• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

3 powody, dla których warto sporządzić ślubną checklistę

3 powody, dla których warto sporządzić ślubną checklistę

Ślubna checklista to ratunek dla każdej Pary Młodej, rozpoczynającej przygotowania do ślubu i wesela! Przekonajcie się, że to nie tylko modny dodatek! Taka lista znacznie usprawni organizację całej uroczystości!

Czym jest ślubna checklista?

Ślubna checklista to inaczej lista zadań, które musicie, bądź powinniście wykonać przygotowując Wasz Wielki Dzień.

Nie wiecie od czego zacząć i jakie są poszczególne kroki organizacji wesela? Oczywiście my jesteśmy po to, by Was w tym wspierać! Listę zadań, która świetnie usprawni Wasze przygotowania, znajdziecie w naszym Plannerze Ślubnym – narzędziu ogromnie przydatnym podczas organizacji tego ważnego dnia. Nie zapomnijcie zaznaczać na niej wykonanych zadań i etapów! 🙂

W czym pomoże Wam ślubna checklista?

Będziecie mieć dobry plan

Jak wiadomo, dobry plan to połowa sukcesu! Rozpisanie poszczególnych kwestii związanych z organizacją ślubu i wesela, pozwoli zobrazować, jak będą wyglądały przygotowania i jak wiele czasu będziecie na nie potrzebować. Dlatego rekomendujemy, aby taką listę sporządzić na samym początku przygotowań – nawet przed ustaleniem konkretnej daty ślubu.

Dzięki ślubnej checkliście w każdym momencie przygotowań będziecie wiedzieć, na jakim etapie jesteście oraz jakie zadania musicie jeszcze wykonać, by ten dzień był Waszym idealnym i wymarzonym.

Stworzenie listy zadań ślubnych oraz na bieżąco jej aktualizowanie z pewnością pozwoli Wam mieć całą organizację uroczystości pod kontrolą – dzięki temu będziecie mniej się stresować, że o czymś zapomnicie lub nie dotrzymacie terminów.

Odpowiednio rozdzielicie zadania

Gdy będziecie już wiedzieć, ile pracy czeka Was podczas przygotowań, będziecie mogli odpowiednio podzielić poszczególne zadania! Może poprosicie o wsparcie Rodziców i Świadków? Podział obowiązków w przygotowaniach do ślubu i wesela to kwestia, która znacznie usprawni cały proces! Nie warto brać wszystkich obowiązków związanych z organizacją tego dnia tylko na siebie. Jest wiele spraw, które chętnie pomogą Wam załatwić najbliżsi.

Jeśli mieszkacie za granicą i organizujecie uroczystość w Polsce, bądź marzycie o zagranicznym ślubie, pewnie będziecie potrzebować paru dni wolnego, by na miejscu zająć się pilnymi sprawami. Dzięki ślubnej checkliście będziecie wiedzieć, co możecie załatwić na odległość, a co wymaga Waszej obecności.

Oszacujecie budżet

Organizacja wydarzenia, jakim jest ślub i wesele może wymagać sporych nakładów finansowych. Zatem te kwestie warto zaplanować z wyprzedzeniem! Oczywistym jest, że ceny wszystkich produktów i usług nie będą Wam znane na samym początku ślubnych przygotowań. Warto jednak ustalić, jakie fundusze będziecie w stanie przeznaczyć na poszczególne przedsięwzięcia – to ułatwi Wam poszukiwania odpowiednich Usługodawców.

Gdy wszystko wcześniej zaplanujecie, nie zaskoczą Was niespodziewane wydatki! W naszym Plannerze Ślubnym znajdziecie również zakładkę Budżet – dzięki niej będziecie mieć wydatki związane z weselem po kontrolą.

Czy Wasza ślubna checklista jest już gotowa?

fot. Pexels

Autorki: Adrianna Fliszewska i Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu