Ślub w Las Vegas? Jak zaplanować tę uroczystość?

Ślub w Las Vegas? Jak zaplanować tę uroczystość?

Kolorowe światła, tłumy turystów i osób pragnących rozbić bank…. i oczywiście wiele zakochanych par. To właśnie grzeszne Las Vegas, do którego każdego miesiąca przyjeżdżają dziesiątki tysięcy ludzi poszukujących wrażeń. Czy zatem ślub w Las Vegas to dobry pomysł? Jak go zorganizować, aby stał się niezapomnianym przeżyciem? 

Jedni biorą ślub w górach, inni decydują, że ślub na plaży to strzał w dziesiątkę. Są również zakochane pary, które spontanicznie postanawiają powiedzieć sobie sakramentalne tak właśnie w Las Vegas, nazywanym również Światową Stolicą Ślubów. Czy tego typu uroczystość może być równie wzruszająca jak ślub kościelny lub ślub cywilny. Czy dokument, który para otrzymuje po ceremonii, ma jakiekolwiek znaczenie w Polsce? Jeśli zastanawiacie się nad ślubem w Las Vegas, jednak w waszych głowach wciąż pojawiają się kolejne wątpliwości, sprawdźcie, o czym powinniście wiedzieć, zanim podejmiecie ostateczną decyzję. 

Ślub w Las Vegas – organizacja

Czy ślub w Las Vegas to szaleństwo? Wiele znanych gwiazd skorzystało z takiego rozwiązania, między innymi Angelina Jolie, Elvis Presley czy Frank Sinatra. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla tych państwa młodych, którzy nie chcą hucznej zabawy i którym wyjątkowo zależy na czasie. Od czego zacząć i ile kosztuje taka przyjemność?

Po pierwsze należy zdobyć licencję na ślub. Bez tego nie ma możliwości, aby jakakolwiek kaplica chciała zorganizować uroczystość. Aby otrzymać stosowny dokument, należy udać się do Clark County Marriage Bureau, który znajduje się pod adresem 201 E Clark Ave, Las Vegas. Biuro otwarte jest od 8 rano aż do północy od poniedziałku do piątku. Licencję załatwia się na miejscu bez wcześniejszego umawiania spotkania. 

Aplikację można wypełnić online, dzięki czemu skutecznie przyspieszycie cały proces i unikniecie czekania w kolejkach. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, muszą okazać zgodę rodziców na zawarcie związku małżeńskiego i akt urodzenia. Aplikacja nie zostanie zaakceptowana, jeśli przyszła panna młoda i pan młody są ze sobą spokrewnieni. W przypadku rozwodników należy podać datę rozwodu, jednak nie trzeba tego udowadniać żadnymi dodatkowymi dokumentami.  Po wypełnieniu aplikacji należy udać się do okienka, przy którym urzędnik sprawdzi poprawność danych, porównując je z danymi widocznymi w dowodzie osobistym lub paszporcie.

Po uzyskaniu licencji para ma 12 miesięcy na to, aby wziąć ślub. Oczywiście najczęściej zakochani jeszcze tego samego dnia organizują ceremonię. Aby to zrobić, wystarczy udać się do którejś z popularnych kapliczek lub do Urzędu Stanu Cywilnego. To, jak będzie wyglądała uroczystość, zależy tylko i wyłącznie od pary młodej i funduszy, jakie chcą przekazać na swój ślub. Charakter ceremonii może przypominać ślub cywilny lub ślub kościelny przeprowadzany są w Polsce. Oczywiście można również liczyć na wiele dodatkowych atrakcji. Podczas ceremonii parze młodej może towarzyszyć na przykład Elvis Presley. Istnieje również możliwość wyprawienia tematycznej uroczystości, na przykład w stylu hawajskim, baśniowym, gotyckim czy nawiązującym do popularnego serialu “Star Trek”. Niektórzy zakochani decydują się na ślub na łonie natury, na przykład w Wielkim Kanionie lub parku stanowym Valley of Fire. 

Ślub w Las Vegas

Zobacz także: Konsultant ślubny, który podoła najtrudniejszym wyzwaniom? Zajrzyj do naszego katalogu i znajdź wedding plannera!

Ile kosztuje ślub w Las Vegas

Koszt ślubu w Las Vegas zależny jest od tego, jaką opcję wybierze para młoda. Im bardziej wystawna i szalona uroczystość, tym więcej trzeba zapłacić. Pierwsze opłaty czekają na zakochanych już podczas zdobywania licencji. Sprawdź, na jakie jeszcze opłaty należy się przygotować:

  • licencja na ślub – 77 $,
  • najtańsza opcja ślubu w kapliczce – 100 $ (w tym muzyka i 5 zdjęć na płycie CD),
  • napiwek dla urzędnika – około 50 $,
  • droższe pakiety – od 200 do 500 $ (najdroższy obejmuje wedding plannera, przebieralnie dla panny młodej, poczęstunek, film na DVD, 35 zdjęć, toast),
  • opcja drive-thru, gdzie podjeżdża się autem i dostaje ślub – 35 $,
  • odpis aktu małżeństwa – 15 $.
Ślub w Las Vegas
Unsplash

Zobacz także: Ślub zimą – jak go zorganizować, aby nie zmarznąć i aby było magicznie?

Czy ślub w Las Vegas jest ważny w Polsce?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ślub zawarty w Las Vegas ma jakąkolwiek moc prawną w Polsce. W przypadku par heteroseksualnych traktowany jest jak zwyczajny ślub. Jednak po powrocie do kraju należy przedstawić odpis aktu z Nevady nie później niż kilka tygodni po uroczystości. Kopię można zamówić na miejscu lub przez internet. W drugim przypadku dokument przesłany pocztą dociera do małżonków w ciągu 3-4 tygodni. W przypadku małżeństw jednopłciowych w Polsce wciąż są one nieakceptowane przez ustawodawcę, zatem nie będą niosły ze sobą żadnych skutków prawnych. 

4.8/5 - (49)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore