Przedślubna strona internetowa – na co nam ślubny blog?

Przedślubna strona internetowa – na co nam ślubny blog?

2491

Myśleliście o założeniu własnej ślubnej strony internetowej o charakterze bloga? To nowoczesne rozwiązanie, które może okazać się genialną formą komunikacji pomiędzy Wami a Waszymi gośćmi weselnymi.

Przedślubna strona internetowa - na co nam ślubny blog?Ślubny blog – co to takiego?

Na Waszej ślubnej stronie internetowej możecie opisać po kolei etapy przygotowań, umieścić wskazówki i porady, przez co dacie też swoim gościom weselnym możliwość uczestniczenia w tworzeniu Waszego Dnia. Ponadto systematyczne uzupełnianie informacji pozwoli zachować porządek w planowaniu. Z pewnością będzie to też miła pamiątka i materiał do wspomnień już po ślubie.

Co warto umieścić na internetowej stronie przedślubnej?

Dane kontaktowe, daty i adresy:

– data, godzina i miejsce ślubu,

– data, godzina i miejsce wesela,

– kontakt do Was lub do koordynatora ślubnego.

Do adresów warto dodać mapki z informacją, jak dojechać.

Ważne informacje dla gości przyjezdnych:

– miejsce noclegu wraz z mapką i numerem kontaktowym do miejsca zakwaterowania,

– dla osób z zagranicy powinny pojawić się podstawowe informacje w języku obcym (np. angielskim).

 Wskazówki ślubne i weselne:

– ankieta/formularz z listą prezentów,

– formularz z możliwością potwierdzenia obecności,

– księga gości, która daje możliwość składania życzeń osobom nieobecnym na uroczystości,

– scenariusz dnia ślubu.

Czy będzie czas na ślubny blog?

Stworzenie własnej strony internetowej może okazać się pracochłonne, ale skrupulatność i systematyczność nanoszenia na niej informacji, pomoże Wam się zorganizować. Nie wszyscy Wasi goście weselni będą chcieli z niej skorzystać. Znajdą się jednak też tacy, którzy uznają założenie weselnego bloga za strzał w dziesiątkę. W dobie Internetu większość osób woli sprawdzić informacje  w sieci. Możliwość potwierdzenia obecności na ślubie, sprawdzenia listy prezentów może dla nich i dla Was okazać się zbawienna. 

KOMENTARZE: 6

 1. Jak ktos planuje ogarnac sobie catering, to sprawdzony mamy już Caterng Arts, także obejmują oni małopolskie i śląsk, serio warto

 2. Bardzo fajny pomysł! Tym bardziej taka prosta stronka może przerodzić się po ślubie w pamiętnik, miejsce do którego młodzi mogą wracać kiedykolwiek chcą powspominać. Zresztą nie tylko młodzi, bo i ich goście, rodzice itd. Zrobienie takie prostej strony może być nawet darmowe :)

 3. Bardzo fajny pomysł, żeby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Ważne, zeby państwo młodzi nie musieli sie wszystkim martwić przed tym najważniejszym dniem.

 4. moim zdaniem to za dużo zachodu, kto ma na to czas przed ślubem? a po drugie jednak trzeba mieć jakieś pojęcie na temat tworzenia stron www

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).