Rola i obowiązki świadka

Rola i obowiązki świadka

2702

Wybraliście już swoich świadków? Pamiętajcie, że dzień Waszego ślubu będzie dla nich sporym przeżyciem! Zwykle panie szybciej odnajdują się w roli organizatorek. Jeśli nie chcecie, by ten piękny dzień był ogromnym źródłem stresu dla świadka, podeślijcie mu poradnik, z którego dowie się, jak perfekcyjnie wypełnić swoje zadania!

rola i obowiązki świadka

Rola i obowiązki świadka

Rola świadka jest bardzo ważna już w czasie przygotowań do ślubu i wesela. Może to być stresujące i niełatwe wyzwanie, szczególnie dla osób, które jeszcze nigdy nie były świadkami na ślubie. Sprawdźcie, jak poradzić sobie z tym zadaniem krok po kroku!

Wieczór kawalerski

To chyba najprzyjemniejsze zadanie! Świadek odpowiada za organizację wieczoru kawalerskiego, listę gości i przebieg imprezy.

Poszukiwania garnituru

Podczas ślubnych, męskich zakupów, często przyszłemu Panu Młodemu towarzyszy świadek. Musi wtedy sprostać zadaniu i posłużyć radą. Czasami sama obecność wystarczy, by Pan Młody poczuł wsparcie.

Przygotowania do ślubu

Poranek dnia ślubu to jedno wielkie zamieszanie, radość i stres. Świadek powinien wtedy zadbać o samopoczucie Młodej Pary, rozładowywać napięcie, rozbawiać, ale też pomagać. Szczególnie, gdy pojawi się fotograf, który będzie dokumentował przygotowania Pana Młodego.

Odpowiedzialność

W przedślubnym stresie nietrudno o czymś zapomnieć. Świadek powinien być wtedy bardzo czujny i pozwolić Młodej Parze cieszyć się każdą chwilą bez stresu. Nie można zapomnieć o zabraniu dowodu osobistego i dostarczeniu obrączek!

Dbałość o szczegóły

W dniu ślubu świadek powinien mieć oczy dookoła głowy! Musi zwracać uwagę na szczegóły, których Młoda Para może nie zauważyć w ślubnej euforii. Dobrze byłoby, gdyby świadek zauważał drobiazgi, takie jak zawinięta marynarka, nieodklejona cena na podeszwie czy rozwiązana sznurówka w bucie Pana Młodego.

Opieka nad prezentami i kopertami od gości

Tuż po ceremonii, podczas składania życzeń, świadkowie zajmują się odbieraniem od Młodej Pary prezentów i kopert, które wręczają goście. Muszą zadbać także o późniejszą opiekę nad nimi i przypilnować, by trafiły w określone miejsce.

Dbanie o gości weselnych

Świadek jest odpowiedzialny za to, by gościom weselnym nie brakowało alkoholu, innych napojów oraz dodatków. Warto pomyśleć o wzniesieniu toastu za Młodą Parę. Często to świadek jest odpowiedzialny także za komunikację z obsługą oraz zespołem.

Oczepiny

Świadek nie ucieknie przed weselnymi zabawami! Oczepiny to czas, który spędzi prawie w centrum zainteresowania wszystkich gości. Nie można więc zapomnieć o nienagannej postawie i dobrym humorze!

Rola świadków może wydawać się ogromnym wyzwaniem, jednak przede wszystkim najważniejsze są dobre chęci! Młoda Para na pewno bardzo doceni pomoc w przygotowaniach i organizacji tego ważnego dnia. Nie należy się zbytnio stresować! Młodzi na pewno chcą, by dla każdego uroczystość kojarzyła się z dobrą zabawą!

 

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).