Sprawdź najlepsze ćwiczenia na boczki!

Sprawdź najlepsze ćwiczenia na boczki!

Nawet jeśli brzuch nie jest tą częścią ciała, którą najtrudniej jest ci utrzymać w formie, to boczki zapewne dają ci się we znaki. Nic dziwnego, ta część ciała między talią a biodrami jest chyba najbardziej problematyczna. Ale nie martw się, bo choć nie jest to łatwe – boczków można się pozbyć. Trzeba np. systematycznie wykonywać specjalne ćwiczenia na boczki i trzymać odpowiednią dietę, a efekty w końcu się pojawią! 

Ze względu na budowę, to panie zwykle próbują uporać się z tą częścią ciała, dlatego ćwiczenia dla kobiet na boczki są najbardziej popularne. Ale prawda jest taka, że boczki sprawiają sporo problemów niezależnie od płci. Bo nieważne jest to, czy chcesz mieć rozbudowane i umięśnione, czy też jędrne i smukłe ciało – boczki tak czy siak należy zlikwidować odpowiednim treningiem! 

Ćwiczenia na boczki i brzuch 

Ponieważ boczki składają się niemal wyłącznie z tkanki tłuszczowej, celem każdej osoby, która chce się ich pozbyć, jest ich… spalenie. A to najskuteczniej uzyskuje się w kuchni. Czyli podstawą jest dieta! Załóżmy jednak, że trzymasz się, jesz zdrowo i dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość kalorii, a teraz po prostu chcesz wspomóc dietę ćwiczeniami na boczki, by się pozbyć „muffin top”. Jakie ćwiczenia na boczki będą więc najskuteczniejsze? 

Odpowiedź nie jest taka prosta. Boczki to nie mięsień, a do tego znajdują się dokładnie między brzuchem i biodrami, nie da się więc ich „odizolować”. Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi np. o ćwiczenia na ramiona – tutaj można wskazać konkretne ćwiczenia na tę partię ciała i dokładnie nad nią popracować. Boczki jednak wymagają „współpracy”, m.in. brzucha! 

To właśnie dlatego ćwiczenia na boczki i brzuch są tak popularne. Najsłynniejsze z nich to oczywiście brzuszki skośne. Angażują takie partie mięśni brzucha, które są ulokowane blisko boczków i tym samym pomagają je spalić. Doskonale sprawdzą się też brzuszki klasyczne czy tzw. rolowanie (podwijanie nóg do klatki piersiowej w pozycji leżącej na plecach). Ale najlepiej działają…

Deska jako ćwiczenia na boczki
Unsplash

Zobacz także: Dieta Dukana – co musisz o niej wiedzieć, zanim rozpoczniesz cały cykl?Ćwiczenia na boczki i talię! 

Sam brzuch to za mało! Dlatego właśnie jeśli chcesz uzyskać bardziej wysmukloną, kobiecą sylwetkę, do swoich treningów dodawaj ćwiczenia na boczki i talię oraz ćwiczenia na biust. Tym samym (w zależności od typu sylwetki) osiągniesz efekt zbliżony do klepsydry. 

Jakie ćwiczenia na boczki i talię są najlepsze? Oczywiście wszystkie angażujące skośne mięśnie brzucha! Doskonale sprawdzą się skłony w bok (z obciążeniem lub bez), skręty tułowia z obciążeniem, a także deska bokiem z unoszeniem nóg. To zresztą też świetne ćwiczenie na boczki i uda, a nawet na całe ciało!

Ćwiczenia na stepie jako ćwiczenia na boczki
Unsplash

Ćwiczenia na boczki dla mężczyzn 

Jak wiesz, nie tylko kobiety mają problem z tą częścią ciała. Również panowie chętnie wykonaliby ćwiczenia na boczki. Dla mężczyzny jednak jest to często dyskomfort. To dlatego, że panowie zwykle wolą działać izolacyjnie – pracować nad konkretną częścią ciała. A tu tak się nie da. 

Na szczęście są ćwiczenia na boczki dla mężczyzny wymagającego szybkich efektów i intensywnego treningu! Tylko że nie będzie to trening siłowy… 

Oczywiście mężczyźni mogą skorzystać z ćwiczeń tych samych co panie – plank (deska), brzuszki, skłony z obciążeniem to doskonałe ćwiczenia na mięśnie brzucha, które przy okazji pomagają spalić boczki, ale najlepiej sprawdzi się tu jednak klasyczne… cardio. 

Boczki to tłuszcz, dlatego należy go spalić, nie da się go „umięśnić”! Z tego względu bieg na bieżni, skoki na skakance, burpees, wiosłowanie – to doskonałe ćwiczenia na boczki. Efekty oczywiście nie będą z dnia na dzień, ale zdecydowanie szybciej, niż mogłoby się wydawać. Dlatego panowie, warto polubić się z treningami spalającymi tłuszcz. Albo z… boczkami! 

Rowerki na siłowni ustawione w szeregu
Unsplash

Zobacz także: Dieta oczyszczająca – czy faktycznie jest tak dobra dla zdrowia? Kiedy można sobie pozwolić na oczyszczenie organizmu?

Ćwiczenia na boczki – siłownia

Jak łatwo się domyślić, siłownia otwiera ocean możliwości i sprawia, że można szybko i wygodnie urozmaicić swoje treningi, zmieniając obciążenie czy maszynę do ćwiczeń. Jeżeli to twoje początki, koniecznie sprawdź, jak ćwiczyć na siłowni lub poproś o pomoc obsługę, żeby sobie nie zaszkodzić!

Jeśli chodzi o sprzęt, to na siłowni w kwestii redukcji boczków najlepiej sprawdzą się: bieżnia, rowerek, wioślarz, orbitrek, schody, czyli maszyny ze strefy cardio. W strefie wolnych ciężarów doskonałe będą hantle w przypadku skłonów czy obciążenia do sztang, które możesz trzymać przed sobą, wykonując skręty tułowia. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie taśm do treningu w podwieszeniu i wykonywanie z ich użyciem ćwiczeń na brzuch w pozycji pompki. 

Gdy chodzi o ćwiczenia na boczki, siłownia pozwala nie tylko dopasować sprzęt i obciążenie. Dzięki wykonywaniu brzuszków i innych ćwiczeń, w których pracuje lędźwiowy odcinek kręgosłupa, na ławeczce, masz nie tylko bardziej urozmaicony, ale też komfortowy trening. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore