Ściana wodna bąbelkowa – pomysł na wystrój sali weselnej

Ściana wodna bąbelkowa – pomysł na wystrój sali weselnej

Przykuwa uwagę, oświetla wnętrze, by stać się najważniejszą jego ozdobą. Ściana wodna bąbelkowa led to nowy i coraz chętniej wykorzystywany trend w dekoracji wnętrz. Sięgają po nią właściciele lokali, drink barów oraz…Pary Młode. Dlaczego?

Ściana wodna, czyli dekoracja i oświetlenie w jednym

Ściana wodna bąbelkowa led jest dla tych, którzy szukają nowych, efektownych rozwiązań w urządzaniu wnętrza. Jest ciekawym przykładem na to, jak trzy żywioły mogą współgrać ze sobą, tworząc niepowtarzalną ozdobę. Bowiem w przeźroczystej barierze przypominającej szkło (ale wykonanej z plexiglasu, który jest od niego bezpieczniejszy, bardziej wytrzymały, mało kruchy i elastyczny) płynnie unoszą się pęcherzyki powietrza, mieniąc się w wodzie kryształowymi barwami pod wpływem oświetlenia. O jego intensywności i barwie decydujemy sami za pomocą bezprzewodowego pilota.

Nowoczesny pomysł na ścianę

Ściana wodna bąbelkowa pozwala na stworzenie zapierającej dech w piersiach aranżacji wodnej w pomieszczeniu. Co istotne możemy ją zamontować właściwie wszędzie. Będzie alternatywą dla pustych ścian, ale może także stanowić ścianę działową w pomieszczeniu lub być panelem dekoracyjnym. Na tym nie koniec – można ją zamontować w barze, tym samym eksponując drinki lub ozdobić nią filar. Odpowiedniej wielkości ścianę wodną bąbelkową można wypożyczyć, by stanowiła atrakcję i dekorację na weselu.

Ściana wodna jako atrakcja na wesele

– Nie tylko my, ale też nasi goście byli zachwyceni zastosowaniem dekoracji wodnej na sali weselnej, w którym zorganizowaliśmy przyjęcie – mówi trzydziestoletnia Marta z Krakowa. –  Po pierwsze mieniąca się kolorami ściana oświetlała subtelnie parkiet, na którym tańczyliśmy. Po wtóre była idealną ozdobą wnętrza, gdy na sali weselnej pojawił się tort. Po trzecie – wylicza pani Marta – bardzo dobrze wyszła na zdjęciach, gdyż stanowiła niepowtarzalne tło.

Ściana wodna bąbelkowa – pomysł na wystrój sali weselnej
fot. PRO SOUND AND LIGHT LTD

Ściana wodna jest nie tylko modnym, ale też funkcjonalnym sposobem na zaaranżowanie wnętrza. Stanowi dekorację, podkreśla wystrój, oświetla i wpływa na nastrój przebywających w lokalu osób.

Efekt kontra koszty, czyli czy warto inwestować

– Zaletą wodnej ściany bąbelkowej jest bez wątpienia jej elastyczność i ekonomiczność – mówi Paweł Turowski, właściciel PRO SOUND AND LIGHT LTD. – Ściana wodna bąbelkowa może być wolnostojącym elementem dekoracyjnym lub być wmontowana w ścianę lub sufit. Ma zaledwie 2 cm grubości, więc w żaden sposób nie ograniczy przestrzeni w pomieszczeniu. Ponadto efekt kolorystyczny ścian jest wynikiem zastosowania nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia LED RGB. Trudno więc mówić o wysokich kosztach eksploatacji przy niskim poborze prądu – wyjaśnia pan Paweł, producent ścian wodnych bąbelkowych. – Pęcherzyki powietrza wirują dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pompy powietrznej o prawie zerowym wskaźniku szumu podczas pracy.

Ściana wodna bąbelkowa – pomysł na wystrój sali weselnej
fot. PRO SOUND AND LIGHT LTD

Istotne jest to, że ściana wodna bąbelkowa może być w dowolnym momencie odłączona od zasilania. Wtedy jest zupełnie przejrzysta, nie zniekształca obrazu ani barw. Nie wymaga także podłączenia do wody, ponieważ działa na zasadzie obiegu zamkniętego. Dzięki niej właściciele lokali mogą bez żadnych inwestycji co chwilę zmieniać wystrój wnętrza – wystarczy jednym kliknięciem przycisku na pilocie, zmienić barwę oświetlenia ściany.

To istotne argumenty, szczególnie wtedy, gdy Młoda Para dokładnie wie, jakich kolorów dekoracji chce użyć do wystroju sali weselnej. Nie ma strachu o to, że oświetlenie nie będzie pasowało.

Ściana wodna bąbelkowa – pomysł na wystrój sali weselnej
fot. PRO SOUND AND LIGHT LTD

Aranżacje wodne 3w1, czyli jak zamknąć w ścianie światło, wodę i efekt

W Polsce ściana wodna bąbelkowa nie jest jeszcze tak częstym widokiem. Cieszy się za to popularnością w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Do polskich lokali wkracza powoli, ale zdecydowanie.

– Dotychczas ściany bąbelkowe montowaliśmy głównie w dyskotekach, barach, holach hotelowych lub ośrodkach Welness i SPA, bowiem widok unoszących się kolorowych pęcherzyków powietrza nie tylko wygląda na bardzo drogą i ekskluzywną dekorację, to także działa uspokajająco i relaksująco. Coraz częściej jednak dekorujemy nimi sale weselne i domy prywatne – mówi Paweł Turowski z PRO SOUND AND LIGHT LTD. – Chętnie są także wykorzystywane na targach wystawienniczych, w salonach samochodowych czy fryzjerskich. To dlatego, że są wykonane ze szkła akrylowego – lżejszego od zwykłego – można je więc montować na różnych kondygnacjach. Ponadto śmiało można na nich także wygrawerować napis. O kolorze, którym będą oświetlać pomieszczenie, decyduje właściciel – dodaje producent ścian wodnych bąbelkowych.

4.6/5 - (26)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore