Save the date, czyli zarezerwuj dla nas ten dzień!

Save the date, czyli zarezerwuj dla nas ten dzień!
Adobe Stock

Planujecie ślub i zależy Wam, aby wszyscy goście, których zamierzacie zaprosić na to wielkie wydarzenie w Waszym życiu z odpowiednim zapasem czasowym dowiedzieli się o organizowanej uroczystości? Jest na to sposób! Wyślijcie im powiadomienie save the date! Czym jest ten rodzaj korespondencji z gośćmi oraz jak go przygotować przeczytacie w artykule!

Aplikacja wesele z klasą

Save the date zaproszenia 

Save the date to rodzaj powiadomienia gości o planowanym terminie ślubu 📅 lub też innego przyjęcia, wysyłany przed wręczeniem oficjalnych zaproszeń. Często informacja taka dostarczana jest uczestnikom imprezy nawet na rok przed planowaną datą uroczystości. 

Oferty promowane

Save the date - pierścionek zaręczynowy
Adobe Stock

Powiadomienie to formą przypomina tradycyjne zaproszenie, jest jednak trochę mniej formalne. Może również pojawić się w innej postaci na przykład magnesu na lodówkę, a także zostać wysłane drogą elektroniczną za pośrednictwem maila lub MMSa. Często przyszłe pary młode decydują się na jeszcze bardziej oryginalną formę, wysyłając zawiadomienie w formie filmu, zdjęcia czy słodkości (krówka lub inny cukierek 🍬) z datą i imionami przyszłych nowożeńców 👰🤵. 

Najważniejszą funkcją save the date jest ze znacznym wyprzedzeniem poinformować gości o dacie konkretnego wydarzenia tak, aby w swoich planach urlopowych 🌴, ale również służbowych delegacjach mogli uwzględnić dzień imprezy. 

Save the date na drewnianym bloczku
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Szukasz oryginalnych zaproszeń ślubnych? Sprawdź nasz katalog i wybierz zaproszenia dopasowane do stylu wesela!

Powiadomienia ślubne – save the date po polsku

Jak odczytać lub zapisać Save the date po polsku? Są bowiem pary 👰🤵, którym bardzo zależy, aby na ślubnej papeterii nie pojawiały się zwroty i zdania, które będą dla gości niezrozumiałe, wprowadzą dezinformację lub zakłopotanie. O ile większość młodych uczestników przyjęcia z pewnością nie będzie miała problemu z rozszyfrowaniem, o co chodzi w powiadomieniu Save the date, o tyle sprawa nie jest już tak prosta w przypadku starszych gości, a więc babć, dziadków, starszego wujostwa itp. Z związku z tym pary młode coraz częściej decydują się na stworzenie Save the date po polsku, które najczęściej pojawia się w formie: Zapamiętaj naszą datę, Zarezerwuj datę na ślub

Save the date napisane na maszynie
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Papeteria ślubna na wesele. Odwiedź nasz katalog i wybierz idealny wzór!

Save the date – szablony i przykładowe treści

We wcześniejszych artykułach na blogu pisaliśmy już o tym jak napisać zaproszenie na ślub, a także jak zrobić zaproszenie samodzielnie, dziś kilka słów na temat tego, co powinno znaleźć się w powiadomieniu Save the date. Niezależnie od formy, w jakiej doręczycie gościom tę miłą zapowiedź muszą pojawić się w niej dwie niezwykle istotne informacje, a mianowicie data 🍬, którą chcecie, aby zarezerwowali sobie w kalendarzu oraz dla kogo mają to zrobić, czyli Wasze imiona 😊. Warto nadmienić również, jakiej uroczystości dotyczy powiadomienie (ślubu, jubileuszu czy innej imprezy).

Ramka z napisem save the date trzymana przez pannę młodą
Adobe Stock

Będzie Ślub!
Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że się pobieramy!
Prosimy zarezerwujcie datę …………………… i bądźcie z nami w tym szczególnym dla nas dniu.
……………………………i ……………………………
Zaproszenie ze dokładnymi informacjami zostanie wręczone/dosłane w późniejszym terminie.

Pobieramy się!
…………………………… (data)
Prosimy zarezerwujcie datę w swoim kalendarzu, aby celebrować z nami te wyjątkowe i radosne chwile.
…………………………… i ……………………………
Zaproszenie z dokładnymi informacjami, dotyczącymi miejsca ceremonii i przyjęcia zostanie wręczone/dosłane w późniejszym terminie.

Kochani, prosimy o zarezerwowanie daty ……………………………, abyście wspólnie z nami mogli świętować dzień naszego ślubu!
…………………………… i ……………………………
Zaproszenie i szczegółowe informacje prześlemy wkrótce.

Save the date
Prosimy zarezerwujcie tę datę, aby cieszyć się z nami w dniu naszego ślubu
…………………………… (data)
Zaproszenie wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie wysłane w późniejszym terminie.

Save the date – pomysły, które mogą Ci się spodobać!

Podsumowanie tego artykułu

4.8/5 - (36)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore