Ślub w maseczkach, czyli o ceremonii w czasie pandemii

Ślub w maseczkach, czyli o ceremonii w czasie pandemii

Jak dobrze wiemy, branża ślubna ma przed sobą nie lada wyzwanie podczas trwającej pandemii koronawirusa. Wiele par młodych przełożyło swoje śluby i wesela na późniejsze terminy – w tym lub przyszłym roku. Część z nich natomiast podzieliła uroczystość na dwie części i pobiera się teraz, w czasie epidemii – tak jak bohaterowie tego artykułu.

Aplikacja wesele z klasą

Oto, jak potoczyła się ta historia. Wyruszamy spod domu pana młodego pełni optymizmu, po kilku minutach jazdy z bocznej ulicy zajeżdża nam drogę furgonetka na sygnale. Z jej wnętrza wychodzi dwoje ludzi w mundurach wojskowych, maskach i rękawiczkach. Proszą osoby w samochodach o wyjście z pojazdów. Zaczynają mierzyć wszystkim temperaturę. Po krótkiej chwili okazuje się, że to przebierańcy, którzy zrobili bramę weselną. Mandat: cztery butelki trunku weselnego.

Oferty promowane

Krakowska Grupa Ślubna

Podczas uroczystości w kościele, w którym może przebywać do 50 osób, jest tak naprawdę najbliższa rodzina, ksiądz i kilka osób z obsługi. Nie zabrakło miejsca dla operatorów kamer i fotografa. Jest także samochód weselny – kierowca obowiązkowo w masce i rękawiczkach. W kościele goście również pojawili się w maseczkach i.. udało się! Choć zabawa do białego rana i w większym gronie została przeniesiona na inny, bliżej nieokreślony termin, to para młoda od dziś jest już małżeństwem i będzie miała co opowiadać w przyszłości swoim dzieciom.

Krakowska Grupa Ślubna
Krakowska Grupa Ślubna

Jak tę uroczystość wspomina usługodawca, który w niej uczestniczył? Ceremonia odbyła się bez żadnych przeszkód. Nie odczuwałem strachu przed zarażeniem, ponieważ miałem kontakt jedynie z parą młodą, która była w maseczkach. Sam miałem wykonany test na obecność przeciwciał. Para młoda była lekko poddenerwowana – jednak nie do końca dało się wyczuć czy było to spowodowane szczególną formą uroczystości, czy była to ogólna ekscytacja tym niezwykle ważnym wydarzeniem z ich życia. Byli bardzo weseli i szczęśliwi – mówi Daniel Szczepanik, właściciel Krakowskiej Grupy Ślubnej oraz Wynajemdoslubu.

Krakowska Grupa Ślubna

Przeniesienie wesela, czy też ślubu i wesela na inny termin to najrozsądniejsze posunięcie w czasie pandemii, tak też zrobiła większość naszych klientów. Głęboko wierzę w to, że już niedługo wesela oraz sektor gastronomiczny zostaną odblokowane w ramach programu odmrażania gospodarki. Wygląda na to, że musimy nauczyć się żyć z nową odmianą wirusa i dostosować do nowych warunków – dodaje Daniel Szczepanik.

Artykuł powstał we współpracy z Krakowską Grupą Ślubną.

4.7/5 - (23)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore