Romantyczny pierwszy taniec przy polskiej piosence? Te utwory panny młode wybierają najczęściej!

Romantyczny pierwszy taniec przy polskiej piosence? Te utwory panny młode wybierają najczęściej!

Pierwszy taniec młodej pary to dla wielu zakochanych stresująca chwila, a dla innych moment, którego od wielu miesięcy nie mogli się doczekać. Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia często trwają przez kilka miesięcy. Najpierw należy wybrać odpowiedni utwór, następnie zastanowić się nad tym, czy potrzebne są lekcje tańca…

Czas ucieka bardzo szybko, dlatego właśnie kwestią pierwszego tańca warto zająć się nieco wcześniej. Co przyszłym małżonkom najczęściej spędza sen z powiek? Co męczy ich podczas marzeń sennych, kiedy nieświadomie poruszają nóżką przez sen, ponieważ wydaje im się, że właśnie suną przez parkiet. Niezdecydowanie to największy wróg każdej panny młodej i pana młodego. To właśnie ono każe wybrzydzać i zamartwiać się tym, że z czymś się nie zdąży. Właśnie dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co na temat muzyki do pierwszego tańca sądzą inne pary młode… te bardziej zdecydowane. Na pierwszy ogień pójdą zatem polskie utwory. Wygląda na to, że to właśnie one w ostatnim czasie biją rekordy popularności. 

Panna młoda wybrała! 

Choć może wam się wydawać to dziwne, są pary młode, które już dawno wybrały utwór na pierwszy taniec. Czasem jest to piosenka, która ma dla nich znaczenie sentymentalne i przypomina jakieś ważne wydarzenia, na przykład pierwszy pocałunek. Czasem usłyszą ją na chwilę przed weselem i stwierdzają, że od tego momentu to będzie właśnie ich utwór. 

To właśnie te łatwiejsze przypadki. Niestety często zdarza się również tak, że wiele panien młodych przez długi czas nie może się zdecydować. Wsłuchują się w melodię, próbują dokładnie zrozumieć znaczenie słów piosenki i… ciągle coś nie pasuje. Oczywiście odbiór każdego utworu jest subiektywny, jednak małe podpowiedzi od tych bardziej zdecydowanych i doświadczonych mogą stać się dobrym drogowskazem!

Wśród polskich utworów wybieranych na pierwszy taniec królują piosenki spokojne i romantyczne. Repertuar, z którego korzystają pary narzeczonych, jest jednak bardzo szeroki. Niektórzy zakochani stawiają na klasykę taką jak “Dumka na dwa serca”  lub przeboje Michała Bajora. Inni podążają w zupełnie przeciwnym kierunku, decydując się na nieco bardziej skoczne, choć wciąż romantyczne piosenki, na przykład utwór zespołu Boys “Nasz pierwszy taniec”.  

Zobacz także: Bójki, wyzwiska i płacz panny młodej… Czy takie sytuacje są rzeczywistością na polskich weselach? Okazuje się, że tak!

Polskie piosenki według wielu par młodych są wprost idealne na pierwszy taniec! Oto mała lista podpowiedzi:

 1. Tomasz Kamiński – “Bądź blisko mnie”
 2. The Dziemians – “Kochaj mnie tak”
 3. Eleni – “Tylko w twoich dłoniach”
 4. Jarek Weber – “O krok”
 5. Mariusz Kalaga – “Jedna z gwiazd”
 6. Boys – “Nasz pierwszy taniec”
 7. Magik Band – “Dziękuję Ci, Kochanie”
 8. Uniatowski – “Każdemu wolno kochać”
 9. Edyta Górniak i Mietek Szcześniak – “Dumka na dwa serca”
 10.  Marek Grechuta – “Będziesz moją panią”
 11.  Michał Bajor – “Taka miłość w sam raz”
 12.  Sylwia Grzeszczak feat. Sound’n’Grace – “Kiedy tylko spojrzę”
 13.  Volver – “Kocha, lubi, szanuje”
 14.  Paulla – “Chcę tam z tobą być”
 15.  Baciary – “Żyje się raz”
 16.  Kombii – “Zaczaruj mnie”
 17.  Classic – “Ja dla ciebie, ty dla mnie”
 18.  Jorrgus – “W szczęściu”
 19.  Paulla – “Od dziś”
 20.  Stachursky – “Z każdym twym oddechem”
 21.  Bracia – “Za szkłem”
 22.  Kortez – “We dwoje”
 23.  Ania Wyszkoni – “W całość ułożysz mnie”

4.7/5 - (15)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore