• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Śnił ci się ślub? Zobacz, co to może oznaczać!

Śnił ci się ślub? Zobacz, co to może oznaczać!

Ślub to dla wielu osób niezwykle stresujące wydarzenie, które powoduje szybsze bicie serca i pocenie się dłoni. Każdego dnia w głowie wciąż pojawiają się nowe pytania. Czy aby na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy suknia będzie dobrze leżała i nie pomylimy się podczas składania przysięgi?   

A kiedy wydaje się, że jedynie noc i sen mogą przynieść ukojenie, okazuje się, że temat ślubu męczy nas nawet w krainie Morfeusza. Właśnie wtedy w głowie wyświetlają się najdziwniejsze wizje, często niezbyt przyjemne dla śniącego. Narzeczony lub narzeczona zostawili nas przed ołtarzem, msza została odwołana, ponieważ przyleciało UFO albo zaspaliśmy, i tak dalej… Co oznaczają takie sny i jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzi znaleźć można w senniku o ślubie.

Sennik – jak ślub zazwyczaj wygląda w snach?

O ślubie śnią nie tylko osoby, które niedługo mają stanąć na ślubnym kobiercu, ale także takie, które już dawno mają to za sobą. Ślub śni się również tym, którzy nigdy nie planują powiedzieć sakramentalnego „tak” czy to podczas ślubu kościelnego, czy też ślubu konkordatowego.

Sen o ślubie pojawiający się tuż przed uroczystością najczęściej pokazuje nasze ukryte lęki i obawy. Każda panna młoda i każdy pan młody chcą, aby ten dzień był niezapomniany. Dodatkowo podejmują wyjątkowo ważną decyzję, która będzie miała wpływ na całe ich życie. Nic dziwnego, że podświadomość wysyła im pewne sygnały.

A co jeśli jeszcze nie planujemy tego typu uroczystości, a sen o ślubie wciąż do nas powraca? Jak to wytłumaczyć? Okazuje się, że wszystko zależy od tego, w jakim kontekście pojawia się sen o ślubie i jakie znajdują się w nim symbole. Podstawowe znaczenie snu o ślubie mówi o pogodzeniu jakichś przeciwieństw, konfliktów. Często chodzi również o te wewnętrzne spory, które prowadzimy sami ze sobą.

Jeśli śni nam się, że jesteśmy świadkiem podczas ślubu, może to oznaczać, że już niedługo czeka nas awans. Asystowanie przy ślubie oznacza rychłe nadejście dobrych nowin.

A co oznaczają sny o własnym ślubie lub odwołanym ślubie?

panna młoda przed ślubem
Envato

Zobacz także: Najpiękniejsze cytaty o małżeństwie!

Sennik – własny ślub

Sen o własnym ślubie często zawiera w sobie wiele dodatkowych szczegółów, a każdy z nich może mieć oddzielne znaczenie. Jeśli we śnie pojawi się suknia ślubna, sennik będzie miał na to zupełnie inne wytłumaczenie. Nie będzie ono miało nic wspólnego ze snem o własnym ślubie.  

A co dokładnie oznacza ta wizja? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Okazuje się, że sen o własnym ślubie zwiastuje pojawienie się kłopotów, z którymi będzie trzeba się zmierzyć. Jest również dobra wiadomość: będą to jedynie przejściowe problemy, z którymi poradzimy sobie w mgnieniu oka.

Sennik – ślub cywilny lub ślub kościelny

Ślub cywilny czy ślub kościelny to oczywiście wielkie wydarzenie dla każdej pary. Niestety, tylko jeden z nich, gdy pojawia się we śnie, zapowiada dobre nowiny. Według specjalistów sen o ślubie kościelnym to same pomyślne wiadomości – sygnalizuje on jeden z najlepszych etapów w życiu!

W przypadku ślubu cywilnego wytłumaczenie jest znacznie bardziej skomplikowane i odnosi się bezpośrednio do naszej relacji z partnerem i partnerką. Sen o ślubie cywilnym może być podpowiedzią naszej podświadomości, że związek, w którym jesteśmy, nie ma nic wspólnego z miłością i trwa jedynie przez wzgląd na zdrowy rozsądek.

Istnieje również drugie wytłumaczenie, które mówi, że sen o ślubie cywilnym symbolizuje nierozwiązane kwestie prawne, które warto jak najszybciej uregulować.

pan młody oczekuje na pannę młodą
Envato

Zobacz także: Czy warto organizować zabawy podczas wesela? Sprawdź, jak powinny wyglądać oczepiny

Sennik – odwołany ślub

Sen o ślubie, który ostatecznie się nie odbył, może mieć kilka znaczeń. Przede wszystkim należy jednak odpowiedzieć na pytanie, w jakich okolicznościach ślub we śnie został odwołany.

Jeśli doszło do ucieczki panny młodej lub pana młodego, oznacza to, że wkrótce poradzimy sobie z problemami i bardzo szybko pozostawimy je za sobą.

Jeśli natomiast został z jakiegoś powodu przerwany, może być to oznaką, że w naszej głowie pojawiły się wątpliwości co do partnerki/partnera, czyli nie jesteśmy pewni, czy decyzja o ślubie była trafna.  

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu