• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Ślub a pora roku: plusy i minusy

Ślub a pora roku: plusy i minusy

Sezon ślubny trwa od maja do września. To właśnie wtedy najwięcej par decyduje się wziąć ślub. Czy pozostałe miesiące są jednak trudniejsze pod względem organizacyjnym?

Ślub a pora roku

Ślub wiosną

Wiosną przyroda rozkwita i świat budzi się do życia. To piękny czas, by wziąć ślub. Panny młode mają szeroki wybór kwiatów do bukietów i dekoracji, wieczory stają się coraz dłuższe i cieplejsze, pogoda sprzyja lekkiemu ubiorowi gości. Jest to jednak bardzo popularny czas na organizację przyjęć weselnych, więc trudniej o dogranie wolnych terminów w urzędach, kościołach, salach, a także o współpracę z zespołem, fotografem czy kamerzystą. Warto więc pamiętać, by pomyśleć o wszystkim z dużym wyprzedzeniem.

plusy: sprzyjająca pogoda, szeroki wybór kwiatów, dłuższe wieczory

minusy: wyższe ceny, droższe wycieczki zagraniczne, mniej wolnych terminów

Ślub latem

Większość par marzy o ślubie w letnich miesiącach. Ciepłe wieczory i noce, piękna pogoda na zewnątrz zachęcają do organizacji uroczystości w plenerze. Latem nie trzeba martwić się o dostępność kwiatów i sezonowych owoców. Między czerwcem a sierpniem zdecydowanie trudniej o znalezienie wolnej sali, umówienie fotografa czy kamerzysty. Większość usługodawców ślubnych ma zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem, a dogranie wszystkich szczegółów jest o wiele trudniejsze niż poza sezonem.

plusy: piękna pogoda, ciepłe wieczory i noce, szeroki wybór kwiatów

minusy: wyższe ceny, mniej wolnych terminów, droższe wycieczki zagraniczne

Ślub jesienią

Tuż po gorącym sezonie ślubnym spadają ceny i łatwiej o znalezienie idealnego terminu. Można sporo zaoszczędzić, jednak wiąże się to z ryzykiem pogodowym i mniej sprzyjającymi warunkami zewnętrznymi.

plusy: niższe ceny, więcej wolnych terminów, szeroki wybór tańszych wycieczek zagranicznych

minusy: kapryśna pogoda, mniejszy wybór kwiatów

Ślub zimą

Zima ma swój urok, a organizacja uroczystości, gdy na zewnątrz panuje siarczysty mróz, nadaje jej wręcz magicznego charakteru. Nie zawsze jednak wygląda to tak bajkowo. Trzeba liczyć się z kapryśną pogodą, jednak nawet jeśli warunki w dniu ślubu nie sprzyjają, można to sobie nadrobić, wyjeżdżając taniej na miesiąc miodowy w ciepłe kraje.

plusy: niższe ceny, więcej wolnych terminów, szeroki wybór tańszych wycieczek zagranicznych

minusy: niskie temperatury, cieplejsze stroje, krótkie wieczory, mniejszy wybór kwiatów

W jakim miesiącu bierzecie ślub?

fot. Pexels

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu