Śniła ci się suknia ślubna? Ten sen ma wiele znaczeń!

Śniła ci się suknia ślubna? Ten sen ma wiele znaczeń!
Adobe Stock

Niektóre kobiety marzą o niej już od dziecka. Wyobrażają sobie, jaki będzie miała krój, ile będzie miała falbanek i jak bardzo będzie przypominała suknię ślubną, którą widziały w “Kopciuszku” lub innej bajce.

Aplikacja wesele z klasą

Z czasem postrzeganie sukni ślubnej zmienia się, jednak niezmienne pozostaje to, że kojarzy się ona z miłością, z dniem, który powinien być jednym z najszczęśliwszych w życiu. Niestety organizacja ślubu to również wiele zmartwień i stresów, które niejednokrotnie przenoszą się na nasze sny i wieczorową porą przynoszą różne koszmary. Istnieje wiele tłumaczeń dotyczących tego typu mar sennych.

Oferty promowane

Sennik o ślubie czy sennik o weselu najczęściej czytane są właśnie tuż przed ślubem. A co sennik mówi o sukni ślubnej? W jakim kontekście najczęściej śni się ona pannom młodym? I dlaczego suknia ślubna śni się nawet wtedy, kiedy wcale nie przygotowujemy się do ślubu? Co właściwie w senniku oznacza białe ubranie? Podpowiadamy!

Sennik suknia ślubna - kreacja z gorsetem
Adobe Stock

Mieć na sobie suknię ślubną

Bardzo często w snach widzimy siebie w sukni ślubnej. Jest to w szczególności zaskakujący sen wtedy, kiedy nie planujemy żadnej uroczystości. Na szczęście “mieć na sobie suknię ślubną” w senniku ma jedynie pozytywny wydźwięk i oznacza nadchodzące zmiany. Pozowanie w sukni ślubnej ma przynieść miłość, szczególnie samotnym osobom, szczęście i dobrobyt. Jeśli jesteś już po ślubie, a sen o sukni ślubnej wciąż powraca, to znak, że czas pomyśleć o powiększeniu rodziny.  

Sennik suknia ślubna - panna młoda w kreacji o kroju księżniczki
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Poszukujesz sukni ślubnej – sprawdź nasz katalog z najlepszymi salonami z całej Polski!

Sennik – suknia ślubna biała, czarna lub czerwona

Większość sukien ślubnych jest białych. Kolorowe suknie ślubne to zdecydowanie wyjątek, choć nie w snach. W koszmarach związanych z suknią ślubną bardzo ważne jest, jaki kolor ma kreacja. Jeśli jest to biała suknia ślubna, sennik wskazuje, że wszystko będzie bardzo dobrze. Biała suknia ślubna oznacza pomyślność w życiu prywatnym i w życiu finansowym. To dobry czas na nowe inwestycje. Generalnie biały kolor w senniku jest często interpretowany w pozytywny sposób. Czerwona suknia ślubna najczęściej śni się pewnym siebie kobietom, które lubią być zauważone. Oznaczać może związek pełen namiętności i burzliwych relacji. Czarna suknia ślubna to najgorszy znak, który może świadczyć o zbliżającej się żałobie.    

Sennik suknia ślubna kolorowa
Adobe Stock

Przymierzać suknię ślubną

Przymiarki sukni ślubnej przynoszą każdej pannie młodej wiele radości i zabawy. Za każdym razem widzimy, jak nasza wymarzona kreacja leży na nas coraz lepiej. Co oznaczają sny o mierzeniu sukni ślubnej? Jak sennik interpretuje sukienki ślubne pojawiające się we śnie w trakcie przymierzania? Okazuje się, że przymiarka sukni ślubnej świadczy o tym, że już niedługo będziemy musieli zatroszczyć się o wiele ważnych spraw, dlatego warto zadbać o swój grafik i ustalić odpowiedni harmonogram.

Sennik suknia ślubna przymierzanie
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Przesądy ślubne – co oznacza poprawianie welonu i dlaczego pan młody powinien kupić buty ślubne pannie młodej?

Suknia ślubna za duża i za mała

Sen o wielkości sukni ślubnej może świadczyć o nadchodzących kłopotach. Jeśli kreacja jest zbyt ciasna, bardzo prawdopodobne, że dusisz się w swoim związku lub nie do końca odpowiada ci praca, którą obecnie wykonujesz. Ciasna suknia ślubna we śnie może również mówić o tym, że borykasz się z jakąś niekomfortową sytuacją, z której od długiego czasu nie jesteś w stanie znaleźć wyjścia. W przypadku za dużej sukni ślubnej  senniki niestety milczą. Należy zatem sądzić, że jest to sen, który nie przyniesie ani złych, ani dobrych wiadomości.

Sennik: suknia ślubna widziana na kimś

Suknia ślubna widziana na kimś innym niestety nie jest zupełnie pozytywnym snem. Sen o pannie młodej w białej sukni bardzo często świadczy o tym, że brak nam w życiu osoby, która zapewniłaby nam bezpieczeństwo i byłaby dla nas wsparciem w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Sen o białej sukni na kimś w senniku może również oznaczać zbliżającą się kłótnię z zazdrości.

Sennik suknia ślubna - panna młoda w klasycznej białej kreacji
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Jak interpretować sen, w którym pojawiają się zaręczyny? Sennik pomoże ci odczytać jego znaczenie. Sprawdź!

Brudna suknia ślubna

Jak widać nie każdy sen o sukni ślubnej jest pozytywny, jednak nie zawsze te najgorsze oznaczają samo zło. Co oznacza zatem, jeśli w śnie widzimy suknię ślubną, która nie tylko jest brudna, ale także jest obszarpana? Poplamiona suknia ślubna w senniku nie ma zazwyczaj pozytywnego wydźwięku. Niestety tym razem również zwiastuje to kłopoty, szczególnie w sferze emocjonalnej. Brudna suknia może świadczyć o tym, że ktoś odrzuci twoją miłość. Może również sugerować, że twój związek nie jest idealny i musisz podjąć trudne, jednak potrzebne decyzje.

Sennik suknia ślubna - panna młoda w brudnej sukience
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Podwiązka ślubna – seksowny dodatek dla panny młodej! Galeria pełna inspiracji!

Sennik: suknia ślubna we krwi

To, jak sennik interpretuje białą sukienkę ślubną pojawiającą się we śnie, w dużej mierze zależy od tego, jak taka suknia wygląda. Sen o sukni ślubnej całej we krwi da się odczytać na wiele różnych sposobów. Krew w marzeniach sennych może oznaczać zarówno dobry moment w życiu, jak również czekające osobę śniącą trudne wydarzenia. Sposób, w jaki tłumaczona jest w senniku zakrwawiona suknia ślubna w dużej mierze zależy od tego, skąd krew leci, czyja jest to krew i jak znalazła się na sukni ślubnej. Właśnie dlatego, jeśli chcesz sprawdzisz w senniku znaczenie snu z suknią ślubną w roli głównej, musisz zapamiętać możliwie jak najwięcej szczegółów. 

Sennik: podarta suknia ślubna

Jeżeli we śnie pojawia się podarta sukienka ślubna, może to oznaczać, że przyszła panna młoda po prostu bardzo mocno przeżywa przedślubne przygotowania i wybór tej najważniejszej kreacji w życiu, obawiając się weselnej wpadki na przykład w postaci zniszczenia stroju, co niestety, w ferworze zabawy, jest jak najbardziej prawdopodobne. Porwana suknia ślubna w senniku jest interpretowana właściwie w taki sam sposób jak sen o brudnej, zniszczonej sukience, o którym pisaliśmy wyżej: podarta sukienka często jest odczytywana jako zapowiedź trudności, które pojawią się w życiu osobistym. 

Sennik: brzydka suknia ślubna

Zastanawiając się, co oznacza w senniku brzydka biała suknia ślubna z welonem, warto przeanalizować, czy powodem pojawiającego się snu nie jest po prostu stres związany z poszukiwaniem tej jednej jedynej sukienki, który odczuwa bardzo wiele panien młodych. Gonitwa po salonach, zastanawianie się nad tym, który model będzie najbardziej komplementujący dla figury, próba połączenia własnych planów dotyczących wyboru sukni i posiadanych możliwości finansowych – to wszystko sprawia, że przyszła mężatka może czuć się zdenerwowana, co często odciska piętno również na snach. 

Sennik suknia ślubna - panna młoda podczas wybierania kreacji na wesele
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Co we śnie oznaczają obrączki? Sennik podpowie Ci, jaka może być interpretacja tego symbolu. Zobacz!

Sennik: suknia ślubna

Istnieje jeszcze kilka opisów snów związanych z suknią ślubną. Oto ich znaczenie:

  • Widzieć suknię ślubną – pragniesz obdarzyć kogoś miłością.
  • Szyć samej sobie suknię ślubną – jesteś pracowita, a to zostanie docenione.
  • Krótka suknia ślubna – oznacza nadchodzące kłopoty.
  • Prać suknię ślubną – czas zacząć oszczędzać, ponieważ wydatki mogą cię przytłoczyć.
  • Palić suknię ślubną – spotkasz się z oszczerstwami i kłamstwami pod twoim adresem.
  • Droga suknia ślubna – oznacza nadchodzący dobrobyt.
  • Kupować suknię ślubną –  już niedługo odwiedzą cię goście i ta wizyta będzie długa i męcząca.
  • Sprzedać suknię ślubną – w końcu uwolnisz się od swoich największych zmartwień.
  • Kraść suknię ślubną – czeka cię intensywne życie pełne nieoczekiwanych zmian.
Sennik suknia ślubna - kreacja wisząca na wieszaku w ogrodzie
Adobe Stock

Podsumowanie tego artykułu

4.6/5 - (35)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore