• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Jak przygotować spotkanie rodziców po zaręczynach?

Redakcja
Jak przygotować spotkanie rodziców po zaręczynach?

Zaręczyny to niezwykle ważny moment w relacji każdej pary. Symbolizują one początek nowego rozdziału, przejście na kolejny etap związku. Towarzyszą temu bardzo silne emocje, ale nie tylko narzeczeni przeżywają te chwile bardzo mocno. To także ważne wydarzenie dla ich rodziców, dlatego warto od razu pomyśleć o wspólnym świętowaniu. Dawniej to zaręczyny odbywały się na oczach najbliższych, a panowie prosili ojców swoich wybranek o rękę córki. Dziś częściej organizuje się spotkanie rodziców po zaręczynach. Jak się do niego przygotować?

Spotkanie rodziców po zaręczynach

Określcie charakter spotkania

Czy będzie to uroczysta kolacja zaręczynowa czy raczej integracyjna zabawa w kręgielni? Zaręczynowy wieczór z rodzicami nie musi upłynąć na siedzeniu przy stole. Wspólnie spędzony czas na pewno wszystkich do siebie zbliży!

Ustalcie, co chcecie powiedzieć

Czy planujecie poważne rozmowy o ślubie czy chcecie, by Wasi rodzice się lepiej poznali, a może wszyscy doskonale się już dogadujecie i chcecie swobodnie cieszyć się wspólnie spędzonym czasem?

Przygotujcie dobre jedzenie

To obowiązkowy punkt każdego udanego spotkania! Możecie zamówić catering lub wykorzystać okazję i zapunktować u przyszłych teściów umiejętnościami kulinarnymi.

Zaplanujcie, co będziecie robić

Kolacja zaręczynowa nie musi ograniczać się do jedzenia i rozmów przy stole. Pomyślcie nad dodatkowymi „atrakcjami”. Ciekawym pomysłem będzie przygotowanie albumów ze zdjęciami z dzieciństwa i przywołanie wspomnień.

Pamiętajcie, że nie ma się czym stresować! Najważniejsze jest to, żebyście się spotkali i mogli wspólnie świętować zaręczyny!

fot. Pexels

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet