Sesja ślubna nad morzem? Sprawdź, jakie ciekawe miejsca w Gdańsku warto uchwycić na zdjęciach!

Sesja ślubna nad morzem? Sprawdź, jakie ciekawe miejsca w Gdańsku warto uchwycić na zdjęciach!

Planowanie sesji ślubnej jest niezwykle ekscytujące. Para młoda przegląda różne zdjęcia, patrzy na pozy i decyduje, w jakiej stylizacji chciałaby zorganizować swój plener ślubny. Ważne oczywiście jest również miejsce. Jakie ciekawe miejsca w Gdańsku idealnie nadają się na sesję, ale także na spacer?

Jest ich oczywiście bardzo dużo! Gdańsk to niezwykłe miasto, które ma do zaoferowania nie tylko piękne krajobrazy, ale także wiele zabytków i ciekawych miejsc do spacerowania. Gdzie dokładnie warto się wybrać na plener ślubny? A może specjalnie jedziecie nad morze, aby zrobić zdjęcia i będziecie również mieli kilka wolnych chwil na zwiedzanie? Sprawdźcie naszą listę najpopularniejszych i ciekawych miejsc w Gdańsku!

Ciekawe miejsca w Gdańsku na sesję

Pisaliśmy już, jakie ciekawe miejsca w Krakowie i jakie ciekawe miejsca w Katowicach nadają się na sesję ślubną. Teraz przyszedł czas na malowniczy Gdańsk położony nad polskim morzem. Gdzie udać się na plener? Z pewnością wiele na ten temat będą mogli powiedzieć fotografowie, którzy pracują w Trójmieście. 

Fontanna Neptuna 

Od 1633 roku fontanna ta stanowi źródło legend, dlatego właśnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Pięknie prezentuje się również na zdjęciach, ponieważ otoczona jest niezwykłymi gdańskimi kamienicami. Co więcej, spod fontanny można pieszo przejść do różnych innych, ciekawych lokalizacji.

Pixabay

Zobacz także: Szukasz fotografa ślubnego? Zajrzyj do katalogu firm weselnych portalu Wesele z klasą i znajdź oferty z całej Polski!

Brama Żuraw 

Brama Żuraw wyjątkowo magicznie wygląda o zmierzchu, kiedy zostaje pięknie oświetlona. Ponadto znajduje się nad wodą, co dodatkowo wpływa pozytywnie na wykonywane tam zdjęcia. 

Długie Pobrzeże

To deptak nadwodny w Gdańsku, który idealnie nadaje się na spacer, ale także na sesję. Zdjęcia można wykonać nie tylko podczas spaceru, ale także w uroczych restauracjach i kafejkach. 

Park Oliwski

Ten olbrzymi park robi wrażenie na każdej osobie, która wejdzie na jego teren. Park Oliwski ma do zaproponowania nie tylko bogatą, różnorodną roślinność, ale także piękne budynki. Szczególnie niezwykłym miejscem jest szpaler pochylonych drzew, które wyglądają jak z bajki. 

Molo

Oczywiście nie można być w Gdańsku i nie udać się na molo, skąd doskonale widać piękny polski Bałtyk. Choć niektórym zdjęcia nad morzem mogą wydawać się zbyt oklepane, to jednak wiele zależy od pomysłowości fotografa i pary młodej. 

Ciekawe miejsca w Gdańsku za dnia
Unsplash

Ciekawe miejsca w Gdańsku na spacer 

Gdańsk to również idealne miejsce do spacerowania i złapania oddechu od codziennych stresów i trudności. Wymienione poniżej atrakcje nadają się oczywiście również na sesję ślubną!

Droga Królewska w Gdańsku

To nieoficjalna nazwa trasy turystycznej, przy której spotkamy wiele ciekawych zabytków i pięknych miejsc, między innymi Bramę Wyżynną, Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta czy Fontannę Neptuna. Przejście całej trasy zajmuje oczywiście kilka godzin, jednak warto się na to zdecydować!

Zrewitalizowany Wrzeszcz

To miejsce spodoba się szczególnie tym osobom, które zachwycają się terenami postoczniowymi. Z pewnością warto zajrzeć na ulicę Wajdeloty, która przywodzi na myśl Paryż. Jeśli łakniesz widoku pięknych kamiennych uliczek z willami, które mają niezwykłe drewniane ganki, właśnie to znajdziesz we Wrzeszczu. 

Góra Gradowa

To najlepszy punkt widokowy, z którego widać piękny Gdańsk. Nadaje się nie tylko na spacery, ale także na wszelkiego rodzaju sesje. Sesja narzeczeńska czy sesja rodzinna wychodzą tam bardzo efektownie. 

Ciekawe miejsca w Gdańsku - fontanna Neptuna
Unsplash

Zobacz także: Co to jest sesja buduarowa i dlaczego to znakomity pomysł na prezent dla narzeczonego lub męża?

Ciekawe miejsca w Gdańsku do zwiedzania

Gdańsk to również niezwykłe muzea, które wprost zapierają dech w piersiach. Wiele z nich mówi o trudnej historii Polski, warto więc poświęcić na nie kilka dni.  

Europejskie Centrum Solidarności

To piękny budynek, w którym znajduje się całe dziedzictwo Solidarności. Jeśli zatem ciekawi was ten moment historii, w Centrum znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje. 

Muzeum II Wojny Światowej

Zostało otwarte w 2017 roku i od tamtego czasu cieszy się dużą popularnością. Aby się do niego wybrać, warto wcześniej zamówić bilety. Muzeum ma na celu pielęgnację pamięci na temat poległych i bohaterów. Jest niezwykle nowoczesne, znajduje się tam wiele ekspozycji multimedialnych. 

Skansen Archeologiczny Grodzisko

To miejsce idealne do zwiedzania, na spacer, ale także na sesję. Piękne, zielone drzewa, niezwykłe stare chaty i klimat, którego trudno nie czuć!

4.8/5 - (48)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore