Przygotowania do ślubu na własną rękę – nic prostszego! Najmodniejsze dekoracje DIY!

Przygotowania do ślubu na własną rękę – nic prostszego! Najmodniejsze dekoracje DIY!

Ślubno-weselne poszukiwania dekoracji to nie lada wyzwanie. Mimo to większość par decyduje się wziąć sprawy we własne ręce. Wynika to z wielu względów.

Po pierwsze, ufamy własnej intuicji, po drugie, wiemy jakiego efektu oczekujemy, po trzecie, liczymy się z kosztami przerażeni sumą, jaką rzucają nam dekoratorzy. Zazwyczaj para ma jakiś ogólny projekt i zamysł. Zna swój gust, często inspiruje się zdjęciami udostępnionymi w social mediach, jednak pomimo planu nie zawsze wie, gdzie szukać pomocy i jak się do tego zabrać. W tym artykule pokażemy wam, że nie taki wilk straszny, jak go malują.

W doborze dekoracji ślubnych i
weselnych mogą nam pomóc sklepy internetowe

Wśród motywów przewodnich królujących od kilku sezonów największą popularnością cieszy się styl boho. Mówiąc o stylu boho na myśl przychodzą dodatki, takie jak: roślinność, drewniane dekoracje, łapacze snów, pióra, jutowe czy koronkowe wtążki. Wiele z tych rzeczy w postaci półproduktów jest ogólnodostępnych. Juta, koronki czy wstążki, szklany słoik i świeca – mamy gotowy przepis na świecznik. Proste, prawda? To jedna z wielu rzeczy, jaką możemy stworzyć własnoręcznie. Ograniczać nas tylko może wyobraźnia. Polne kwiaty, świece, latarnie, różnego rodzaju materiały: tiul czy organza formowana w kokardy – wystrój kościoła gotowy! W taki oto prosty sposób możemy stworzyć otoczkę w stylu rustykalnym z domieszką boho.

Happenings.pl

Nie moglibyśmy nie wspomnieć o drugim mocno widocznym trendzie, który będzie alternatywną propozycją dla stylu boho. Rose gold doskonale wpisuje się w styl glamour, jest elegancki, a jednocześnie przytulny. Świetnie sprawdzi się również podczas wieczoru panieńskiego, na który znaleźć możemy mnóstwo dodatków i gadżetów w tym kolorze: od dekoracji sali, do dekoracji stołu, kończąc na gadżetach. Panny młode chętnie dokonują wyboru dodatków w stylu rose gold.

Wartymi uwagi są dekoracje ślubne personalizowane. Coraz więcej osób decyduje się na nie, ponieważ w tym szczególnym dniu chcą czuć się wyróżnione, a po ślubie zostawiają takie dodatki jako pamiątki. Personalizowane zaproszenia, banery, winetki czy drewniane wyroby w postaci zawieszek na krzesła, topperów na tort, dekoracji stołów. Oprócz personalizacji zaletą ich jest niewątpliwie forma proekologiczna.

Happenings.pl

Na jakie dekoracje ślubne się zdecydować?

Przede wszystkim na takie, które nam się podobają. Nie ma reguły, to co jest modne, niekoniecznie musi przypaść każdemu do gustu. Do dekoracji sali weselnej często wystarczą drobne detale, gdyż sama sala, jej oświetlenie, witryny, parkiet, filary, czy ściany robią wrażenie. Nie strójmy niczego na siłę. Niektórzy decydują się jedynie na skromne przystrojenie krzeseł w pokrowce z szarfami, balony z helem na ciężarkach rozmieszczone po całej sali, świece na stołach, parę pomponów bibułowych no i oczywiście delikatnie przyozdobioną ściankę za parą młodą np. w eko dodatki z imionami.

Pamiętajmy o kolorystyce, nie skupiajmy się tylko na jednym kolorze, łączmy 2-3 kolory, np. piękne wygląda złoto z grantem, czy też srebro z bielą. Inspiracje znajdziecie na wielu blogach ślubnych czy portalach społecznościowych. Do całości brakuje tylko żywych kwiatków, ale tutaj lepiej zdać się na opinię lub pomoc doświadczonego florysty.

Mamy nadzieję, że udało nam się w ten sposób oswoić temat dekoracji DIY. Teraz tylko pozostaje zakasać rękawy i do dzieła! Wszystkie pomocne elementy dekoracyjne i akcesoria znajdziesz na www.happenings.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z www.happenings.pl

4.9/5 - (32)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore