszystko z góry.

„Na
zdrowie, czyli p
ijani
goście”

Czasami zdarza się, że są goście na weselach, którzy nadużywają alkoholu i zachowują się nieprzyzwoicie wobec innych. Aby tak się nie stało, możesz ograniczyć ilość alkoholu. Ale wiadomo, osoba, która chce wypić więcej, na pewno to zrobi, niezależnie od programu kulturalno-rozrywkowego. Co prawda są sytuacje, w których lepiej zadbać o taki program. Wybierając się na sesję zdjęciową, zaraz po ceremonii, zadbaj o rozrywkę dla gości w tym czasie.

Jeśli uważasz, że któryś z gości traci nad sobą kontrolę, poproś jego osobę towarzyszącą o pomoc. Najlepszym sposobem, chociaż bezlitosnym, jest poproszenie o opuszczenie wesela nieodpowiednio zachowującego się gościa. W żadnym wypadku nie rób publicznych skandali, ponieważ chcesz, aby wesele zostało zapamiętane przez wszystkich gości pozytywnie i z uśmiechem.

Zdjęcie: Pexels

Pijany
Pan Młody”

Tak też może się zdarzyć. Zestresowany pan młody może zapomnieć o śniadaniu i wypić alkohol na pusty żołądek. W takim wypadku pomoże tylko świadomość mężczyzny, jak ważne jest to wydarzenie. Zadbaj o to, aby Twój ukochany miał przekąskę w trakcie dnia.

„Koszmar
sukni ślubnej”

Zdjęcie: Unsplash

Błoto, deszcz, wino czy tańce – istnieje wiele czynników, które mogą zepsuć Twoją suknie ślubną. Jest na to rozwiązanie. Jeżeli jest deszcz – sesję zdjęciową przenieś w inny dzień. Podczas kolacji nie zapomnij o używaniu serwetek i ręczników. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą nici z igłą.

Zresztą, nic strasznego, że brzeg sukienki będzie poplamiony – nie przejmuj się i świętuj dalej!

„Niespodziewani goście”

Zdjęcie: Unsplash

Kiedy na weselu pojawiają się niespodziewani goście, zawsze to jest trochę stresujące, zwłaszcza, gdy nie masz dla nich zaplanowanego miejsca. A co jeżeli pojawia się na Twoim ślubie były chłopak albo pierwsza miłość Twojego narzeczonego? I można by nie skupiać na nich uwagi, jeżeli nie fakt, że próbują zrobić zamieszanie?

Jeżeli coś takiego się przydarzyło, zawsze możesz poprosić najlepszych przyjaciół, aby z nimi porozmawiali i poprosili o upuszczenie wesela.

„Oko
fotografa”

Czy na pewno fotografuje mój lepszy profil? Mamy pozować, czy zachowywać się naturalnie? Aby nie wynikło tyle pytań – warto spotkać się z fotografem przed weselną imprezą i umówić szczegóły zlecenia.

Kto
ma informację, ten ma w
ładzę!

Niezręcznych sytuacji jest wiele. Miejmy jednak nadzieję, że te informacje pomogą przygotować się do takich rzeczy na Twoim weselu i zredukować niepotrzebny stres.

To nie znaczy, że coś takiego koniecznie stanie się na Twoim ślubie. Jednak, kto ma informacje – ma władzę.

W końcu jest to jeden z najszczęśliwszych dni w Twoim życiu. Później i tak będziesz wspominać wszystkie problemy z uśmiechem. 🙂

Autor: Viktoriia Metelska

4.9/5 - (25)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore