• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Save the date, czyli zarezerwuj dla nas ten dzień!

Save the date, czyli zarezerwuj dla nas ten dzień!

Planujecie ślub i zależy Wam, aby wszyscy goście, których zamierzacie zaprosić na to wielkie wydarzenie w Waszym życiu z odpowiednim zapasem czasowym dowiedzieli się o organizowanej uroczystości? Jest na to sposób! Wyślijcie im powiadomienie Save the date! Czym jest ten rodzaj korespondencji z gośćmi oraz jak go przygotować przeczytacie w artykule!

Save the date zaproszenia 

Save the date to rodzaj powiadomienia gości o planowanym terminie ślubu lub też innego przyjęcia, wysyłany przed wręczeniem oficjalnych zaproszeń. Często informacja taka dostarczana jest uczestnikom imprezy nawet na rok przed planowaną datą uroczystości. 

Powiadomienie to formą przypomina tradycyjne zaproszenie, jest jednak trochę mniej formalne. Może również pojawić się w innej postaci na przykład magnesu na lodówkę, a także zostać wysłane drogą elektroniczną za pośrednictwem maila lub MMSa. Często przyszłe pary młode decydują się na jeszcze bardziej oryginalną formę, wysyłając zawiadomienie w formie filmu, zdjęcia czy słodkości (krówka lub inny cukierek) z datą i imionami szczęśliwych nowożeńców. 

Najważniejszą funkcją Save the date jest ze znacznym wyprzedzeniem poinformować gości o dacie konkretnego wydarzenia tak, aby w swoich planach urlopowych, ale również służbowych delegacjach mogli uwzględnić dzień imprezy. 

save the date
Envato

Zobacz także: Jak stworzyć scenariusz dnia ślubu i wesela, aby jak najmniej się stresować? Wedding Planner radzi!

Powiadomienia ślubne – Save the date po polsku

Jak odczytać lub zapisać Save the date po polsku? Są bowiem pary, którym bardzo zależy, aby na ślubnej papeterii nie pojawiały się zwroty i zdania, które będą dla gości niezrozumiałe, wprowadzą dezinformację lub zakłopotanie. O ile większość młodych uczestników przyjęcia z pewnością nie będzie miała problemu z rozszyfrowaniem, o co chodzi w powiadomieniu Save the date, o tyle sprawa nie jest już tak prosta w przypadku starszych gości, a więc babć, dziadków, starszego wujostwa itp. Z związku z tym pary młode coraz częściej decydują się na stworzenie Save the date po polsku, które najczęściej pojawia się w formie: Zapamiętaj naszą datę, Zarezerwuj datę na ślub

Save the date – szablony i przykładowe treści

We wcześniejszych artykułach na blogu pisaliśmy już o tym jak napisać zaproszenie na ślub, a także jak zrobić zaproszenie samodzielnie, dziś kilka słów na temat tego, co powinno znaleźć się w powiadomieniu Save the date. Niezależnie od formy, w jakiej doręczycie gościom tę miłą zapowiedź muszą pojawić się w niej dwie niezwykle istotne informacje, a mianowicie data, którą chcecie, aby zarezerwowali sobie w kalendarzu oraz dla kogo mają to zrobić, czyli Wasze imiona. Warto nadmienić również, jakiej uroczystości dotyczy powiadomienie (ślubu, jubileuszu czy innej imprezy).

Będzie Ślub!
Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że się pobieramy!
Prosimy zarezerwujcie datę …………………… i bądźcie z nami w tym szczególnym dla nas dniu.
……………………………i ……………………………
Zaproszenie ze dokładnymi informacjami zostanie wręczone/dosłane w późniejszym terminie.


Pobieramy się!
…………………………… (data)
Prosimy zarezerwujcie datę w swoim kalendarzu, aby celebrować z nami te wyjątkowe i radosne chwile.
…………………………… i ……………………………
Zaproszenie z dokładnymi informacjami, dotyczącymi miejsca ceremonii i przyjęcia zostanie wręczone/dosłane w późniejszym terminie.


Kochani, prosimy o zarezerwowanie daty ……………………………, abyście wspólnie z nami mogli świętować dzień naszego ślubu!
…………………………… i ……………………………
Zaproszenie i szczegółowe informacje prześlemy wkrótce.


Save the date
Prosimy zarezerwujcie tę datę, aby cieszyć się z nami w dniu naszego ślubu
…………………………… (data)
Zaproszenie wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie wysłane w późniejszym terminie.

Save the date – pomysły, które mogą Ci się spodobać!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu