Śnił ci się ślub? Sennik pomoże Ci dowiedzieć się, co to oznacza!

Śnił ci się ślub? Sennik pomoże Ci dowiedzieć się, co to oznacza!

Ślub to niezwykle emocjonujące wydarzenie. Przyszła para młoda stara się, aby wszystko poszło zgodnie z planem i było dopracowane w każdym szczególe. Często może to przysporzyć sporo stresu. A co w przypadku jeśli ślub pojawi się również w snach? Jego symbolika jest równie bogata, jak na jawie. Co może powiedzieć o nim sennik? Ślub jako symbol senny z całą pewnością Cię zaskoczy!

Podczas przygotowań do ślubu, jak również w trakcie samej uroczystości pojawia się wiele kwestii, które mogą spędzić sen z powiek. Czy aby na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem? Jak zorganizować powitanie chlebem i solą? Kogo zaprosić? Jakie atrakcje wybrać? Czy suknia będzie dobrze leżała i nie pomylimy się podczas składania przysięgi? Co warto mieć na uwadze planując menu weselne? Pytań pojawia się wiele. A co jeśli ślub się przyśni? Czy pozostawi w głowie wątpliwości, a może przyniesie dobrą wróżbę? Co oznacza dla osoby, która jest już po ślubie, a co jeśli w snach pojawi się ślub bliskiej osoby? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co o ślubie mówi sennik!

Sennik – jak ślub zazwyczaj wygląda w snach?

O ślubie śnią nie tylko osoby, które niedługo mają stanąć na ślubnym kobiercu, ale także takie, które już dawno mają to za sobą. Ślub śni się również tym, którzy nie mają w planach powiedzieć sakramentalnego „tak” czy to podczas ślubu kościelnego, czy też ślubu konkordatowego.

Sennik ślub. Para młoda leżąca na liściu palmy.
Adobe Stock

Sen o ślubie pojawiający się tuż przed uroczystością najczęściej pokazuje nasze ukryte lęki i obawy. 😴 Każda panna młoda i każdy pan młody chcą, aby ten dzień był niezapomniany. Dodatkowo podejmują wyjątkowo ważną decyzję, która będzie miała wpływ na całe ich życie. Nic dziwnego, że podświadomość wysyła im pewne sygnały.

A co jeśli jeszcze nie planujemy tego typu uroczystości, a sen o ślubie wciąż do nas powraca? 🤔 Jak to wytłumaczyć? Okazuje się, że wszystko zależy od tego, w jakim kontekście pojawia się sen o ślubie i jakie znajdują się w nim symbole. Podstawowe znaczenie snu o ślubie mówi o pogodzeniu jakichś przeciwieństw, konfliktów. Często chodzi również o te wewnętrzne spory, które prowadzimy sami ze sobą.

Jeśli śni nam się, że jesteśmy świadkiem podczas ślubu, może to oznaczać, że już niedługo czeka nas awans. Asystowanie przy ślubie oznacza rychłe nadejście dobrych nowin.

A co oznaczają sny o własnym ślubie lub odwołanym ślubie?

Sennik – własny ślub

Sen o własnym ślubie często zawiera w sobie wiele dodatkowych szczegółów, a każdy z nich może mieć oddzielne znaczenie. Jeśli we śnie pojawi się suknia ślubna, sennik będzie miał na to zupełnie inne wytłumaczenie. Nie będzie ono miało nic wspólnego ze snem o własnym ślubie.  😉

Sennik ślub. Para młoda w stylizacji boho podczas sesji w plenerze.
Adobe Stock

A co dokładnie oznacza ta wizja? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Okazuje się, że sen o swoim ślubie zwiastuje pojawienie się kłopotów, z którymi będzie trzeba się zmierzyć. Jest również dobra wiadomość: będą to jedynie przejściowe problemy, z którymi poradzimy sobie w mgnieniu oka. 💪

Interpretacja własnego ślubu w senniku może być również bardzo prosta – możliwe, że nadchodząca wielkimi krokami uroczystość jest dla przyszłej młodej pary bardzo stresująca, intensywnie o niej myślicie, również tuż przed zaśnięciem, co często skutkuje tym, że ślub i wesele przewija się w Waszych snach. Swój ślub kościelny lub cywilny w senniku bywa więc w niektórych przypadkach tylko dowodem na to, że przygotowania do ceremonii mają dla Was bardzo duże znaczenie. 

Sennik – ślub cywilny lub ślub kościelny

Ślub cywilny czy ślub kościelny to oczywiście wielkie wydarzenie dla każdej pary. Niestety, tylko jeden z nich, gdy pojawia się we śnie, zapowiada dobre nowiny. Co w takim razie, zgodnie z sennikami, oznacza ślub we śnie? Według specjalistów sen o ślubie kościelnym to same pomyślne wiadomości – sygnalizuje on jeden z najlepszych etapów w życiu! 😍

Sennik ślub. Młoda para podczas ślubu w kościele.
Adobe Stock

W przypadku ślubu cywilnego wytłumaczenie w senniku jest znacznie bardziej skomplikowane i odnosi się bezpośrednio do naszej relacji z partnerem i partnerką. Sen o ślubie cywilnym może być podpowiedzią naszej podświadomości, że związek, w którym jesteśmy, nie ma nic wspólnego z miłością i trwa jedynie przez wzgląd na zdrowy rozsądek. 😞

Istnieje również drugie wytłumaczenie, które mówi, że sen o ślubie cywilnym symbolizuje nierozwiązane kwestie prawne, które warto jak najszybciej uregulować.

Sennik – odwołany ślub

Sen o własnym ślubie, który ostatecznie się nie odbył, może mieć w senniku kilka znaczeń. Przede wszystkim należy jednak odpowiedzieć na pytanie, w jakich okolicznościach ślub we śnie został odwołany. 😉

Sennik ślub. Panna młoda podczas przygotowań do ślubu.
Adobe Stock

Ślub odwołany w senniku, jeśli doszło do ucieczki panny młodej lub pana młodego, oznacza, że wkrótce poradzimy sobie z problemami i bardzo szybko pozostawimy je za sobą. Ucieczka ze ślubu ma więc w senniku pozytywny wydźwięk. 😊

Jeśli natomiast został z jakiegoś powodu przerwany, może być to oznaką, że w naszej głowie pojawiły się wątpliwości co do partnerki/partnera, czyli nie jesteśmy pewni, czy decyzja o ślubie była trafna.  

Senniki – przygotowania do ślubu

Sennik ślub. Panna młoda przypina kwiat do butonierki pana młodego.
Adobe Stock

Sen o przygotowaniach do ślubu może pojawić się w sytuacji, w której rzeczywiście szykujecie się do ślubu i w związku z tym Wasza uwaga jest skupiona na zbliżającej się uroczystości. 😉 Jeżeli planowanie ślubu i wesela na co dzień zajmuje Wam dużo czasu, nic dziwnego, że ten temat pojawia się również w snach. Brać swój ślub w senniku, jeżeli śnią Wam się przygotowania, może oznaczać, że na Waszej drodze spotkacie jakieś przejściowe trudności, z którymi jednak bardzo szybko będziecie w stanie się uporać. 💪 Planowanie ślubu w senniku da się jednak interpretować również w bardziej optymistyczny sposób, na przykład, jako nowości, które pojawią się w Waszym życiu. 

Sennik – widzieć czyjś ślub

Sennik ślub. Pan młody zakłada obrączkę pannie młodej.
Adobe Stock

Widzieć czyjś ślub w senniku może oznaczać, że osoba śniąca powinna się przygotować na korzystne zmiany w jej życiu. W końcu ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń, mającym ogromny wpływ na dotychczasowy sposób funkcjonowania. Czyjś ślub we śnie, widziany z perspektywy gościa, zgodnie z interpretacją senników, czasami zwiastuje również zmiany pojawiające się w sferze uczuciowej. 😍 Trzeba jednak pamiętać o tym, że w zależności od dokładnego charakteru snu, senniki wskazują również mniej pozytywne interpretacje.

Sennik – własny ślub niechciany

Sennik ślub. Para młoda pozuje na tle wieży Eiffla.
Adobe Stock

Co oznacza w senniku wychodzić za mąż lub brać ślub pod przymusem? 🤔 Zgodnie z niektórymi interpretacjami, taki sen bywa niestety czasami zwiastunem kłopotów i trudności, które mogą pojawić się w relacji pomiędzy dwojgiem osób. Znaczenie snu może jednak w praktyce się różnić, w zależności od tego, co dokładnie Wam się przyśniło i jaki był przebieg marzeń sennych, które chcecie zinterpretować.

Sennik – ślub koleżanki

Sennik ślub. Portret pięknej pary młodej.
Adobe Stock

Ślub koleżanki w senniku może oznaczać, że w Waszym życiu zajdą zmiany, oczywiście pod warunkiem, że koleżanka w rzeczywistości nie planuje podobnej ceremonii. 😉 W przeciwnym razie, ślub przyjaciółki w senniku może być wyrazem tego, że razem z bliską osobą przeżywacie szczególny czas przygotowań do uroczystości, co znajduje odzwierciedlenie również w Waszych marzeniach sennych. Niektóre senniki, interpretując znaczenie snów o ślubie i weselu, informują, że jeśli we śnie Twój partner/partnerka zawierają związek małżeński z innymi osobami, trzeba mieć się na baczności.

Sennik – ślub siostry

Sennik ślub. Pan młody całujący w policzek pannę młodą.
Adobe Stock

Ślub siostry, podobnie jak sen o ślubie jakiejkolwiek innej osoby, może mieć, zgodnie z sennikami, wiele różnych znaczeń, ale często jest zwiastunem tego, że w Waszym życiu coś w niedługim czasie się zmieni i zdecydowanie będą to zmiany na lepsze. 😊 Jeśli siostra rzeczywiście bierze ślub, możliwe, że po prostu razem z nią wyczekujecie na ten ważny moment, zwłaszcza w przypadku dużego zaangażowania w przedślubne przygotowania.

Sennik – spóźnić się na ślub

Sennik ślub. Piękna para młoda podczas sesji zdjęciowej na polu.
Adobe Stock

Jeżeli śni Wam się, że spóźniacie się na ślub, możliwe, że bardzo przejmujecie się planowaniem uroczystości i zależy Wam na tym, żeby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, dlatego obawiacie się, że o czymś zapomnicie lub niespodziewane wydarzenie pokrzyżuje Wasze plany. Czas przed ślubem i weselem bywa bardzo stresujący, zwłaszcza jeśli zdecydowaliście się na większą uroczystość, dlatego nic dziwnego, że przedślubny stres czasami znajduje ujście w Waszych snach. 😉

Sennik – ślub córki

Sennik ślub. Para młoda podczas sesji zdjęciowej w górach.
Adobe Stock

Sen o przygotowaniach do ślubu córki, zgodnie z jedną z interpretacji, może być zapowiedzią bardzo ważnego wydarzenia, które ma szansę pojawić się w Waszym życiu i przynieść pożądane przez Was zmiany. Zwróćcie jednak uwagę na to, że generalnie sny zazwyczaj można odczytywać na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, jaki jest ich dokładny przebieg. 🙂

Podsumowanie tego artykułu

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore