Sesja ślubna w Gdańsku — poznaj 15 najciekawszych miejsc 😍

Sesja ślubna w Gdańsku — poznaj 15 najciekawszych miejsc 😍
KJS Fotografia ślubna

Sesja ślubna w Gdańsku to wspaniały pomysł zarówno dla osób mieszkających nad morzem 🌊, jak i turystów przybywających tutaj z całego kraju. Te przepiękne nadmorskie miasto kryje w sobie wiele niespodzianek i z pewnością powstaną tutaj zachwycające zdjęcia 📷. Gdańsk to miasto o niezwykłym klimacie — pełne zabytkowej i nowoczesnej architektury, urokliwych zakątków i nietuzinkowych lokacji. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najciekawszych miejsc na sesję zachęci Was do podróży nad morze i stworzenie tam wyjątkowej pamiątki.

Aplikacja wesele z klasą

Miasto jest zachwycające i zróżnicowane, dlatego z pewnością Wasz fotograf ślubny stworzy tam przepiękne zdjęcia, które będą Was cieszyć przez długie lata. Znajdują się tutaj zarówno bardzo popularne i znane miejsca turystyczne, jak i mniej oczywiste lokalizacje, które przed Wami odkryjemy. Reportaż ślubny wzbogacony o dodatkową sesję plenerową będzie najpiękniejszą pamiątką z Waszego wyjątkowego dnia. Możecie zorganizować sesję w dniu ślubu i wesela lub umówić się na nią w innym terminie. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami i wybierzcie najlepszą scenerię dla siebie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie lokacje najbardziej trafią w Wasze gusta. 💕

Oferty promowane

Sesja ślubna — Gdańsk miastem kontrastów

Gdańsk to miasto, do którego przyjeżdżają turyści z odległych części Polski oraz z innych państw. Jest naprawdę wyjątkowe. Dzięki ponad 1000-letniej historii znajdziecie tu przenikające się kultury, przepiękną architekturę i niezwykły klimat. Przeszłość miesza się z nowoczesnością, romantyzm z klimatem industrialnym, a styl miejski z marynistycznym ⛵.

Gdańsk to miejsce tętniące życiem przez cały rok, niezależnie od pory roku. Do miasta przybywa wielu fotografów ślubnych oraz par młodych, skuszonych tym zróżnicowanym klimatem i cudowną atmosferą. Powstają tu przepiękne i nastrojowe zdjęcia ślubne — Gdańsk będzie świetnym miejscem zarówno na sesje ślubne jak i sesje narzeczeńskie 📸.

Sesja ślubna w Gdańsku w Stoczni
Adam Radek Fotograf

Gdzie w Gdańsku warto zrobić sesję ślubną? To zależy, jaki klimat zdjęć chcecie stworzyć. Czy w planach macie romantyczną 💕 sesję ślubną wykonaną o zachodzie słońca, czy może marzycie o bardziej nowoczesnych kadrach w miejskim stylu? A może planujecie wybrać się na fotograficzny spacer po klimatycznych uliczkach miasta? Stare Miasto, Stocznia Gdańska, Wyspa Sobieszewska czy Park Oliwski to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które znajdziecie w naszym zestawieniu.

Sesja ślubna w Gdańsku na starym mieście
Fotoinlove

Wiemy, że organizując sesję ślubną w Gdańsku, stajecie przed trudnym wyborem.  Dlatego mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą pomocne i znajdziecie miejsca, w których powstaną najpiękniejsze pamiątki ślubne. Zatem, jakie miejsce na sesję ślubną wybrać? Poniżej nasze propozycje.

Sesja ślubna w sercu Gdańska — Stare Miasto

Stare Miasto to serce Gdańska, a zarazem najbardziej znana jego część, w której można znaleźć wiele pięknych uliczek, zabytkowych budynków oraz urokliwych kafejek. Na czele najczęściej uczęszczanych miejsc stoi ulica Długa, Długi Targ, ulica Mariacka czy Nadbrzeże Motławy. To nie tylko najbardziej znane miejsca w Gdańsku, ale również te, które z pewnością będą niezwykle urokliwym miejscem sesji ślubnej.

Sesja ślubna w Gdańsku na starym mieście
KJS Fotografia ślubna

Ulica Długa i Mariacka

Najbardziej reprezentatywne ulice Gdańska, a zarazem najczęściej odwiedzana przez turystów część miasta. Wraz z Długim Targiem i Bramą Wyżynną tworzą tzw. Drogę Królewską, czyli niezwykle urokliwą trasę turystyczną. W tej części znajdziecie najważniejsze zabytki miasta i poczujecie jego atmosferę. Na pewno każdy kojarzy kadry z tego miejsca. Udając się na fotograficzny 📸 spacer po tej okolicy, natraficie na klimatyczne uliczki, rzeźby i stare kamienice. To właśnie tam spotkacie symbol miasta — Fontannę Neptuna wraz z Dworem Artusa i poczujecie klimat starych czasów.

Sesja ślubna w gdańsku - para młoda pozuje na starym mieście
Fotoinlove
Sesja ślubna w Gdańsku na ulicy Długiej
Majaphotoview Wedding Stories

Ulica Mariacka to zachwycające miejsce, które zachowało atmosferę dawnych czasów. Na całej ulicy znajdują się bardzo charakterystyczne, kolorowe kamienice z przedprożami, czyli parterowymi tarasami, z wysuniętą przed budynek fasadą i balustradą. W tym miejscu stworzycie niezwykle romantyczne 💕 kadry. Możecie przysiąść na kamiennych schodach oraz przespacerować się wzdłuż ulicy, która ma bardzo filmową atmosferę. To miejsce przyciągające artystów, fotografów i filmowców. Na pewno kojarzycie te zaułki z wielu filmowych kadrów.

Sesja ślubna w Gdańsku na ulicy Mariackiej
KJS Fotografia ślubna

💡 Wskazówka: Fotograf ślubny może wykorzystać kamienne schody do sfotografowania długiego trenu panny młodej, który będzie na nie pięknie opadał.

Nabrzeże Motławy

Jeśli jeszcze nie byliście w tej części miasta, to koniecznie się tam wybierzcie. Znajdziecie się w samym centrum klimatycznego, historycznego miejsca. Spacer brzegiem Motławy dostarczy Wam wielu zachwytów, a fotograf wykona tam przepiękne fotografie ślubne. Ta część miasta jest związana z historią i kulturą portową ⚓ Gdańska i oferuje wiele ciekawych miejsc. Można tam znaleźć historyczne magazyny, hale przetwórcze, a także piękne kamienice z widokiem na rzekę. Z pewnością najbardziej charakterystycznym obiektem jest stary żuraw portowy, który stanowi serce całej okolicy.

Sesja ślubna w Gdańsku na Nadbrzeżu Motławy
Fotoinlove

💡 Wskazówka: Polecamy rozpocząć sesję od Zielonego Mostu, z którego będziecie mieli cudowny widok na całą okolicę — rzekę, kamienice, żurawia i statki.

Z uwagi na to, że jest to portowa część miasta, wspaniale przeplata się tu klimat marynistyczny ze starówką, a także nowoczesnymi budynkami. Statki ⛵ w centrum miasta to naprawdę wyjątkowo widok, dlatego sesja ślubna wykonana w tym miejscu będzie bardzo oryginalna. Dodatkowo jest to bardzo dynamicznie rozwijającą się część miasta, w której zabytki sąsiadują z nową zabudową, a po rzece pływają prywatne motorówki, żaglówki, jachty i zabytkowe statki. Macie także szansę spotkać tam wycieczkowy, stylizowany piracki statek „Czarna Perła”.

Sesja ślubna w Gdańsku na Nadbrzeżu Motławy
Majaphotoview Wedding Stories

💡 Wskazówka: Udajcie się na Wyspę Spichrzów — z tej strony brzegu rozciąga się przepiękny widok na nadbrzeże.

Widok na Motławę, Zieloną Bramę, a także całe Stare Miasto to jedno z najpiękniejszych miejsc, w których można zrobić sesję ślubną w Gdańsku. Jest to rewitalizowana część, gdzie nowoczesność miesza się z historią. Na kolejnej wysepce wykonacie ujęcia przy statku-muzeum Sołdek oraz na tle Narodowego Muzeum Morskiego, który wchodzi w skład zespołu trzech spichrzów: Panna, Miedź i Oliwski. To bardzo charakterystyczne punkty miasta.

Spacerując dalej, spotkacie na trasie nowoczesny budynek Polskiej Filharmonii. Na jej tyłach znajduje się diabelski młyn 🎡 – Wasz fotograf może wykorzystać je jako tło sesji ślubnej lub sesji narzeczeńskiej. Będzie to ciekawe urozmaicenie. Następnie przespacerujcie się na drugi brzeg Motławy, gdzie znajdziecie urokliwą Marinę Gdańską, czyli zacumowane statki, jachty i żaglówki.

Sesja ślubna w Gdańsku w stylu industrialnym

Oprócz Starego Miasta i zabytkowej zabudowy Gdańsk kryje w sobie wiele ciekawych miejsc o zupełnie innym klimacie. Jeśli stare kamieniczki nie są dla Was najlepszym wyborem na sesję ślubną, to może klimat sesji industrialnej bardziej przypadnie Wam do gustu? Taka sceneria będzie pasowała do nowoczesnych i minimalistycznych stylizacji ślubnych.

Jeśli lubicie beton, metal, cegłę 🧱 i jesteście fanami architektury, to industrialny klimat będzie strzałem w 10! Miejscem na mapie Gdańska, które jest idealnym miejscem na wykonanie takiej sesji, jest na przykład Stocznia.

Sesja ślubna w Gdańsku w stylu industrialnym
Adam Radek Fotograf

Stocznia Gdańska

Stocznia Gdańska 🚢 to z pewnością jedno z najważniejszych miejsc w historii miasta. To przestrzeń, w której można poczuć atmosferę przemysłowego dziedzictwa Gdańska. Charakterystyczne żurawie portowe to bardzo oryginalne tło zdjęć ślubnych. Może niektórym wydadzą się zbyt przemysłowe i techniczne, ale sprawne oko fotografa ślubnego na pewno wyczaruje tutaj bardzo ciekawe kadry.

Przechadzając się po terenie Stoczni, natraficie na bardzo różnorodne miejsca — ceglane budynki przemysłowe, hale, działające warsztaty, dźwigi, a także bary, kontenery, ciekawe zaułki, a nawet plażę.

Sesja ślubna w Stoczni Gdańskiej
Fotoinlove
Sesja ślubna w Gdańsku w Stoczni Gdańskiej
FALKIEWICZPHOTO

Koniecznie poszukajcie ciekawych miejsc na uliczkach przy wodzie. Będziecie mieli z tych punktów wspaniałe widoki na Stocznię. Każde z nabrzeży ma swój urok i wyróżnia się innymi widokami i charakterem.

💡 Wskazówka: Teren jest bardzo rozległy, wiec wybierzcie kilka najbardziej odpowiadających Wam punktów, a potem dajcie się porwać niezwykłemu klimatowi tego miejsca, zapuszczajcie się w różne zaułki i chłońcie jego industrialną atmosferę.

Ulica Elektryków i okolice

Teren Stoczni i jej okolice od kilku lat regularnie dostarcza nowych atrakcji. Aktualnie jest to miejsce znane nie tylko z przemysłu, portu i historycznych symboli, ale jest także rozrywkowym 🎶 sercem miasta, które w sezonie letnim pełne jest atrakcji i ludzi. To obszar, w którym znajdowały się niegdyś zakłady elektryczne. Dziś na terenie ulicy Elektryków mieszczą się przede wszystkim bary i restauracje. To ulubione miejsce zabawy zarówno mieszkańców Trójmiasta jak i turystów.

Znajdziecie tam niebanalne tła do wykonania sesji ślubnej oraz narzeczeńskiej. Pełno tam sztuki 🎨 ulicznej, murali, ciekawych faktur i kolorów. Sesja wykonana w takim miejscu na pewno nie będzie nudna. Jednym z bardzo popularnych miejsc są schody, nad którymi widnieje neon „No music no life”.

Sesja ślubna w Gdańsku na ulicy Elektryków
KJS Fotografia ślubna

„100cznia” to miejsce pełne barów i knajp, które zostało stworzone z morskich, blaszanych kontenerów. Niezwykle oryginalne miejsce pełne kolorów i oryginalnych przestrzeni. Fotograf będzie miał tu duże pole do popisu.

Sesja ślubna w Gdańsku na ulicy Elektryków
Nisiek Studio
Sesja ślubna w Gdańsku na ulicy Elektryków
Kwiecień Plecień Studio

💡 Wskazówka: W sezonie letnim jest tu bardzo dużo ludzi, dlatego na sesję najlepiej wybrać się w bardzo wczesnych godzinach porannych. 🌅

Stocznia i Przystań Cesarska

Koniecznie zajrzyjcie do tego miejsca. Znajduje się zaraz obok ulicy Elektryków. Ceglaste, stare budynki położone w tej okolicy są bardzo interesujące. Możecie udać się na fotograficzny spacer zgodnie z wyznaczonym szlakiem cesarskim lub spontanicznie ruszyć na spacer uliczkami. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na ulicę Dokową i Narzędziowców.

Najbardziej charakterystycznym elementem Przystani Cesarskiej są rzeźby wychodzące z morza — metalowe postaci, które będą oryginalnym tłem Waszych zdjęć.

Sesja ślubna w Gdańsku w Przystani Cesarskiej
Adam Radek Fotograf

Żuraw M3

Żuraw M3 to wyjątkowa atrakcja, którą znajdziecie na terenie Stoczni Cesarskiej. Przemysłowy żuraw jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stoczni. Zapewne często pojawi się w tle Waszych zdjęć, które będziecie wykonywać w innych miejscach Stoczni. Jest dobrze widoczny z wielu punktów tego obszaru. Gdy udacie się na most na ulicy Głównej, będziecie mieli na niego bardzo dobry widok.

💡 Wskazówka: Żuraw jest udostępniony dla turystów, dlatego możecie na niego wjechać razem z fotografem i wykonać na nim zdjęcia ślubne z zachwycającym widokiem na całą okolicę.

Europejskie Centrum Solidarności

W budynku Europejskiego Centrum Solidarności przygotowano ekspozycję, która prezentuje historyczne wydarzenia w Stoczni Gdańskiej oraz powstanie Solidarności. My jednak nie będziemy zaglądać do wnętrz, a skupimy się na zewnętrznej części budynku. Został on zaprojektowany w bardzo nowoczesnym stylu — kształt przywodzi na myśl statek 🚢, a elewacja stworzona jest z rdzawej blachy.

Obiekt będzie bardzo ciekawym tłem dla miejskiej fotografii ślubnej oraz narzeczeńskiej. Otoczenie jest niezwykle oryginalne, znajdziecie tu wiele symetrii i geometrii. Jeśli chcielibyście wykonać interesujące kadry w takim surowym otoczeniu, to Europejskie Centrum Solidarności na pewno przypadnie Wam do gustu. Możecie właśnie tutaj rozpocząć Waszą sesję, a następnie udać się w dalsze zakamarki Stoczni.

Sesja ślubna w Gdańsku pod Europejskim Centrum Solidarności
Artfotostory

Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski to kolejne miejsce na mapie Gdańska, które zachwyca nowoczesną architekturą i ciekawą formą. Budynek teatru to mocno wyróżniająca się na tle Śródmieścia czarna bryła. Trochę mroczna i ascetyczna budowla przyciąga nie tylko miłośników teatru, ale także fotografów, pary młode i turystów.

Sesja ślubna w Gdańsku na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego
Patrycja Bryk Fotografia

Czarne mury i symetria budynku to duże pole do popisu dla sprawnego oka fotografa 📷. W takiej scenografii można wyczarować naprawdę zaskakujące kadry w minimalistycznym stylu. Wyjątkowo ciekawym miejscem jest dziedziniec teatru, na którym toczy się gra światła i cienia. Wasz fotograf będzie mógł wykorzystać ściany, schody i przejścia do wyczarowania symetrycznych i oryginalnych kadrów.

Sesja ślubna w gdańsku na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego
KJS Fotografia ślubna

💡 Wskazówka: W tej scenerii najlepiej odnajdą się pary młode, które uwielbiają nowoczesną architekturę i elegancję. Doskonale będą tutaj pasować proste i minimalistyczne stylizacje ślubne.

Sesja ślubna w Gdańsku dla romantyków i wielbicieli natury

Czy w mieście można wykonać sesję wśród natury i zieleni? 🌳 Jasne, że tak! Jeśli drzemie w Was dusza romantyczek i romantyków i nie wyobrażacie sobie swojej wymarzonej sesji ślubnej bez otoczenia przyrody, zieleni i natury, to Gdańsk ma Wam wiele do zaoferowania. Miasto położone nad morzem 🌊 ma pod tym względem ogromną przewagę nad miejscowościami położonymi w innych częściach kraju. Różnorodność i bogactwo przyrody są zachwycające.

W ciągu zaledwie kilku godzin możecie wykonać sesję ślubną na plaży, w lesie 🌲, nad jeziorem i na łące. Niejeden fotograf z branży ślubnej z innych regionów zazdrości fotografom z Gdańska takich niesamowitych przestrzeni, dlatego też tak wiele par młodych przyjeżdża w te okolice z całej Polski.

Sesja ślubna w Gdańsku - romantyczny spacer po lesie
Agnieszka Śmietańska Fotografia

W takim malowniczym otoczeniu nawet bez Waszego zbędnego pozowania fotograf wykona dla Was piękne zdjęcia. Para młoda 👰🤵 sfotografowana w tak romantycznej scenerii to przepis na udaną sesję. Planujecie wesele w stylu boho lub rustykalnym? Sesja znad morza będzie idealnym dodatkiem do zdjęć z reportażu ślubnego w tym klimacie. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na miejsca, w których wykonacie sesję plenerową.

Wyspa Sobieszewska

Wyspa Sobieszewska to wyjątkowo urokliwa dzielnica Gdańska z widokiem na Zatokę Gdańską, która przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na piękno natury, szerokie plaże i spokój. Pomimo bliskiej odległości od miasta, można tu poczuć klimat małej, nadmorskiej miejscowości. Wielką zaletą wyspy jest fakt, że plaże 🏖️ są zdecydowanie mniej uczęszczane niż plaże miejskie. Bez problemu znajdziecie tam miejsce, które pozwoli fotografowi na wykonanie dla Was pleneru ślubnego bez obecności tłumu i gapiów.

Sesja ślubna na rowerze w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej
Magda M Photography
Sesja ślubna w Gdańsku na plaży Wyspy Sobieszewskiej
KJS Fotografia ślubna

Szeroka plaża będzie wymarzonym miejscem na wykonania zdjęć o zachodzie słońca, jednak zanim dojdziecie do celu swojej przechadzki, będziecie mieli okazję przejść się długą ścieżką prowadzącą przez las 🌲 i tam również wykonać romantyczne kadry wśród drzew.

Piękna plaża i lasy to za mało? Na wyspie znajdują się także jeziora — Karaś i Ptasi Raj. Jak sami widzicie, to idealne miejsce na sesję. W ciągu zaledwie kilku godzin fotograf ślubny stworzy dla Was zróżnicowaną, piękną pamiątkę.

Sesja ślubna w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej
Studio Kudra

Plaża Górki Zachodnie

Zaledwie 15 minut od centrum Gdańska, zaraz obok Wyspy Sobieszewskiej, znajdziecie niezwykle urokliwą Plażę Górki Zachodnie. To jedna z ulubionych plaż par młodych i fotografów ślubnych w okolicy. Nie jest tak mocno uczęszczana przez turystów i da się tu swobodnie zrobić zdjęcia bez tłumu gapiów. W tym miejscu morze Zatoki Gdańskiej łączy się z Wisłą Śmiałą i Martwą. Plażę otacza dużo zieleni i lasów 🌲🌳.

Sesja ślubna w Gdańsku na plaży w Górkach Zachodnich
Fotoinlove
Sesja ślubna w Gdańsku na plaży Górki Zachodnie
Marcin Grajewski Fotografia

Plaża Górki Zachodnie jest miejscem, które łączy naturę z industrialną przestrzenią — w oddali, na horyzoncie rysują się kształty żurawi portowych.

Oprócz romantycznych zdjęć na plaży możecie także poprosić fotografa o wykonanie kadrów w marynistycznym ⚓ stylu. Nieopodal znajduje się mały port, do którego przypływają żaglówki i statki. Będziecie mieli stamtąd widok na Wisłę oraz rezerwat przyrody „Ptasi Raj” wyspy Sobieszewskiej, który znajduje się po drugiej stronie Wisły.

Plaża w Brzeźnie i Park im. Ronalda Reagana

Kolejnym zachwycającym miejscem w Gdańsku, w którym wykonacie zdjęcia ślubne, zarówno nad morzem jak i w zielonym otoczeniu, jest nadmorski Park im. Ronalda Reagana z przylegającą do niego plażą w Brzeźnie. Biegnie wzdłuż linii brzegowej na wschód od Westerplatte i sąsiaduje z plażą w Jelitkowie. Park jest największym spośród gdańskich parków.

Na jego terenie możecie wykonać zdjęcia wśród drzew 🌳 oraz w urokliwych alejkach. Znajdują się tam także stawy, które będą romantycznym tłem Waszej sesji ślubnej. Duże przestrzenie pozwolą na swobodne fotografowanie.

Sesja ślubna w Gdańsku w Parku Reagana
Szymon Śliwiński
Sesja ślubna w Gdańsku w Parku w Brzeźnie
Foto Baśnie Sylwia Ragan

Główną atrakcją plaży 🏖️ jest molo w Brzeźnie, które będzie piękną scenerią dla ślubnych zdjęć. Kadry wykonane zarówno o wschodzie jak i zachodzie słońca będą niezwykle romantyczne i nastrojowe. Fotograf może wykorzystać molo do zabawy formami, liniami i symetrią. Na molo znajdują się dodatkowe poziomy, które będą ciekawym tłem. Powstaną tam oryginalne kadry, które przypadną do gustu wielbicielom minimalizmu i architektury.

Sesja ślubna w Gdańsku na molo w Brzeźnie
Adam Radek Fotograf

💡 Wskazówka: Unikajcie tego miejsca w weekendowe popołudnia w okresie letnim. Parki i plaże miejskie o tej porze roku są zazwyczaj bardzo zatłoczone.

Park Oliwski

Park Oliwski to jeden z najpiękniejszych parków 🌳 w Gdańsku. Będzie dobrym wyborem, jeśli planujecie romantyczną sesję wśród zieleni. Park jest bardzo zadbany i kryje w sobie zróżnicowane i ciekawe miejsca. Pełen jest urokliwych zakątków, alejek, historycznych zabudowań i ogrodów, a w centrum położona jest palmiarnia. Park będzie dobrym wyborem na plener ślubny o każdej porze roku. W ciepłych miesiącach pełen jest zieleni i kwiatów, a jesienią mieni się całą paletą ciepłych barw. Właśnie dlatego to tak lubiane przez pary młode i fotografów ślubnych miejsce na mapie Gdańska.

Jakie stylizacje pary młodej 👰🤵 będą pasowały do takiej lokalizacji? Park to idealne tło właściwie dla każdego stylu, jaki wybierzecie. Zarówno suknia ślubna glamour, jak i romantyczna koronkowa lub minimalistyczna będą pięknie prezentować się w takiej scenerii.

Udając się tam na plener ślubny, nie możecie pominąć kilku miejsc. Przechodząc przez główne wejście do Ogrodu Oliwskiego, wyjdziecie nad Łabędzim Stawem 🦢, nad którym stworzycie romantyczne kadry nad taflą wody. Następnie przespacerujecie się alejkami ogrodu francuskiego — znajdziecie w nim fontannę ⛲ i pięknie uformowane krzewy oraz widok na Pałac Opatów. W parku znajdują się alejki otoczone wysokimi krzewami i żywopłotami, wśród których powstaną bardzo efektowne kadry.

Po drugiej stronie parku znajduje się miejsce o zupełnie innym charakterze. Ogród japoński bogaty jest w wiele rodzajów kolorowych kwiatów i z pewnością takie miejsce będzie idealnym tłem dla zdjęć ślubnych. Wśród przepięknych drzew znajdziecie tam także staw, nad którego brzegiem powstaną romantyczne ujęcia.

💡 Wskazówka: Wybierając się tam wiosną, traficie na kwitnące na różowo 🌺 drzewa. To wymarzona sceneria na bajkową sesję ślubną lub narzeczeńską.

Palmiarnia

W samym sercu Parku Oliwskiego znajduje się palmiarnia. Nowoczesny przeszklony budynek kryje w sobie przestronne wnętrza pełne zieleni i egzotycznych roślin 🌵. Taki tropikalny klimat, mięsiste liście i kolorowe kwiaty są świetnym i bardzo oryginalnym pomysłem na sesję ślubną. Ogromnym atutem tego miejsca jest fakt, że możecie się tam udać na sesję niezależnie od pogody.

Sesja ślubna w Gdańsku w palmiarni
Happy Day Studio Fotografia

Warto pamiętać, że takie miejsca są chętnie uczęszczane przez turystów, więc przedyskutujcie z Waszym fotografem wybór godziny i dnia sesji. Najlepiej wybrać się tam w dni poza weekendem. Zanim zaczniecie fotografować, pamiętajcie także o uiszczeniu opłaty za sesję w kasie. 💵

Park Oruński

Park Oruński im. Emilii Hoene to kolejna propozycja miejsca odpowiedniego na wykonanie romantycznej 💕 sesji ślubnej. Jest równie urokliwy, co pozostałe parki Gdańska, a na pewno mniej uczęszczany, dzięki czemu będziecie tu mieli większą swobodę podczas wykonywania zdjęć. Znajdziecie go w południowej części miasta, nad Potokiem Oruńskim. Park oferuje wiele zróżnicowanych zakątków — alejki, stawy, punkty widokowe, potok i kaskady.

Położony jest wśród wzgórz, na które możecie udać się na zakończenie Waszej sesji zdjęciowej i złapać malowniczy zachód słońca. Z punktu widokowego Stara Orunia rozciąga się widok zarówno na miasto 🏙️, jak i na zieloną część miasta.

Sesja ślubna w Gdańsku w Parku Oruńskim
Agnieszka Śmietańska Fotografia

W Parku Oruńskim znajduje się także altana, w której pary coraz częściej biorą plenerowe śluby cywilne.

💡 Wskazówka: Polecamy udać się na jeden z półokrągłych pomostów, z których roztacza się nastrojowy widok na Staw Dolny, nazywany także Jeziorkiem Mniejszym.

Sesja plenerowa w dniu ślubu w Gdańsku

Marzy Wam się sesja plenerowa, ale nie chcecie zaprzątać sobie głowy dodatkową organizacją? Reportaż ślubny to punkt obowiązkowy na Waszej liście spraw do organizacji, ale koniecznie wykonajcie także nawet krótką sesję plenerową 📷 w dniu ślubu i wesela. Porozmawiajcie z Waszym fotografem ślubnym i wybierzcie miejsce, które pozwoli Wam na zrealizowanie szybkiej sesji w trakcie trwania przyjęcia.

Możecie się także na nią udać zaraz po ceremonii, jeszcze zanim dojedziecie do sali weselnej. Piękne zdjęcia ślubne można wykonać w naprawdę ekspresowym tempie. Ważna jest przede wszystkim dobra organizacja, sprawne działanie i wybranie odpowiedniej lokacji.

Gdzie może odbyć się taka krótka sesja zdjęciowa? To zależy, gdzie położona jest Wasza sala weselna lub restauracja. Jeśli wokół niej znajduje się trochę zieleni lub ciekawe budynki, to bez problemu fotograf wykona tam zdjęcia nawet w 15 minut. Jeśli jednak musicie udać się na dalszą wycieczkę, to wybierzcie miejsce, do którego nie będziecie musieli długo dojeżdżać, abyście nie tracili cennego czasu z najbliższymi.

Fotograf ślubny z Gdańska na pewno doradzi Wam najbardziej odpowiednie miejsce.

Sesja w dniu ślubu na Starym mieście w Gdańsku
KJS Fotografia ślubna

Jeśli przyjęcie odbędzie się blisko centrum, możecie wyskoczyć na pół godziny do centrum miasta. Wybierzcie jednak mniej uczęszczane ulice, abyście mogli w spokoju wykonać kilka ujęć bez turystów. Dobrym rozwiązaniem będzie także krótki spacer na terenie Stoczni Gdańskiej.

Sesja ślubna w Gdańsku w dniu wesela
Kwiecień Plecień Studio

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie udanie się na szybką sesję ślubną do jednego z proponowanych wyżej parków. Tam na pewno uda Wam się znaleźć kawałek zieleni i zaciszne zakątki. Ale najpiękniejszym wyborem będzie oczywiście krótka sesja wykonana na plaży o zachodzie słońca ☀️. Wybierzcie plażę, do której dojazd będzie bezproblemowy, abyście nie tracili czasu na przemieszczanie się po zatłoczonym mieście.

Fotografia ślubna – Gdańsk bez tajemnic

Sesja plenerowa w Gdańsku to nie tylko kwestia wyboru odpowiednich miejsc, ale także dbałość o detale, które mogą mieć wpływ na jakość zdjęć. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak:

  • unikanie zbyt intensywnego słońca;
  • unikanie zatłoczonych miejsc;
  • wybór odpowiedniej godziny sesji;
  • dopasowanie miejsca sesji do stylizacji ślubnych oraz własnych preferencji;
  • sprawdzenie prognozy pogody;
  • przemyślana logistyka sesji.

Poniżej kilka wskazówek od fotografa ślubnego, które ułatwią Wam organizację sesji.

Fotograf ślubny radzi — na co zwrócić uwagę organizując sesję ślubną w Gdańsku?

Przede wszystkim spodziewajcie się, że w sezonie letnim spotkacie tu w ciągu dnia bardzo dużo turystów i możecie mieć problem ze znalezieniem ustronnych miejsc. Uwaga ta dotyczy w szczególności Starego Miasta oraz ulicy Elektryków w Stoczni Gdańskiej. Jeśli planujecie swoją sesję właśnie w tym okresie, poszukajcie mniej uczęszczanych uliczek. W nich na pewno znajdziecie przestrzeń, w której będziecie mogli wykonać zdjęcia bez towarzystwa gapiów.

Oczywiście na wykonanie tam sesji w sezonie letnim także jest sposób — zorganizujcie ją w bardzo wczesnych ⌚ godzinach porannych. Wiemy, że wstawanie w środku nocy nie należy do najprzyjemniejszych, ale dla pięknych zdjęć naprawdę warto się poświęcić. Wasz fotograf ślubny będzie Wam wdzięczny — bardzo ułatwicie mu pracę i sprawicie, że Wasza współpraca będzie samą przyjemnością. Miasto o wschodzie jest wyludnione i bez problemu wykonacie ujęcia w dowolnym miejscu. Dodatkowo macie szansę na złapanie ciekawie padających promieni słońca na ulice.

Sesja ślubna w Gdańsku o wschodzie słońca
KJS Fotografia ślubna

Ta sama zasada dotyczy wykonywania sesji na plażach miejskich — na te bardziej popularne najlepiej udać się o wschodzie słońca. Natomiast na sesje zdjęciowe o zachodzie słońca wybierzcie te mniej uczęszczane.

💡 Wskazówka: Zanim ustalicie datę sesji, koniecznie sprawdźcie, czy w wybranym okresie nie traficie na Jarmark Dominikański, który trwa około 2 tygodni. W tym czasie Gdańsk jest wręcz oblężony przez turystów, a nad brzegiem Motławy ustawione są stragany handlowe.

Sesja narzeczeńska w Gdańsku

Gdańsk to także doskonałe miasto na zrealizowanie w nim sesji narzeczeńskiej. Dzięki różnorodnym lokacjom, bez problemu wybierzecie najbardziej odpowiadające Wam miejsce. Sesja narzeczeńska jest dużo bardziej swobodna niż plener ślubny, dlatego możecie zaszaleć i pokusić się nawet o wybór bardziej uczęszczanych miejsc. Sesja miejska pozwoli nawet na wykorzystanie turystów jako tła. Bardzo fajnym pomysłem na takie zdjęcia będzie ulica Elektryków — w „cywilnych” ubraniach na pewno będzie Wam tu łatwiej wtopić się w tłum niż w sukni ślubnej i garniturze.

Sesja ślubna Gdańsk - sesja narzeczeńska ulica Elektryków
Agnieszka Śmietańska Fotografia
Sesja narzeczeńska w Stoczni Gdańskiej
Studio Kudra

Każde z proponowanych przez nas miejsc, będzie odpowiednie także dla sesji narzeczeńskich. Pozostaje Wam wybrać odpowiednią lokację, którą dopasuje do Waszych stylizacji i preferencji. Pamiętajcie, że zdjęcia z takiej sesji warto wykorzystać na wykonanie zaproszeń ślubnych lub prezentów dla rodziców.

Podsumowując — zorganizowanie sesji ślubnej w Gdańsku będzie bardzo dobrym pomysłem. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam w wyborze najlepszego miejsca. Pamiętajcie jednak, że najważniejsi podczas sesji jesteście Wy, dlatego poddajcie się nastrojowi tych momentów i okazujcie sobie dużo emocji i uczuć. Dzięki temu fotograf ślubny stworzy dla Was najpiękniejszą pamiątkę. 💕

Podsumowanie tego artykułu

4.6/5 - (10)

Monika Łopacka

Monika Łopacka

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, Instytutu Twórczej Fotografii (ITF) na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz Wyższego Studium Fotografii we Wrocławiu. O branży ślubnej może opowiadać godzinami, ponieważ od 10 lat fotografuje je pod marką PerfectLove. Kocha czerń, muzykę elektroniczną oraz fotografię dokumentalną i portretową.

Więcej artykułów autora Monika Łopacka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore