Ślub w Las Vegas. Jak zorganizować niezapomnianą ceremonię w Światowej Stolicy Ślubów?

Kolorowe światła, tłumy turystów oraz osób pragnących rozbić bank…. i oczywiście wiele zakochanych par. To właśnie grzeszne Las Vegas, które każdego miesiąca odwiedzają dziesiątki tysięcy ludzi poszukujących niezapomnianych wrażeń. Czy zatem ślub w Las Vegas to dobry pomysł? Jak go zorganizować, aby stał się wyjątkowym przeżyciem? 

Ślub w Las Vegas. Jak zorganizować niezapomnianą ceremonię w Światowej Stolicy Ślubów?
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.8/5 - (50)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Jedni biorą ślub w górach, inni uważają, że ślub na plaży będzie strzał w dziesiątkę. Są również pary, które spontanicznie postanawiają przysiąc sobie wieczną miłość właśnie w Las Vegas, nazywanym Światową Stolicą Ślubów 👰🤵‍♂️.

Oferty promowane
Ślub w Las Vegas - kapliczka
Adobe Stock

Czy tego typu uroczystość może być równie wzruszająca jak ślub konkordatowy 💒 czy cywilny? Czy dokument, który para otrzymuje po ceremonii, ma jakiekolwiek znaczenie w Polsce? Jeśli zastanawiacie się nad ślubem w Las Vegas, jednak w Waszych głowach wciąż pojawiają się wątpliwości, sprawdźcie, o czym powinniście wiedzieć, zanim podejmiecie ostateczną decyzję. 

Ślub w Las Vegas - para młoda przebrana za gwiazdy kina
Adobe Stock

Jak wziąć ślub w Las Vegas?

Czy ślub w Las Vegas to szaleństwo? Wiele znanych gwiazd ⭐ skorzystało z takiego rozwiązania, między innymi Angelina Jolie, Britney Spears, Elvis Presley czy Frank Sinatra. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla tych par młodych, którzy nie chcą hucznej zabawy i którym wyjątkowo zależy na czasie. Od czego zacząć i ile kosztuje ślub zawarty w Las Vegas?

Po pierwsze należy zdobyć licencję na ślub 📝. Bez tego nie ma możliwości, aby jakakolwiek kaplica chciała zorganizować uroczystość. Aby otrzymać stosowny dokument, należy udać się do Clark County Marriage Bureau, który znajduje się pod adresem 201 E Clark Avenue, Las Vegas. Biuro otwarte jest od 8 rano aż do północy przez cały rok, wliczając w to święta i dni wolne. Licencję załatwia się na miejscu bez wcześniejszego umawiania spotkania. 

Aplikację można również wypełnić online 💻, dzięki czemu skutecznie przyspieszycie cały proces i unikniecie czekania w kolejkach. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, muszą okazać zgodę rodziców na zawarcie związku małżeńskiego i akt urodzenia.

Aplikacja nie zostanie zaakceptowana, jeśli przyszła panna młoda i pan młody są ze sobą spokrewnieni. W przypadku rozwodników należy podać datę rozwodu, jednak nie trzeba tego udowadniać żadnymi dodatkowymi dokumentami.  Po wypełnieniu aplikacji należy udać się do okienka, przy którym urzędnik sprawdzi poprawność danych, porównując je z danymi widocznymi w dowodzie osobistym lub paszporcie 🪪.

Ślub w Las Vegas - neonowy napis wedding
Adobe Stock

Ślub w Las Vegas – ceremonia

Po uzyskaniu licencji para ma 12 miesięcy na to, aby wziąć ślub 👰🤵‍♂️. Oczywiście najczęściej zakochani jeszcze tego samego dnia organizują ceremonię. Aby to zrobić, wystarczy udać się do którejś z popularnych kapliczek, jakie oferuje Stolica Ślubów lub do Urzędu Stanu Cywilnego. To, jak będzie wyglądała uroczystość, zależy tylko i wyłącznie od pary młodej i funduszy, jakie chcą przeznaczyć na swój ślub 💰. Możecie zdecydować się na przykład na wypożyczenie sukni ślubnej i garnituru, jeśli nie chcecie wydawać na ten cel większej sumy pieniędzy. Charakter ceremonii może przypominać ślub cywilny lub ślub kościelny przeprowadzany są w Polsce.

Ślub udzielany w Las Vegas to także wiele dodatkowych atrakcji. Podczas ceremonii parze młodej może towarzyszyć na przykład Elvis Presley. Istnieje również możliwość wyprawienia tematycznej uroczystości, na przykład w stylu hawajskim 🌴, baśniowym, nawiązującym do popularnego serialu „Star Trek” czy filmu „Gwiezdne Wojny”. Niektórzy zakochani decydują się na ślub na łonie natury, na przykład w Wielkim Kanionie lub parku stanowym Valley of Fire. 

Para młoda biorąca ślub w Las Vegas
Adobe Stock

💡Zobacz także: Poszukujesz fotografa na ślub? Sprawdź nasz katalog i wybierz ofertę dla siebie!

Ile kosztuje ślub w Las Vegas?

Koszt ślubu 💵 w Las Vegas zależny jest od tego, jaką opcję wybierze para młoda. Im bardziej wystawna i szalona uroczystość, tym więcej trzeba zapłacić. Pierwsze opłaty czekają na zakochanych już podczas zdobywania licencji.

Ślub w Las Vegas nocą
Adobe Stock

Sprawdź, na jakie inne opłaty należy się przygotować:

  • licencja na ślub – 77 $,
  • najtańsza opcja ślubu w kapliczce – ok. 100 $ (w tym muzyka i 5 zdjęć na płycie CD),
  • napiwek dla urzędnika – około 50 $,
  • droższe pakiety – od 200 do 500 $ (najdroższy obejmuje wedding plannera, przebieralnie dla panny młodej, poczęstunek, film na DVD, 35 zdjęć, toast),
  • śluby drive-thru (szybki ślub) – para podjeżdża samochodem w wyznaczone miejsce i składa przysięgę przez otwarte okno pojazdu – 35 $,
  • odpis aktu małżeństwa – 15 $.

Zawarcie małżeństwa w Las Vegas wymaga obecności co najmniej jednego świadka. Często organizatorzy ślubów oferują własnego świadka, jeśli tylko para młoda decyduje się na skorzystanie z ich usług.

Ślub w Las Vegas - para z obrączkami na palcach
Adobe Stock

💡Zobacz także: Poszukujesz wymarzonej sukni ślubnej? Zajrzyj do naszego katalogu!

Czy ślub w Las Vegas jest ważny w Polsce?

Ślub wzięty w Vegas ma moc prawną również w Polsce, pod warunkiem, że spełnicie określone warunki.

Jak można przeczytać w Art. 104 1. w Ustawie z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego:

Zagraniczny dokument stanu cywilnego, będący dowodem zdarzenia i jego rejestracji, może zostać przeniesiony do rejestru stanu cywilnego w drodze transkrypcji.

i dalej w Art. 104 3.

Transkrypcji podlega dokument, który w państwie wystawienia jest uznawany za dokument stanu cywilnego i ma moc dokumentu urzędowego, jest wydany przez właściwy organ oraz nie budzi wątpliwości co do autentyczności.

Ślub w Las Vegas - widok miasta
Adobe Stock

Zatem, jeśli chcecie, aby związek małżeński zawarty w Las Vegas był ważny również na terenie Polski po powrocie powinniście złożyć wniosek o transkrypcję aktu ślubu z Nevady w Urzędzie Stanu Cywilnego w miejscu Waszego zamieszkania. Kopię aktu możecie zamówić w dniu ślubu w Vegas lub online (czas oczekiwania to 3-4 tygodnie). Jej koszt to 15$.

👉 Pamiętajcie, że aby dopełnić niezbędnych formalności dokument musi zostać przetłumaczony na język polski przez tłumacza przysięgłego lub polskiego konsula.

W USC należy przedstawić dokument zagraniczny wraz z jego tłumaczeniem, pisemny wniosek o transkrypcję, dowód osobisty oraz uiścić stosowną opłatę.

Oceń artykuł!

4.8/5 - (50)

Podsumowanie tego artykułu

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore