• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Śniła ci się suknia ślubna? Ten sen ma wiele znaczeń!

Śniła ci się suknia ślubna? Ten sen ma wiele znaczeń!

Niektóre kobiety marzą o niej już od dziecka. Wyobrażają sobie, jaki będzie miała krój, ile będzie miała falbanek i jak bardzo będzie przypominała suknię ślubną, którą widziały w “Kopciuszku” lub innej bajce.

Z czasem postrzeganie sukni ślubnej zmienia się, jednak niezmienne pozostaje to, że kojarzy się ona z miłością, z dniem, który powinien być jednym z najszczęśliwszych w życiu. Niestety organizacja ślubu to również wiele zmartwień i stresów, które niejednokrotnie przenoszą się na nasze sny i wieczorową porą przynoszą różne koszmary. Istnieje wiele tłumaczeń dotyczących tego typu mar sennych.

Sennik o ślubie czy sennik o weselu najczęściej czytane są właśnie tuż przed ślubem. A co sennik mówi o sukni ślubnej? W jakim kontekście najczęściej śni się ona pannom młodym? I dlaczego suknia ślubna śni się nawet wtedy, kiedy wcale nie przygotowujemy się do ślubu?

Mieć na sobie suknię ślubną

Bardzo często w snach widzimy siebie w sukni ślubnej. Jest to w szczególności zaskakujący sen wtedy, kiedy nie planujemy żadnej uroczystości. Na szczęście tego typu mara ma jedynie pozytywny wydźwięk i oznacza nadchodzące zmiany. Pozowanie w sukni ślubnej ma przynieść miłość, szczególnie samotnym osobom, szczęście i dobrobyt. Jeśli jesteś już po ślubie, a sen o sukni ślubnej wciąż powraca, to znak, że czas pomyśleć o powiększeniu rodziny.  

Sennik suknia ślubna biała
Unsplash

Zobacz także: Poszukujesz sukni ślubnej – sprawdź nasz katalog z najlepszymi salonami z całej Polski!

Sennik – suknia ślubna biała, czarna lub czerwona

Większość sukien ślubnych jest białych. Kolorowe suknie ślubne to zdecydowanie wyjątek, choć nie w snach. W koszmarach związanych z suknią ślubną bardzo ważne jest, jaki kolor ma kreacja. Jeśli jest biała, wszystko będzie bardzo dobrze. Biała suknia ślubna oznacza pomyślność w życiu prywatnym i w życiu finansowym. To dobry czas na nowe inwestycje. Czerwona suknia ślubna najczęściej śni się pewnym siebie kobietom, które lubią być widoczne. Oznaczać może związek pełen namiętności i burzliwych relacji. Czarna suknia ślubna to najgorszy znak, który może świadczyć o zbliżającej się żałobie.    

Przymierzać suknię ślubną

Przymiarki sukni ślubnej przynoszą każdej pannie młodej wiele radości i zabawy. Za każdym razem widzi się, jak nasza wymarzona kreacja leży na nas coraz lepiej. Co oznaczają sny o mierzeniu sukni ślubnej? Okazuje się, że przymiarka sukni ślubnej świadczy o tym, że już niedługo będziemy musieli zatroszczyć się o wiele ważnych spraw, dlatego warto zadbać o swój grafik i ustalić odpowiedni harmonogram.

Sennik przymierzać suknię ślubną
Unsplash

Zobacz także: Przesądy ślubne – co oznacza poprawianie welonu i dlaczego pan młody powinien kupić buty ślubne pannie młodej?

Suknia ślubna za duża i za mała

Sen o wielkości sukni ślubnej może świadczyć o nadchodzących kłopotach. Jeśli kreacja jest zbyt ciasna, bardzo prawdopodobne, że dusisz się w swoim związku lub nie do końca odpowiada ci praca, którą obecnie wykonujesz. Ciasna suknia ślubna we śnie może również mówić o tym, że borykasz się z jakąś niekomfortową sytuacją, z której od długiego czasu nie jesteś w stanie znaleźć wyjścia. W przypadku za dużej sukni ślubnej  senniki niestety milczą. Należy zatem sądzić, że jest to sen, który nie przyniesie ani złych, ani dobrych wiadomości.

Sennika: suknia ślubna widziana na kimś

Suknia ślubna widziana na kimś innym niestety nie jest zupełnie pozytywnym snem. Bardzo często świadczy o tym, że brak nam w życiu osoby, która zapewniłaby  nam bezpieczeństwo i byłaby dla nas wsparciem w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Sen o nie swojej sukni ślubnej może również oznaczać zbliżającą się kłótnię z zazdrości.

Sennik suknia ślubna
Unsplash

Zobacz także: Podwiązka ślubna – seksowny dodatek dla panny młodej! Galeria pełna inspiracji!

Brudna suknia ślubna

Jak widać nie każdy sen o sukni ślubnej jest pozytywny, jednak nie zawsze te najgorsze oznaczają samo zło. Co oznacza zatem, jeśli w śnie widzimy suknię ślubną, która nie tylko jest brudna, ale także jest obszarpana? Niestety tym razem również zwiastuje to kłopoty, szczególnie w sferze emocjonalnej. Brudna suknia może świadczyć o tym, że ktoś odrzuci twoją miłość. Może również sugerować, że twój związek nie jest idealny i musisz podjąć trudne, jednak potrzebne decyzje.

Sennik: suknia ślubna

Istnieje jeszcze kilka opisów snów związanych z suknią ślubną. Oto ich znaczenie:

 • Widzieć suknię ślubną – pragniesz obdarzyć kogoś miłością.
 • Szyć samej sobie suknię ślubną – jesteś pracowita, a to zostanie docenione.
 • Krótka suknia ślubna – oznacza nadchodzące kłopoty.
 • Prać suknię ślubną – czas zacząć oszczędzać, ponieważ wydatki mogą cię przytłoczyć.
 • Palić suknię ślubną – spotkasz się z oszczerstwami i kłamstwami pod twoim adresem.
 • Droga suknia ślubna – oznacza nadchodzący dobrobyt.
 • Kupować suknię ślubną –  już niedługo odwiedzą cię goście i ta wizyta będzie długa i męcząca.
 • Sprzedać suknię ślubną – w końcu uwolnisz się od swoich największych zmartwień.
 • Kraść suknię ślubną – czeka cię intensywne życie pełne nieoczekiwanych zmian.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu